Oszkár (1991)

Oszkár

Chazz Palminteri
Ornella Muti
Chazz Palminteri

Ildikó Bacskai   2020. 12. 18.

Fergeteges vígjáték nagyszerű díszlettel, szép jelmezekkel és nagyon szerethető szereplőkkel. Stallone teljesen mást hoz ebben a szerepben, mint a korábbiakban, és ez a stílus teljesen jól áll neki, abszolút nem tolja túl. Többször nézős. :)

ArpiHajdu és Réci   2019. 10. 29.

Ki is az az Oszkár? Nem tudjuk, de sejtjük!

"Hagyd már abba a válogatást, mert ő már a harmadik vőlegényed ma délelőtt, és még nincs fél 12!” A vígjátékokkal kapcsolatban szinte mindig megállja a helyét az a kijelentés (már-már közhelyszerűen), hogy azt a fajta humort, amely egy adott alkotásr... teljes kritika»

qwer   2020. 09. 18.

A film, amit mindenki látott legalább egyszer, mindenki tud belőle legalább egy poént idézni, és mindenki kíváncsian várja, hogy kiderüljön, ki Oszkár. Óriásit bukott (három Arany Málna-díjat is bezsebelt), végtelenül színpadias és túljátszott, mégis megunhatatlan és szórakoztató.

Yosihiro   2016. 05. 22.

Remek vígjáték amit sokan lehúznak Stallone-től de én szeretem. Nekem ttezsik ebben a szerepben. Jót alakít és remek a történet is :) Bárcsak lenne folytatása :) :)

Sabnock Sanatory   2020. 07. 25.

Provolone úr pánikban. Miért is? Széthullóban a család, és a vagyon. Bankárnak lenni nem könnyű, bezzeg gengszternek. Hatalmas helyzetkomikumok és vicces párbeszédek. Stallone mellett nekem Tim Currey mimikája eszméletlenül bejött. Könnyed humor pazar szereplőgárdával.

szaka123   2018. 03. 26.

Sylvester Stallone komikus oldalát is megismerhetjük ebben a filmben. Szinte végig egy házban vagyunk, de nem unalmas a cselekmény. Rengeteg félreértés, átverés és egyéb poénos jelenet varázsol jókedvet a nézőben. Érdemes megnézni.

Thibo84   2019. 05. 04.

Ha az ember Stallone nevét említi, akkor leginkább kemény akció és a bokszolós filmek jutnak az ember eszébe. És még is a vígjáték kategóriában is nagyszerűen megállja a helyét. Ez is olyan film, amit többszöri nézés után is megtudok nézni, és jól el... több»

A film cselekménye 1931-ben játszódik.

A színészgárdában két Oscar-díjas színész is szerepel: Don Ameche és Marisa Tomei. További három színészt Oscarra-jelöltek: Sylvester Stallone, Chazz Palminteri és Kirk Douglas.

Egy éjszaka, a forgatás befejezése után egy tűzeset során megsemmisült több díszlet, a színészek lakókocsijainak egy része (köztük Tim Curryé), az összes jelmez és huszonegy értékes veterán autó. A forgatás két hétre leállt, amíg az összes jelmezt újra legyártották. Az autók őrzésére felbérelt biztonsági őr később beismerte, hogy ő okozta a tüzet.

Az AFI Életműdíj 1991-es átadásán, amelyet Kirk Douglas kapott, Sylvester Stallone Douglas tiszteletére tartott méltatásában felidézte annak a jelenetnek a forgatását, amelyben a színész arcon ütötte. Miután a pofon felvétele nem sikerült, Stallone tréfásan azt mondta Douglasnek, hogy pofozza fel keményen. "Mutasd, mit tudsz." Douglasnek sem kellett kétszer mondani. Stallone azt mondta: "A nehezebb úton tanultam meg: soha ne verekedj Spartacusszal".

A film posztere Harold Lloyd Felhőkarcoló szerelem című filmjének híres, a toronyóra mutatóján lógós jelenete előtt tiszteleg.

(stevepisti)