Palimadarak

Palimadarak

I soliti ignoti

Olasz komédia négy kisstílű tolvaj alkalmi szövetkezéséről abból a célból, hogy a "nagy zsákmány" reményében kifosszanak egy zálogházat.

(Berto49)

Rendező: Mario Monicelli
Ország: Olaszország
Premier: 1958.07.01.

Széftörők  (2002)

Kasszafúrók  (1984)

2017.01.30 spidey

A kezdet hosszadalmas és túlkomplikált, de a fiatal színészzsenik miatt megéri végigszenvedni...

2014.11.27 ordas

Ez a korai gengszterfilm nekem a későbbi nagy és népszerű alkotások hangulatát idézi. Kicsit a Blöff, vagy a Tarantino filmeket hozza fel.

A Nehéz a tolvajoknak cím csupán az osztrák tévé műsorát taglaló műsorújságban szerepel. (adtplus.arcanum.hu)Szerző: Teemeah

Ez a film a magyar címével nagyon "megjárta". Eredeti, olasz nyelvű címe: I soliti ignoti, ami magyarul kb. annyit jelent: Ismerős [leggyakrabban használt értelmében: szokásos] ismeretlenek. Van egy angol nyelvű címe is: Big Deal on Madonna Street. Itt, az általam nagyon kedvelt filmes oldalon kétszer is szerepel, egyszer Palimadarak címen, egyszer pedig Ismerős ismeretlenek. Van továbbá még két magyar címe! 1. Ismeretlen ismerősök (IMDb), 2. Nehéz a tolvajoknak (Port.hu.) Aztán készült 2002-ben egy amerikai remake, annak a magyar címe a változatosság kedvéért: Széftörők.Szerző: Berto49