Star Wars: Az utolsó Jedik (2017)

Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: Az utolsó Jedik

Timon   2019. 09. 08.

Első megtekintés óta ,,dilenmában" vagyok,hogy ez,vagy Az ébredő erő a jobb. Éreztem már rögtön a legelején,hogy újdonságból itt nincs hiány,de már rögtön azután ez csak egyre jobb lett.Tetszettek,ehhez sokat tett hozzá a szinte végig erős zenei/drám... több»

Artemisia   2018. 08. 12.

Az utolsó jedik önmagában nézve és önmagához hasonlítva egy jó film. Jó kis akciójelenetekkel, fordulatokkal, jó a látványvilág, gyönyörű a CGI, stb. Azonban a Star Wars széria darabjaként, folytatásaként az erényei és érdemei ellenénétre is csak jói... több»

GedyPapa   2017. 12. 20.

Egyszerűen zseniális volt a film. Nagyon sokan sokféle véleményt fogalmaztak meg róla, azonban én még így jó pár nap után is a hatása alatt vagyok. Nagyon régóta vártam egy ilyen színvonalú Star Wars sztorit. Nagyon jó csavarokkal és hihetetlen látv... több»

HETEDIK   2017. 12. 17.

Nem tudom hogy sírjak-e vagy nevessek. A látvány jó, dehát ez nem is tényező egy Star Wars-nál, az új állatkák pedig cukik, főleg az a kiabáló megaveréb, de a modernizált Csubi is aranyos és azok a kristályrókák se rosszak. Ennyi pozitívumot tudok mo... több»

alexxx   2017. 12. 13.

Na igen, végre itt a Star Wars film, amire évtizedek óta várnak a rajongók, a karakterfejlődés nagyon rendben volt, a sztori abszolút eredeti, a látvány pazar. Piszkosul erős film lett, az idei év egyik legjobbja, én simán adom rá az 5 csillagot.

Deku   2018. 02. 15.

Nem volt tetszetős ez a fajta film. Szerintem túlzottan is össze volt kuszálva a történet. Persze meglehet, hogy én állítottam magas elvárásokat a filmmel szemben, de ettől függetlenül nekem az jön le, hogy közel sem érte el azt ami lehetett volna.

Varga_Júlia   2018. 03. 12.

Csak azért kap két csillagot, mert Star Wars - de ha nem lenne az, akkor csak egyet érdemelne. Sehova sem tart a történet, lassú, vontatott, didaktikus, tele van béna, de viccesnek szánt megjegyzésekkel, és nagyjából annyira hozza a Star Wars-élményt, mint egy műanyag fénykard: messziről, sötétben talán.

Benicio del Toro
Domhnall Gleeson
Gwendoline Christie
Domhnall Gleeson
Laura Dern
Benicio del Toro
Gwendoline Christie

A film összbevétele 1 332 539 889 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 381 570 354 forintot termelt. A hazai mozik összesen 909 717 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film kapcsán az első címlapfotót Mark Hamill-ről egy magyar magazin hozta le, amire a színész magyarul reagált a Twitteren. A Google fordítónak köszönhetően ez volt a posztja : " Végül! Magyarország fedőfiú vagyok."

(Artemisia )

A film munka címe "Space Bear"(Űrmedve)volt.

(Artemisia )

A Star Wars franchise indulásának 40.évfordulóján került a mozikba.

(Artemisia )

Eddig minden Star Wars-filmben sárga volt a logó, ez az első ahol piros.

(Artemisia )

A 152 perces játékidejével a leghosszabb Star Wars-film.

(Artemisia )

A Connix hadnagyot alakító Billie Lourd Carrie Fisher lánya.

(Artemisia )

Az utolsó Jedik forgatásán megjelent a brit királyi család két hercege, William és Harry is, akik szívesen beálltak volna rohamosztagosnak, ám erről lebeszélték őket, lévén, hogy mindketten 186 centi felettiek (Harry 186, William 189), így kilógtak volna a többiek közül.

(Filmelemző)

Tom Hardynak lett volna egy saját jelenete is rohamosztagosként, de ez akármilyen jópofa volt is, ki lett vágva. Találkozott volna Finnel, aki Rose-zal az Első Rend tisztjeinek öltözve beszivárognak az Első Rend vezérhajójára, hogy kikapcsolják a jelkövetőt. Tom Hardy megismerte volna Finnt, és ezt mondta volna neki (kb): "Téged ismerlek... FN 2187! Öcsém, soha nem gondoltam volna, hogy tiszt lesz belőled!" Ez a mondat csak azért nem állta volna meg a helyét, mert ez arra utal, hogy az Első Rend nem jelentette be Finn árulását, de mivel az előző részben az egyik rohamosztagos úgy rontott a szereplőre, hogy "áruló!!!", tudjuk, hogy másképp történt.

(XETH)

A filmben, olyan hírességek vállaltak szerepet, mint rohamosztagos, mint Gary Barlow, Joseph Gordon-Lewitt, a lázadók oldalán pedig Gareth Edwards és Ellie Goulding.

(XETH)

A filmben CGI technológiát alkalmaztak.

(HETEDIK )

Az utolsó Jedik a valaha készült egyik legjobb Star Wars film, amely előtérbe hozza a karakterességet és megragadja a lényeget. A humor és a dráma megfelelő egyensúlya tematikailag is alátámasztja a történéseket, amelyek szinte állandó izgalmat jelentenek, talán kissé elhúzott időtartama ellenére. A stáb egy csodálatos filmet alkotott, amely egy új generációnak teremt hősöket, izgalmakat és mondanivalót. 100/100 több»

A Star Wars: Az utolsó Jedik minden hibája ellenére, többet és kicsit mást adott, mint a mire számítottam, persze azért van még hová fejlődni. Remélem az utolsó epizódban már tényleg turbó fokozatra kapcsolnak és letépik az arcunkat, kitépik a szívünket és olyan csavart raknak bele ami miatt az előző epizódokra is más szemmel tekintünk majd vissza. 8/10 több»

Rian Johnson rendező két kézzel tenyerelt bele a messzi-messzi galaxisba, hogy megpróbálja megreformálni a franchise-t, hogy bátran belehajigáljon megfelelő mennyiségű humort, feszültséget, akciót és drámát, valamint hogy azokat is meghökkentse, akik már kiokoskodták az összes létező rajongói teóriát. És basszus, sikerült neki! 95/100 több»