Széftörők (2002)

Welcome to Collinwood

VérAlex   2022. 04. 05.

Eszméletlenül idétlen egy film, de ettől csak még jobban imádtam. Szerintem senki se hagyja ki, mivel ilyen sztárparádéval nem is igazán lehetett melléfogni!

Adepto   2020. 01. 25.

Könnyed szórakozás Collinwoodból!

Először is azzal kezdeném, hogy elképesztő, hogy ez a film idén már 18 éves. Mégis úgy érzem, nem fogott rajta az idő. A Russo fivérek írták és rendezték ezt a – szerintem – zseniális kis vígjátékot. Amikor több évvel ezelőtt először láttam, még foga... teljes kritika»

cvölf   2016. 11. 18.

Nem mondom, volt néhány jobb poén, de nem igazán voltam elájulva tőle, szerintem egyszer meg lehet nézni, de sokat senki se várjon.

A film elkészülte után 17 évvel William H. Macy (Riley) és Luis Guzman (Cosimo) újra együtt forgatott. Guzman a Macy által alakított Frank Gallagher ellenfelét, majd legjobb barátját, Mikey-t formálta meg a Shameless 9. és 10. évadában.

(Adepto)

A film sztorija a Russo-testvérek egyik kedvenc filmjén, az Ismeretlen ismerősök című olasz klasszikuson alapul.

George Clooney mindössze négy napot forgatott a filmben, alakítása mégis emlékezetesre sikerült.

Mark Wahlberg, Luke Wilson és Josh Brolin neve is felmerült Pero alakítására.

Albert Brooks és Alan Arkin is esélyes volt Toto szerepére.