Star Wars: Az utolsó Jedik (2017)

Star Wars: The Last Jedi

Domhnall Gleeson
Laura Dern
Benicio del Toro
Gwendoline Christie

Kósa Bence   2021. 06. 02.

Megosztó film a javából

Itt nincs kérdés. Tetszik vagy nem? Nekem tetszik, de vannak fenntartásaim, pedig már a trilógiának is vége. Rian Jhonson eredeti volt, ami nem ártott már, hogy végre legyen valami új. Viszont sokan elégedetlenkednek. Nem biztos, hogy velük van a baj. Mert én se feltétlenül ezt a Luke Skywalkert szerettem volna látni. Viszont részben realisztikus, hogy változott a személyisége, mert mindenkinek változik, kinek jó, valakinek rossz értelemben. A filmvégi szócsata Kylo Rennel szerintem zseniális volt, de sajnos erre nem tértek vissza az utolsó részben, pedig nem ártott volna. Egyébként saját sorrendem a Star Wars számozott epizódjain belül (6,3,4,5,7,8,1,9,2).

Artemisia   2018. 08. 12.

Az utolsó jedik önmagában nézve és önmagához hasonlítva egy jó film. Jó kis akciójelenetekkel, fordulatokkal, jó a látványvilág, gyönyörű a CGI, stb. Azonban a Star Wars széria darabjaként, folytatásaként az erényei és érdemei ellenénétre is csak jói... több»

GedyPapa   2017. 12. 20.

Egyszerűen zseniális volt a film. Nagyon sokan sokféle véleményt fogalmaztak meg róla, azonban én még így jó pár nap után is a hatása alatt vagyok. Nagyon régóta vártam egy ilyen színvonalú Star Wars sztorit. Nagyon jó csavarokkal és hihetetlen látv... több»

7ETEDIK   2017. 12. 17.

Nem tudom hogy sírjak-e vagy nevessek. A látvány jó, dehát ez nem is tényező egy Star Wars-nál, az új állatkák pedig cukik, főleg az a kiabáló megaveréb, de a modernizált Csubi is aranyos és azok a kristályrókák se rosszak. Ennyi pozitívumot tudok mo... több»

alexxx   2017. 12. 13.

Na igen, végre itt a Star Wars film, amire évtizedek óta várnak a rajongók, a karakterfejlődés nagyon rendben volt, a sztori abszolút eredeti, a látvány pazar. Piszkosul erős film lett, az idei év egyik legjobbja, én simán adom rá az 5 csillagot.

Varga_Júlia   2018. 03. 12.

Csak azért kap két csillagot, mert Star Wars - de ha nem lenne az, akkor csak egyet érdemelne. Sehova sem tart a történet, lassú, vontatott, didaktikus, tele van béna, de viccesnek szánt megjegyzésekkel, és nagyjából annyira hozza a Star Wars-élményt, mint egy műanyag fénykard: messziről, sötétben talán.

Deku   2018. 02. 15.

Nem volt tetszetős ez a fajta film. Szerintem túlzottan is össze volt kuszálva a történet. Persze meglehet, hogy én állítottam magas elvárásokat a filmmel szemben, de ettől függetlenül nekem az jön le, hogy közel sem érte el azt ami lehetett volna.

A film összbevétele 1 332 539 889 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 381 570 354 forintot termelt. A hazai mozik összesen 909 717 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film kapcsán az első címlapfotót Mark Hamill-ről egy magyar magazin hozta le, amire a színész magyarul reagált a Twitteren. A Google fordítónak köszönhetően ez volt a posztja : " Végül! Magyarország fedőfiú vagyok."

(Artemisia )

A film munka címe "Space Bear"(Űrmedve)volt.

(Artemisia )

A Star Wars franchise indulásának 40.évfordulóján került a mozikba.

(Artemisia )

Eddig minden Star Wars-filmben sárga volt a logó, ez az első ahol piros.

(Artemisia )

A 152 perces játékidejével a leghosszabb Star Wars-film.

(Artemisia )

Lenyűgözően merész és provokatív Star Wars-film lett Az utolsó Jedik. Paradigmaváltást ugyan nem hoz, de élénkíti a franchise arculatát. Csak ne akarna ennyire széles nézőbázisnak megfelelni. KOVÁCS PATRIK KRITIKÁJA. több»

Ezt nem láttam jönni. Nem csak azért, mert a jó öreg Luke egy szigeten bujkált, inkább azért, mert Rian Johnsonék tökéletesen eltitkolták, mire készülnek Az utolsó Jedikkel. Unortodox misére.
több»

A Star Wars: Az utolsó Jedik minden hibája ellenére, többet és kicsit mást adott, mint a mire számítottam, persze azért van még hová fejlődni. Remélem az utolsó epizódban már tényleg turbó fokozatra kapcsolnak és letépik az arcunkat, kitépik a szívünket és olyan csavart raknak bele ami miatt az előző epizódokra is más szemmel tekintünk majd vissza. több»