Star Wars: Az utolsó Jedik (2017)

Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: Az utolsó Jedik

HETEDIK   2017. 12. 17.

Nem tudom hogy sírjak-e vagy nevessek. A látvány jó, dehát ez nem is tényező egy Star Wars-nál, az új állatkák pedig cukik, főleg az a kiabáló megaveréb, de a modernizált Csubi is aranyos és azok a kristályrókák se rosszak. Ennyi pozitívumot tudok mondani a film kapcsán. Olyan érzésem volt, mikor néztem a már elhunyt Leia hercegnő unott arcát, hogy kb. a széria is itt tart. Kiherélve, szétlopkodva az előző filmeket. Már a kezdőjelenet lekoppintja a Birodalom visszavágét, de megkapjuk a komplett Jedi visszatér uralkodó vs Dart Vader vs Luke jelenetét is, csak itt egy vágottfejű gnóm az uralkodó, Luke szerepét egy selfizős tinicsaj veszi át, Dart Vader meg....forog a sírjában. Felsorolni nehéz mennyit honnan és hogyan lop, de az alkotók már kamikazét és hologrammos Luke-ot is bevetettek, utóbbi pedig még a Mátrix Neo jelenetét is megidézi. Nehéz véleményt írni erről a filmről, mert pl. Artu és C2 felbukkanása kellemes nosztalgia, utána meg jön egy olyan jelenet ami szembeköpi az egész szériát. Szerintem semmivel nem jobb az Ébredő erőnél és én már nem is várok semmit a következő résztől. Ahhoz képest, hogy a forgatókönyvet egy bizonyos George Lucas írta, folytatta a világ legnagyobb rajongótáború és legjelentősebb űreposzának leépítését. Úgy látszik, ebbe a döglődő messzi messzi galaxisba már ő sem tud új vért pumpálni.

Varga_Júlia   2018. 03. 12.

Csak azért kap két csillagot, mert Star Wars - de ha nem lenne az, akkor csak egyet érdemelne. Sehova sem tart a történet, lassú, vontatott, didaktikus, tele van béna, de viccesnek szánt megjegyzésekkel, és nagyjából annyira hozza a Star Wars-élményt, mint egy műanyag fénykard: messziről, sötétben talán.

GedyPapa   2017. 12. 20.

Egyszerűen zseniális volt a film. Nagyon sokan sokféle véleményt fogalmaztak meg róla, azonban én még így jó pár nap után is a hatása alatt vagyok. Nagyon régóta vártam egy ilyen színvonalú Star Wars sztorit. Nagyon jó csavarokkal és hihetetlen látvánnyal dolgozott. Kylo és Rey személyiségfejlődése és változása nem megszokott Star Warsos, hiszen volt benne "anyag"! Egyszerűen hihetetlen volt :)

alexxx   2017. 12. 13.

Na igen, végre itt a Star Wars film, amire évtizedek óta várnak a rajongók, a karakterfejlődés nagyon rendben volt, a sztori abszolút eredeti, a látvány pazar. Piszkosul erős film lett, az idei év egyik legjobbja, én simán adom rá az 5 csillagot.

ArpiHajdu és Réci   2017. 12. 22.
Ez is egy "hát, nem tudom" film

Abban teljes mértékben egyetértek, hogy a Star Wars aktuális epizódja egy nagyon megosztó filmre sikeredett. Nekem annak idején nem volt gondom az Ébredő Erővel és a Zsivány Egyest pedig egy különösen jól sikerült epizódnak tartom, de az Utolsó Jedikkel rengeteg problémám van, annak ellenére, hogy bizonyos részei, szegmensei tetszettek. Egyrészt a film „varázsa” (hangulat, látványvilág, zene) még mindig működik, sőt, kimondottan jó humora van, a poénok jól vannak adagolva. Valahogy még is úgy hagytam el a mozit, hogy hiányérzetem van. Leginkább azt emelném ki, hogy hiába hozott be új karaktereket a film, a többsége kihasználatlan maradt. Ennek legnagyobb elszenvedője Benicio del Toro, akire ... több»

Benicio del Toro
Domhnall Gleeson
Gwendoline Christie
Domhnall Gleeson
Laura Dern
Benicio del Toro
Gwendoline Christie

Az utolsó Jedik a valaha készült egyik legjobb Star Wars film, amely előtérbe hozza a karakterességet és megragadja a lényeget. A humor és a dráma megfelelő egyensúlya tematikailag is alátámasztja a történéseket, amelyek szinte állandó izgalmat jelentenek, talán kissé elhúzott időtartama ellenére. A stáb egy csodálatos filmet alkotott, amely egy új generációnak teremt hősöket, izgalmakat és mondanivalót. 100/100 több»

A Star Wars: Az utolsó Jedik minden hibája ellenére, többet és kicsit mást adott, mint a mire számítottam, persze azért van még hová fejlődni. Remélem az utolsó epizódban már tényleg turbó fokozatra kapcsolnak és letépik az arcunkat, kitépik a szívünket és olyan csavart raknak bele ami miatt az előző epizódokra is más szemmel tekintünk majd vissza. 8/10 több»

Rian Johnson rendező két kézzel tenyerelt bele a messzi-messzi galaxisba, hogy megpróbálja megreformálni a franchise-t, hogy bátran belehajigáljon megfelelő mennyiségű humort, feszültséget, akciót és drámát, valamint hogy azokat is meghökkentse, akik már kiokoskodták az összes létező rajongói teóriát. És basszus, sikerült neki! 95/100 több»

A film 1 360 321 039 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 749 326 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film kapcsán az első címlapfotót Mark Hamill-ről egy magyar magazin hozta le, amire a színész magyarul reagált a Twitteren. A Google fordítónak köszönhetően ez volt a posztja : " Végül! Magyarország fedőfiú vagyok."

(Artemisia)

A film munka címe "Space Bear"(Űrmedve)volt.

(Artemisia)

A Star Wars franchise indulásának 40.évfordulóján került a mozikba.