Oscar
Norbi

Chazz Palminteri
Ornella Muti
Chazz Palminteri

Angelo Provolone az alvilág egykor retteget alakját apja megesketi a halálos ágyán, hogy jó útra tér. Nem olyan egyszerű azonban szakítani a bűnös élettel, pláne ha múltja utol akarja érni őt, a családi kalamajkák pedig nem könnyítik meg a… Több

Rendező: John Landis
Premier (HU): 1991.07.26. | Netflix (2022.10.22.)

Oszkár  (1967)

2024.02.17 Schumy1

Stallone teljesen más szerepbe bújt, mint ahogy azt megszokhattuk tőle, s jól is játszotta. Gengszter filmek paródiája a javából, s szórakoztató a javából.

2019.10.29 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

Ki is az az Oszkár? Nem tudjuk, de sejtjük!

"Hagyd már abba a válogatást, mert ő már a harmadik vőlegényed ma délelőtt, és még nincs fél 12!” A vígjátékokkal kapcsolatban szinte mindig megállja a helyét az a kijelentés (már-már közhelyszerűen), hogy azt a fajta humort, amely egy adott alkotásr... Teljes kritika

2020.09.18 qwer

A film, amit mindenki látott legalább egyszer, mindenki tud belőle legalább egy poént idézni, és mindenki kíváncsian várja, hogy kiderüljön, ki Oszkár. Óriásit bukott (három Arany Málna-díjat is bezsebelt), végtelenül színpadias és túljátszott, mégis megunhatatlan és szórakoztató.

2016.05.22 Yosihiro

Remek vígjáték amit sokan lehúznak Stallone-től de én szeretem. Nekem ttezsik ebben a szerepben. Jót alakít és remek a történet is :) Bárcsak lenne folytatása :) :)

Provolone úr pánikban. Miért is? Széthullóban a család, és a vagyon. Bankárnak lenni nem könnyű, bezzeg gengszternek. Hatalmas helyzetkomikumok és vicces párbeszédek. Stallone mellett nekem Tim Currey mimikája eszméletlenül bejött. Könnyed humor pazar szereplőgárdával.

A film cselekménye 1931-ben játszódik.Szerző: hp

A színészgárdában két Oscar-díjas színész is szerepel: Don Ameche és Marisa Tomei. További három színészt Oscarra-jelöltek: Sylvester Stallone, Chazz Palminteri és Kirk Douglas. Szerző: hp

Egy éjszaka, a forgatás befejezése után egy tűzeset során megsemmisült több díszlet, a színészek lakókocsijainak egy része (köztük Tim Curryé), az összes jelmez és huszonegy értékes veterán autó. A forgatás két hétre leállt, amíg az összes jelmezt újra legyártották. Az autók őrzésére felbérelt biztonsági őr később beismerte, hogy ő okozta a tüzet.Szerző: hp

Az AFI Életműdíj 1991-es átadásán, amelyet Kirk Douglas kapott, Sylvester Stallone Douglas tiszteletére tartott méltatásában felidézte annak a jelenetnek a forgatását, amelyben a színész arcon ütötte. Miután a pofon felvétele nem sikerült, Stallone tréfásan azt mondta Douglasnek, hogy pofozza fel keményen. "Mutasd, mit tudsz." Douglasnek sem kellett kétszer mondani. Stallone azt mondta: "A nehezebb úton tanultam meg: soha ne verekedj Spartacusszal". Szerző: hp

(2015. 08. 24.)
Tudtam én, csak nem sejtettem, hogy Stallonénak van komikusi vénája is. Bár kicsit meredek döntés volt,hogy éppen Louis de Funés nyomdokába kívánt lépni, amikor elvállalta a főszerepet az amerikai remake-ben. Több