A Rózsaszín Párduc visszatér

A Rózsaszín Párduc visszatér

The Return of the Pink Panther

A híres Rózsaszín Párduc gyémántnak lába kél. Egyetlen nyomot hagy az elkövetõ: egy fehér kesztyût, a világszerte ismert ékszertolvaj, a Fantom védjegyét, aki így azonnal Clouseau felügyelõ gyanúsított listájának élére kerül. Nevét tisztázni akarván a… Több

Rendező: Blake Edwards
Forgatókönyvíró: Frank Waldman, Blake Edwards
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 1975.05.21.
Több

2024.03.30 FREEWAY

Zseniális film, de csakis a Márkus-féle szinkronnal ajánlom. Amikor beugrott a konyhaajtón a felügyelő, ott valami eltört bennem.

Douglas Fairbanks Jr-nak felajánlották Sir Charles szerepét, ám némi megfontolás után elutasította azt, és megteremtette az utat Christopher Plummernek.Szerző: Thibo84

Ezt a filmet eredetileg egy 26 részes A Rózsaszín Párduc miniszériának szánták, amelyet Blake Edwards a brit ATV számára gyártott. Az ATV aztán úgy döntött, hogy "Hétköznapi filmként" alakítja át.Szerző: Thibo84

David Niven nem tért vissza Sir Charles Litton szerepébe A Rózsaszín Párducból(1963), így Christopher Plummer vette át a szerepet. Niven valójában nem volt rajongója az eredeti filmnek, mivel eredetileg övé lett volna a főszerep, de Peter Sellers karaktere ellopta előle.Szerző: Thibo84

A 6. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1975-ben. Szerző: dulkap