A Rózsaszín Párduc

A Rózsaszín Párduc

The Pink Panther

A "rózsaszínû párduc" egy gyémánt, amelyet Clouseau felügyelõ védelmez a gentleman-bûnözõvel, Sir Charlesszal szemben. A saját éleselméjûségében bízó Closeau hadmûveletei újabb és újabb bonyodalmakat kavarnak. Eközben nem is sejti, hogy szépséges felesége éppenséggel a bûnözõvel bújik egy takaró alá.

(alexxx)

David Niven
Brenda De Banzie

2024.03.17 tmotm

Méghogy a régi jobb

Nemrég néztem újra a két "új" Rózsaszín Párduc filmet, szóval előtte olvastam is kicsit róla a véleményeket, amikben páran jelezték, hogy ez ßar és a régi mennyivel jobb volt. Szóval ma a párommal megnéztük ezt a filmet is. Bár nem ezzel kezdtünk, hanem A dühöngő grizzli című időpocsékolással. Arról a filmről nem írok értékelést, mert egy sima ZS, a rosszabbik fajtából. Aki szereti az ilyen filmeket, annak tetszeni fog, a többiek inkább kerüljék el. Na most, még abban a filmben is több minden történt és kevésbé volt unalmas. Tudom, hogy ez egy 60-as évekbeli film és ezáltal lassabb, de huszadik és a kilencvenedik perc között gyakorlatilag nem történik semmi. Ha úgy 20 perc után beszólsz annak, akivel együtt nézed (barátnőd, barátod, anyósod, etc) és ő kiüt úgy 70 percre, akkor mikor magadhoz térsz, nyugodtan konstatálhatod, hogy nem maradtál le semmiről. Mondjuk, ha nem nézed meg a filmet, akkor sem maradsz le semmiről... Szóval, már csak annyi kérdésem lenne azokhoz, akik szerint ez sokkal jobb, mint a remake, hogy ti mégis milyen drogon éltek? Mert én is kérek belőle.

2022.08.09 Reitman

Sellers szerepe, és azok a részek ahol ő játszik zseniálisak, sőt a végé is nagyon jó, de a többi pocsék. Edwards valószínűleg felt kihagyni az akkori filmekre jellemző "sztár parádét", ami legalább is nekem nézhetetlen. Én újravágnám, kihagynám Capu... Több

2017.01.20 olgaasFug

Az egyik nagy kedvencem, szerintem a Csupasz pisztoly mellett az egyik legjobb vígjáték, amit nem lehet megunni, egy örök klasszikus. Az biztos, hogy először rá kell hangolódni, megvan a maga sajátos stílusa humorban, de ha sikerült, akkor csakis imádni fogjátok!

2016.11.13 WaldyxMan

Szerintem zseniális vígjáték, aminek persze Peter Sellers alakítása adja az alapját, nélküle persze semmit sem érne. De én amondó vagyok, hogy ez a vígjáték a filmtörténelem egyik igazán nagy klasszikusa, amit egyszer az életben mindenkinek látnia ke... Több

A felvétel megkezdése előtt mindössze két héttel a gyártók úgy döntöttek, hogy Ava Gardner rendellenes életmódja befolyásolhatja a forgatást, végül nem ajánlották fel neki Madame Clouseau szerepét. Sietve Capucinet kérték fel, de Peter Ustinov felesége úgy érezte, hogy ez hatással lenne a gyártásra, és kérte, hogy vonja vissza a felkérést. Ebből a káoszból Peter Sellers nemzetközi szupersztár lett.Szerző: Thibo84

Eredetileg David Niven karakterét, Sir Charles Lyttont akarták, hogy legyen a főszereplő. Mindazonáltal Peter Sellers mint Clouseau felügyelő annyira magára vonta a reflektorfényt, hogy a stáb (és később a közönség is) megszerette, így végül a folytatások is őrá összpontosítottak.Szerző: Thibo84

Blake Edwards több kamerát alkalmazott, hogy elkaphassa, amint Peter Sellers improvizál.Szerző: Thibo84

Claudia Cardinale nem tudott angolul beszélni, így a 20 éves Gale Garnett szinkronizálta.Szerző: Thibo84

(2018. 01. 30.)
Ebben a télies időben kiváló választás ez a film, ha el akarjuk terelni a figyelmünket a havazásról, nem fogtak az évtizedek a poénokon.
8/10 Több