Közösség

Vélemény:

 

61 Star Wars: Az utolsó Jedik

(2017)

Star Wars: Az utolsó Jedik

 
HE7EDIK   2017.12.17 10:51
6

Nem tudom hogy sírjak-e vagy nevessek. A látvány jó, dehát ez nem is tényező egy Star Wars-nál, az új állatkák pedig cukik, főleg az a kiabáló megaveréb, de a modernizált Csubi is aranyos és azok a kristályrókák se rosszak. Ennyi pozitívumot tudok mondani a film kapcsán. Olyan érzésem volt, mikor néztem a már elhunyt Leia hercegnő unott arcát, hogy kb. a széria is itt tart. Kiherélve, szétlopkodva az előző filmeket. Már a kezdőjelenet lekoppintja a Birodalom visszavágét, de megkapjuk a komplett Jedi visszatér uralkodó vs Dart Vader vs Luke jelenetét is, csak itt egy vágottfejű gnóm az uralkodó, Luke szerepét egy selfizős tinicsaj veszi át, Dart Vader meg....forog a sírjában. Felsorolni nehéz mennyit honnan és hogyan lop, de az alkotók már kamikazét és hologrammos Luke-ot is bevetettek, utóbbi pedig még a Mátrix Neo jelenetét is megidézi. Nehéz véleményt írni erről a filmről, mert pl. Artu és C2 felbukkanása kellemes nosztalgia, utána meg jön egy olyan jelenet ami szembeköpi az egész szériát. Szerintem semmivel nem jobb az Ébredő erőnél és én már nem is várok semmit a következő résztől. Ahhoz képest, hogy a forgatókönyvet egy bizonyos George Lucas írta, folytatta a világ legnagyobb rajongótáború és legjelentősebb űreposzának leépítését. Úgy látszik, ebbe a döglődő messzi messzi galaxisba már ő sem tud új vért pumpálni.