Játssz egy Xiaomi Redmi Note 4-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Star Wars: Az utolsó Jedik

(Star Wars: The Last Jedi)
Star Wars: Az utolsó Jedik

GedyPapa  2017. 12. 20.

Egyszerűen zseniális volt a film. Nagyon sokan sokféle véleményt fogalmaztak meg róla, azonban én még így jó pár nap után is a hatása alatt vagyok. Nagyon régóta vártam egy ilyen színvonalú Star Wars sztorit. Nagyon jó csavarokkal és hihetetlen látvánnyal dolgozott. Kylo és Rey személyiségfejlődése és változása nem megszokott Star Warsos, hiszen volt benne "anyag"! Egyszerűen hihetetlen volt :)

alexxx  2017. 12. 13.

Na igen, végre itt a Star Wars film, amire évtizedek óta várnak a rajongók, a karakterfejlődés nagyon rendben volt, a sztori abszolút eredeti, a látvány pazar. Piszkosul erős film lett, az idei év egyik legjobbja, én simán adom rá az 5 csillagot.

MMcFly2015  2017. 12. 13.

Ahj...! Nem tudom leértékelni a filmet, mert látványban szenzációs élményt nyújtott, meg hát bennem van az elfogultság a Star Wars univerzummal kapcsolatban, de... és sajnos ott van egy hatalmas DE! Hagyott egy nagy csalódást a film, ami megpiszkálta a bizalmamat a Disney féle új trilógiával kapcsolatban. Konkrétan ez a film egy időhúzásnak megy el. Nem sok minden történik benne, talán csak annyi értelme volt, hogy egy Kylo Ren féle motivációt megértessenek velünk. Ezek mellett párhuzamba láthatjuk Skywalker és a Lázadók cselekményét, de nagy jelentősége nincs. Ezt a ,,tényt" csak akkor tudnám megbocsátani, ha minden héten, vagy hónapban kapnék egy Csillagok háborúja filmet a terítékre. Viszont, SAJNOS erről szó sincs. Én 2 évet vártam, hogy kapjak válaszokat, ami az Ébredő erő láttán merültek fel, de sajnos cserben hagytak. Vártam például egy eget rengető fordulatot, vagy egy logikus magyarázatot, ami esetleg kicsit átértelmezi az előző részben felvetett történetet, de semmi. És maga a tudat, hogy mindenre újabb 2 évbe telik a válasz. Hát nem egy örömhír. Másrészről a tavalyi (fantasztikus) Zsivány egyes kellő komolysága után, nem hittem volna, hogy ennyire gyerekes poénokkal merik megfűszerezni ezt az egész Star Wars-t. Kb. rajzfilm szintű és cseppet sem oda való viccelődések mentek hosszú perceken át, már rögtön a nyitó jelenetben, ami engem már frusztrált. Nagyon kihegyeződött a 12-es karika, ami rendben van, hisz a gyerekek szeretik főként ezt a világot, de azért az eredeti trilógiában, sőt a sokak által leértékelt 7. részben sem kaptunk ennyi komolytalanságot. (A kaszinós rész egyszerűen kritikán aluli volt, kb. egy Harry Potter féle filmben tudnám elképzelni...)! Látványilag viszont hibátlan. Baromi szépen és jól meg lett rendezve minden akciójelenet, és sok élményt adott a filmben látott űrcsatákhoz az új SW- Battlefront 2 c. játék is. Kylo Rent alakító színész végre megtalálta a helyét, és igen is egy kemény karakterként tudom kezelni, a többi szereplő mellett. Remélem a legjobbakat a folytatást illetően, viszont félek attól, hogy addig piszkálják, és erőltetik ezt a történetet, míg egy jó nagy keserű száj ízt nem hagy a legnagyobb rajongok között is. Ez sajnos nem lett a legjobb, viszont még mindig nem olyan botrányos, mint egy Baljós árnyak Jar Jar jelenetei. :)

ArpiHajdu és Réci  2017. 12. 22.

Abban teljes mértékben egyetértek, hogy a Star Wars aktuális epizódja egy nagyon megosztó filmre sikeredett. Nekem annak idején nem volt gondom az Ébredő Erővel és a Zsivány Egyest pedig egy különösen jól sikerült epizódnak tartom, de az Utolsó Jedikkel rengeteg problémám van, annak ellenére, hogy bizonyos részei, szegmensei tetszettek. Egyrészt a film „varázsa” (hangulat, látványvilág, zene) még mindig működik, sőt, kimondottan jó humora van, a poénok jól vannak adagolva. Valahogy még is úgy hagytam el a mozit, hogy hiányérzetem van. Leginkább azt emelném ki, hogy hiába hozott be új karaktereket a film, a többsége kihasználatlan maradt. Ennek legnagyobb elszenvedője Benicio del Toro, akire egy ötperces köpönyegforgatást sikerült „rááldozni”, s valljuk be: ennél többre is lehetett (volna) használni. Az előző epizódban már megismert Snoke fővezér hiába van jelen a profi CGI-nak köszönhetően, a szövegeinek hála semmi félelmetes nem volt benne, s ugyancsak nehezemre esett komolyan venni Huxot is. Az csak a slusszpoén, hogy a porgok képviseletében megkaptuk az új „ewokokat”, akik semmilyen funkcióval nem bírnak, csupán annyival, hogy emeljék a cukiságfaktort. Megint ott tartunk, hogy az ajándéktárgyakhoz készítjük a filmet? De ne legyek telhetetlen: BB-8 továbbra is zseniális, s még mindig hasznos tagja a csapatnak. És még valami, ami mellett nem tudok szó nélkül elmenni: a kristályrókák egyszerűen gyönyörűek voltak, kár, hogy nem kaptak több érdemi szerepet. További gondom, hogy a történet tekintetében is volt néhány nehezen értelmezhető momentum. Az alapszituációt vékonynak érzem: egy sokkal nagyobb erővel rendelkező birodalmi flotta „üldöz” két és fél órán keresztül egy hozzá képest miniatűrnek nevezhető lázadó „sereget”. Közben pedig érdemi mellékszálként követhetjük Rey jedivé válását Luke Skywalker eldugott szigetén. Persze ez még önmagában valóban kevés, szükség van tehát több, apró mellékszálra, de ezek zöme gyengére sikeredett, élükön a Rose és Finn vonallal. A lezárása (igyekszem nem spoileresen beszélni róla) persze borítékolható, de amíg a Zsivány egyesnek volt érdemi drámaisága, itt ezt egyáltalán nem éreztem (ezen még egy bizonyos karakter halála sem tudott segíteni). S ami a legaggasztóbb: számos ponton kínosnak éreztem a történetet vagy egyes megoldásokat, párbeszédeket. Carrie Fisher előtt óriási respect és tényleg borzalmasan fog hiányozni a széria további részeiből, de ebben az epizódban Leia szerepét (akármennyire is másképp akartam érezni) gyengének tartom. Persze ezzel valószínűleg az volt a céljuk a készítőknek (még azelőtt, hogy a színésznő hirtelen tragédiája bekövetkezett volna), hogy a Star wars emblematikus szereplői szépen-lassan átengedjék a pályát az új szereplőknek. Az egyetlen pozitívumként Rey és Kylo Ren különleges párbeszédeit tudnám megemlíteni, amely nemcsak érdekes, de elég titokzatos ahhoz is, hogy két éven keresztül csigázza a filmnézőket, vajon milyen tényleges kapcsolat volt/van/lesz köztük. Adam Driverrel azonban az a probléma, hogy szomorú kiskutya szemeivel úgy tud nézni, hogy egyszerűen nehéz rá velejéig romlott antagonistaként tekinteni. Maradva a jól bevált fordulatnál, Az utolsó Jedik is egy „hát nem tudom” film lett, bár jobban közelít a csalódáshoz, mivel sok gondom volt vele, s így nehezen tudom számszerűen kifejezni az értékelésemet.

Hetedik  2017. 12. 17.

Nem tudom hogy sírjak-e vagy nevessek. A látvány jó, dehát ez nem is tényező egy Star Wars-nál, az új állatkák pedig cukik, főleg az a kiabáló megaveréb, de a modernizált Csubi is aranyos és azok a kristályrókák se rosszak. Ennyi pozitívumot tudok mondani a film kapcsán. Olyan érzésem volt, mikor néztem a már elhunyt Leia hercegnő unott arcát, hogy kb. a széria is itt tart. Kiherélve, szétlopkodva az előző filmeket. Már a kezdőjelenet lekoppintja a Birodalom visszavágét, de megkapjuk a komplett Jedi visszatér uralkodó vs Dart Vader vs Luke jelenetét is, csak itt egy vágottfejű gnóm az uralkodó, Luke szerepét egy selfizős tinicsaj veszi át, Dart Vader meg....forog a sírjában. Felsorolni nehéz mennyit honnan és hogyan lop, de az alkotók már kamikazét és hologrammos Luke-ot is bevetettek, utóbbi pedig még a Mátrix Neo jelenetét is megidézi. Nehéz véleményt írni erről a filmről, mert pl. Artu és C2 felbukkanása kellemes nosztalgia, utána meg jön egy olyan jelenet ami szembeköpi az egész szériát. Szerintem semmivel nem jobb az Ébredő erőnél és én már nem is várok semmit a következő résztől. Ahhoz képest, hogy a forgatókönyvet egy bizonyos George Lucas írta, folytatta a világ legnagyobb rajongótáború és legjelentősebb űreposzának leépítését. Úgy látszik, ebbe a döglődő messzi messzi galaxisba már ő sem tud új vért pumpálni.

Benicio del Toro
Domhnall Gleeson
Gwendoline Christie
Domhnall Gleeson
Laura Dern
Benicio del Toro
Gwendoline Christie
filmsomnia.hu - Star Wars: Az utolsó Jedik
Az utolsó Jedik a valaha készült egyik legjobb Star Wars film, amely előtérbe hozza a karakterességet és megragadja a lényeget. A humor és a dráma megfelelő egyensúlya tematikailag is alátámasztja a történéseket, amelyek szinte állandó izgalmat jelentenek, talán kissé elhúzott időtartama ellenére. A stáb egy csodálatos filmet alkotott, amely egy új generációnak teremt hősöket, izgalmakat és mondanivalót. 100/100

Popcorn Project - Star Wars: Az utolsó Jedik
A Star Wars: Az utolsó Jedik minden hibája ellenére, többet és kicsit mást adott, mint a mire számítottam, persze azért van még hová fejlődni. Remélem az utolsó epizódban már tényleg turbó fokozatra kapcsolnak és letépik az arcunkat, kitépik a szívünket és olyan csavart raknak bele ami miatt az előző epizódokra is más szemmel tekintünk majd vissza. 8/10

VOX.hu - Star Wars - Az utolsó Jedik
Rian Johnson rendező két kézzel tenyerelt bele a messzi-messzi galaxisba, hogy megpróbálja megreformálni a franchise-t, hogy bátran belehajigáljon megfelelő mennyiségű humort, feszültséget, akciót és drámát, valamint hogy azokat is meghökkentse, akik már kiokoskodták az összes létező rajongói teóriát. És basszus, sikerült neki! 95/100

Benicio del Toro, aki a film nemezisét alakítja nem először került a Star Wars franchise közelébe. Eredetileg úgy volt, hogy ő lesz Darth Maul a Star Wars I. rész - Baljós árnyakban, azonban miután a rendező, George Lucas a karakter szinte összes dialógusát kihúzta a filmből, lecserélte a színészt.

A Benicio del Toro által alakított karaktert először Joaquin Phoenix-nek ajánlották fel, de ő nem élt a lehetőséggel.

Ez a Star Wars franchise nyolcadik olyan filmje, melynek John Williams szerzi a zenéjét.