Vélemények: Thor: Ragnarök (2017)

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

Shelby07   2018. 01. 30.

Először kicsit féltem, amikor megtudtam, hogy más rendezte ezt a részt, de azt hiszem elég jó lett. Tetszett, hogy vittek bele humort és először kicsit furcsa volt, de aztán nagyon megtetszett ez a humorosabb Thor. Csak azért adok neki 4 pontot, mert a vége egy kicsit csalódás volt, de azt leszámítva az egész nagyon jó volt, élveztem.

ArpiHajdu és Réci   2017. 12. 05.
Korrekt mozi

Azt már többször leírtuk, hogy nem vagyunk képregény/szuperhősfilm fanok, s bár idén meglepő módon volt két zsánerbeli alkotás (a Galaxis őrzői Vol. 2 és a Pókember: Hazatérés), amely tetszett, de az igazi még mindig várat magára. Mindezek fényében azt kell mondjam, hogy a Thor: Ragnarök már egész jó úton haladt ahhoz, hogy a kedvenc szuperhősös mozim legyen (ez már azért is érdekes, mert a mennydörgés istenének első két kalandja finom szólva sem nyerte el a tetszésemet). Talán a hangulatos előzetesek, talán a rendező személye, nem tudom, de ennek a filmnek szinte minden egyes percét élveztem, s ne felejtsük el, hogy egy 130 perces menetről van szó! Lássuk a részleteket: Az első két Thor fil... több»

dulkap   2017. 11. 09.

A Marvel megcsinálta a Marvel filmek jó értelemben vett paródiáját, nagy Star Wars hatással. A film igazából egy akció dús vígjáték, ami kicsit kilóg a sorozatból. Jó poénok, látványos film, bár kicsit hosszú vígjátéknak. Vicces, hogy ha a DC csinált volna egy ennyire komolytalan filmet, simán lehúznák a kritikák, hogy ilyet nem lehet. :)

Deku   2017. 11. 05.

Igazán jó kis film lett. Erősen szakított az előző két rész stílusával, itt kicsit olyan Deadpool feeling-em volt rögtön az elején ezzel az önmagában beszélő, poénkodó karakterrel. Furcsálltam az elején de tetszett ez a felállás is. Nagyon jó volt látni, hogy Thor karaktere lazább, humorosabb lett. Látványügyileg nagyon rendben volt és több helyen is kirázza az embert a hideg és ehhez nagyban hozzájárult a filmnek a zenéje. Összességében üdítő és hangulatos Marvel film.

HercegPeter   2018. 11. 05.

A halomra gyártott Marvel filmek között számomra a Thor egy kis felüdülést nyújt. Akciódús, látványos és kellően humoros, de ezt nem tolják túl mint a Galaxis örzőiben. De ez sem ugyanaz a szintet képviseli a három rész alatt. Az első tetszett, talán az a legjobb. A másodikra szinte nem is emlékszem és most itt van ez, ami szerencsére megint jobban sikerült. Nálam egyértelműen ő a legjobbfej és legmenőbb Bosszúálló.

Orosz István   2017. 12. 05.

Nekem nagyon tetszett, humoros volt akció dús, na meg amit külön értékelek néhol kiszámíthatatlan. Hulk nagyon brutál volt benne, és jó volt egy picit értelmes formában látni m csak amikor őrjöng.

HETEDIK   2017. 11. 04.

Eddig messziről kerültem ezt a kalapácsos hülyeséget, mígnem megláttam, hogy lesz benne Hulk elleni gladiátorharc. Valami ilyesmire számítottam....egy X generációnak idehányt CGI trágyadomb, értelmezhetetlen cselekménnyel, vérciki alakításokkal, szegény Jeff Goldblum karrierje valahol a Jurassic Park 2 után végetért, azóta a múlt csapásaiból meg ilyen ökörségekben való felbukkanásokból él. Kár, pedig benne jóval több van.... Az a szarvasagancsos nő meg úgy nézett ki mint valami felturbózott Darth Maul. Nem vagyok túl öreg, de ez már nem az én generációmnak készült, az biztos.

Diesel   2018. 02. 23.

Eddig minden Thor részt megnéztem mert szerintem egész jó. Nem vagyok egy nagy képregény meg szuperhős rajongó, de azért na ez a rész azért nem volt egy olyan húúhaaa, mint ahogy fel volt hypeolva. Igen teljesen túl volt tolva az egész. A marketing meg a trailerek tényleg jók voltak de a film?!? Én bevallom őszintén hogy hatalmas csalódás volt számomra ez a rész. Előzmények: az első rész szerintem teljesen korrekt volt. A második részben már voltak azért klisé dolgok, de maga a történet a látvány azért megmentette azt a részt is. Ez a harmadik rész oké hogy új rendező meg teljesen más megközelítés de ez azért már túlzás volt. Kb. olyan volt mintha a Pókember -Hazatérés Peter Parkerére ráadtuk volna Thor jelmezét. Erőltetett poénok tömkelege. A történet 80% szét volt poénkodva, mint valami rossz öreg 1988-as amerikai vígjátékban. Engem kajak kiakasztott. Véleményem szerint Thor karakterét ebben a filmben szanaszét gyalázták. A bolygó ahol raboskodott.. - asszem ott verte ki nálam a biztosítékot a film. Ilyen amikor túltolják a biciklit a látvány javára. A Ragnarök témát egy sokkal komolyabb hangvételű történetben kellett volna megfilmesíteni. A három csillagot is csak a látványra adom bár szerintem az is túlzásba lett véve. Az IMDB-vel ismét nem értek egyek. Aki látta az előző részeket az mindenképp nézze meg azért.

MP170506   2017. 11. 20.

Nekem ez film most inkább vígjáték lett, mint akciófilm. Kicsit hiányoltam belőle az ütősebb harcos jeleneteket. De végül is így is tetszett, a Marvel nem tud rosszat alkotni.

Thibo84   2019. 01. 19.

Egy dolog nem tetszett a filmmel kapcsolatban. Olvastam, hogy a film nagyon hosszúra sikerült, ezért vagy fél órát kivágtak belőle, ami meg is látszik rajta. Többször is olyan érzésem volt, mintha hiányozna a filmből egy-egy jelenet. Nem volt igazi átmenet két jelenet között. Csak egyikről váltottak át hirtelen a másikra. Mintha minél előbb el akartak volna jutni a végkifejlethez.

Ms. Akárki   2019. 04. 20.

:::A HOZZÁSZÓLÁS CSELEKMÉNYLEÍRÁST TARTALMAZHAT::: Ez a legjobb Thor film. Izgalmas, akciódús és Loki–Thor közt nagyon jó humorkapocs van. A bajbajutott katona szituáció szerintem beégett mindenki agyába. Nagyon vicces, ahogy Thor odahajította Lokit. Hát végülis megoldják mindig a necces szituációkat. De a vége a filmnek azért elég meredek volt, hogy az egész bolygó elpusztul...

harnas1207   2018. 12. 03.

Az hogy sajt magát is komolytalannak vette a film dobott kicsit a megítélésén. De attól még egy nagy giccshalom. Ez van ha az ember nem Marvel fan.

felicity   2018. 07. 24.

Jó poénok vannak benne és izgalmas. Csak ajánlani tudom ;)

MidoD7   2018. 04. 30.

Ez a Thor film erősen másabb lett az elődeinél. Nagyszerű volt neki a rendező váltás. Végre egy olyan Thor filmet kaptunk ami nem fullba nyomatja a komolyságot. Mivel az első két rész inkább történelmi jelleget kapott ez pedig erősen elüt azoktól. Engem leginkább a Deadpool filmre emlékezetettt hisz már rögtön az elején ontja magából a jobbnál jobb poénokat. Éppen ezért dobva a monoton komoly történetet ezúttal egy lazább Thor-t kapunk a mozivászonra. Könnyedén táncol a film a történettel. Nem volt unalmas pillanat mert amint elérkezett volna már dobtak is valami mókás jelenetet elénk. A rendező Taika Waititi bitang jó választás volt erre a munkára mert végre kimert törni az elődei komorságából és amellett, hogy remek történetet dobott össze megtartott egy érdeklődési szintet a nézőknél. Ezúttal Thor jelleme is sokat változott, az eddig megszokott kissé beképzelt stílust lazábbra cserélték ami nagyon jól állt neki. Hulk és Thor nagyszerű párost alkottak együtt. Nekem egy testvérpár jut róluk eszembe akik civakodnak de ha kell kiállnak egymásért. Ebben a részben lett szintén nagy kedvencem Loki. Eddig inkább irritált a jelleme azonban most éreztem azt, hogy átjönnek az érzései. Hisz érthető módon másodhegedűsnek érezhette magát Thor mellett főleg miután rájött, hogy nem is egy családból származnak. Amellett, hogy ágál testvére ellen azért segítő jobbot is nyújt neki ebből láthatjuk, hogy szíve mélyén törődik testvérével. Szemtelen humora pedig még férfi szemmel nézve is szimpatikus karakterré teszi őt. Talán annyi negatívumot tudok említeni, hogy Hela nem lett akkora összetett karakter mint vártuk. Ezt eltekintve a Thor: Ragnarök egy nagyon szerethető, izgalmas és tartalmas cselekménnyel megáldott Marvel film lett amit kivétel nélkül ajánlok mindenkinek.

Norbert93   2019. 05. 13.

Ez a film olyan bombaként robbant be, ami elfelejtette velünk a borzalmas 2.részt és új stílust adott Thornak, aki ezáltal népszerűbb karakter lett, mint a vikingek korában. S ezt gyakorlatilag ennek a filmnek köszöntheti. A filmről röviden: fergetegesen poénos, izgalmas, látványos, egyedi és ötletes megoldásokkal teli film. Végre láthattunk egy stílusában is ütős párost (Valkűr és Thor) és egy minden tekintetben elképesztő Hulk-ot.

sabnock666   2019. 09. 01.

Hálaisten,méltóan gyenge,és elcsépelt folytatása az első résznek.A Marvel futószalagon gyártja a szemetet,és mi csak nyeljük,és nyeljük. De semmi gond,nem kell mindent szeretni,na én ezt nem is fogom!

MMcFly2015   2017. 11. 09.
Becsapva érzem magam

Nehéz értékelnem a filmet, mert mondhatni jól elszórakoztam a moziban, mégis hagyott egy negativ élményt (is). Teljesen mást kaptam, mint amire én számítottam. Mondhatni becsapva érzem magam. Az nem kérdés, hogy a Marvel nagyon jól kezeli a poénkodást, bármikor van egy komoly dilemma, konfliktus, vagy katasztrófa, sajátos humorával mindig szórakoztatóra és emlékezetesre tudja teremteni a légkört. Most nem tudom, hogy én indulok túlságosan komolyan egy Marvel mozinak, de a Thor: Ragnarök-ben a poénok zöménél a fejemet fogtam, és ez már átbillen a negatív irányba. Ennél a filmnél a célközönség nem volt több a tizenéveseknél? A Thor 1-2-ben megismert főhős szintén vicces volt, de egyben tekinté... több»

czerik   2018. 07. 17.

Jó film, izgalmas, tele fordulatokkal, jol kidolgozott karakterekkel.

Bizsu82   2017. 11. 07.

Méltó folytatása ez a rész a Marvel-sorozatnak. Nem okozott csalódást. Mind a rendezést, mind a színészi szereplést tekintve kiválóra sikerült. Látványra is nagy élményt nyújtott. Hozta azt amit vártam. Humora nagyon megfogó, szórakoztató és egy percet sem unatkoztam rajta. Összességében egy színvonalas, kategóriájában átlagon felüli filmnek értékelem! Megérte kivárni a sort a moziban.

Milanman   2017. 11. 04.

A képregényfilm műfajában manapság már nagyon nehéz újat mutatni. Waititi sem találja fel a spanyol viaszt, még azzal sem (ld. Deadpool) hogy hülyére veszi a főhősét, illetve társait és egy komédiát csinál a történetből. A karakterek színesek, jópofák, a látvány, a zene remek, a történet viszont faék egyszerűséggel csordogál azzal együtt, hogy bár Blanchett igyekszik, Hellaból nem tud, nem lehet ikonikus főgonoszt alkotni. A moziból kifelé jövet nekem a pohár félig tele, félig üres klasszikus esete jutott eszembe a filmmel kapcsolatban. Nem szórakoztam rosszul, mert a poénok egy jó része ült, de valahogy olyan igazán nagyon átütőnek sem éreztem ezt az egyértelműen vígjátékra faragott comics adaptációt. Jó-jó, de talán lehetett volna jobb is, főleg, ha a rendező eddigi munkáit vesszük etalonnak.

NFG   2018. 03. 22.

Lehet hogy kicsit elfogult vagyok a Marvel filmekkel szemben, de ezt a filmet megint nagyon jól sikerült kivitelezni! Az első rész óta ugyanolyan izgalmas és enyhén (jelen esetben nem is annyira enyhén) vicces!

Csillagpor   2019. 03. 31.

Nagyon jó lett. Az eddigi legjobb Thor film. Érdekes volt ez az új káoszos bolygó. Jeff Goldblum pedig uralkodójaként egyszerűen zseniális volt. Pont eléggé elmebeteg:D És ez az első Marvel, amiben már legalább egy biszexuális karakter is megjelenik, úgyhogy ez mérföldkő. Kíváncsi leszek, folytatják-e ezt az irányt. Hulk és Thor karakterei nagyon tetszettek. Kár, hogy Asgard elpusztult végül, de szépen lezárták.

Vágottszemű   2019. 02. 07.

Jó lett! Így tovább Marvel! Ez nagyon tetszett nekem. Eddigi kedvenc Thor filmem. Thor lett a kedvenc szuperhősöm. Hulkot is jól bemutatják ebben a részben.

iq.csabi   2018. 11. 13.

Nekem a legjobban tetsző Thor rész. Pörgős, poénos, laza.

zsani   2018. 01. 23.

Imádom a Marvel filmeket. Tele volt vicces jelenetekkel, egy kicsit másabb hangulatvételű mint az előzőek, de teljes mértékig lekötötte a figyelmemet. Egy egészen új galaxisba csöppen az ember. Nagyon jó a karakterek fejlődése.

Fildi   2017. 11. 07.

A Marvel Szudios ezúttal is nagyot alkotott és egyáltalán nem lőtt mellé hogy Taika Waititi-nak adta a rendezés jogát. A film nagyot ütött, annak ellenére hogy eltér az előző részek stílusától, ad újdonságot. Nálam tarolt! Ötvözi a dráma, vígjáték és scient fiction műfajokat. A főszereplő bár lazább, humorosabb karakter mint amire számítottam mégis valami egyedülálló az alakítása. Profi színészválogatás, kiváló rendezés. Igazán karakteresre, ütősre sikerült! Aki rosszat mond a filmre, az valószínűleg a műfajt nem csípi!

Rendszergizda   2018. 03. 19.

Thor filmek közül legjobban sikerült rész! Marveles filmek közül találni jobbat, de nem mondanám rossznak. Mindenképpen érdemes megnézni!!! :)

Zsolti01   2019. 06. 17.

Nagyon jó. Mindenképp nézd meg az életedben egyszer, ha marvel rajongó vagy. Hulk is zseniális ebben a filmben, de a poénok is a helyén vannak rendesen.

NRD   2018. 03. 25.

A Thor részek csúcspontja! Annyira vártuk már, hogy moziban kellett megnézem a családommal. Nagyon tetszik, hogy Asgard teljesen lerombolódik! (Bár "Asgard nem csak egy hely, Asgard a nép")

Imlah   2017. 11. 10.

Óriási élmény volt moziban! Általam nagyon tehetségesnek, profinak tartott színészekben bővelkedő film, ami amellett hogy nagyon látványos, humoros és izgalmas is. Műfaját tekintve is egyedülálló. Az előző részekhez képest nálam ez viszi a pálmát! Jól összerakott, nincs benne hiba!