Dick és Jane trükkjei

Dick és Jane trükkjei

Fun with Dick and Jane

Dick (Jim Carrey) és Jane (Téa Leoni) boldog életet élnek, dúskálnak a gazdagságban és a földi javakban, mígnem egy napon Dick elveszti jól menő munkáját, holott a közelmúltban léptették elő. Ráadásul nemrég beszélte rá a feleségét, hogy mondjon fel, hiszen már egyedül is képes eltartani a… Több

Rendező: Dean Parisot
Író: Gerald Gaiser
Premier (HU): 2006.01.12.

Mókás páros  (1977)

2019.10.01 ZeroHero

Dean Parisot rendezte, aminek mar eleve gyanusnak kellett volna lennie, hiszen jobbara csak gagyi sorozatokat rendez... Ennek ellenere a film pozitivuma az, hogy nem primitiv es alpari a humor benne. A negativum pedig az, hogy nem nagyon van benne humor es semmi mas se, ami ertekelheto lenne. 0pont.

2018.01.20 mamiéstöti2

Nem a legjobb Jim Carrey film, nem tud annyira kibontakozni benne, túl kötött a szerepe és a történet sem a legjobb.

2019.07.26 Ms. Akárki

Jim Carrey egyik legrosszabb vígjátéka szerintem, de ez persze nem az ő hibája. Elég kutyulmány a film. Egyedül talán a lopkodós jelenetek viccesek. Egyszernézős maximum. Sajnálom, mert egy Carrey-vel fémjelzett és reklámozott filmtől többet vártam.

2019.05.20 Norbert93

Mondanivalóval rendelkező, a kisember harcát a nagy ellen bemutató "komolyabb" hangvételű, igényes fajta vígjáték.

2019.04.25 iq.csabi

Egy laza szórakoztató film erős túlzásokkal, ami még számomra vicces. Nem kell nagy durranásra számítani, egy laza esti szórakoztató mozinak tökéletes.

Dick vállalata, a Globodyne és annak bukása, paródiája jó pár 21. század elején csődbe ment vállalatnak. Ilyenek például: Enron, Global Crossings és MCI Worldcom. A hab a tortán, hogy a film végén külön köszönetet mondanak a vállalatok vezetőinek, konkrétan meg is nevezve őket.Szerző: phanzetomox

A kávéházban forgatott rablójelenet során, mikor Téa Leoni átcsúszott a pulton, komolyan megsebezte a vállát.Szerző: mrarizona

A filmben említésre kerül a CRM-114-es formanyomtatvány, ami utalás Stanley Kubrick Dr. Strangelove, avagy hogyan tanulhatjuk meg szeretni a bombát (1964) című filmjére. Kubricknak egyébként más filmjeiben is előkerül ugyanez a nyomtatvány.Szerző: ps

Jim Carrey esése a sikertelen nyomtatás után valódi volt, Carrey nagyon megütötte magát. Valójában csak le kellett volna másznia, de elveszítette az egyensúlyát. Dean Parisotnak annyira tetszett ez jelenet, hogy beletette a filmbe.Szerző: ps