Meztelen diplomata

Rejtő Jenő egyik legmulatságosabb és legizgalmasabb regénye (a Vesztegzár a Grand Hotelban) alapján készült a parádés szereposztású film. Kis Lagondán bubópestis járványra hivatkozva lezárták a szállodákat, köztük a Grand Hotelt is. Ennek ellenére Félix azon veszi észre magát, hogy mezítláb, pizsamában ücsörög ott, és nyomában megjelenik egy kövér és egy nyakigláb gengszter, de vannak itt diplomaták, bankárok is, és mindannyian egy füzetért törik magukat, mely állítólag a kincseket érő olajlelőhelyek titkos térképét tartalmazza.

Forgatókönyvíró: Gyertyán Ervin, Palásthy György
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1963.04.18.

2023.03.02 Interfectorem Sabnock

Nekem így is színekkel teli film volt.

Rejtő Jenőt sokak szerint nem lehet filmre vinni. Azért szerencsére már többen megpróbálták, de amíg Bujtor Istvánnak sajnos nem sikerült A három testőr Afrikában-t jól adaptálni, addig Palásthy György meglepően jól dolgozta fel a Vesztegzár a Grand ... Teljes kritika

2017.10.22 Deku

Itt fejetlenség uralkodott már rögtön az elejétől kezdve, semmi se volt a helyén. Nekem tökre úgy jött le mintha a rendező se lett volna teljesen képben. Kissé nekem ez össze-vissza film lett, durr bele egy kicsit ebből meg egy kicsit abból és akkor jó lesz.

2016.02.14 doroffee

Óriási film. A humora feledhetetlen... kevés az a film, ami úgy tud hangosan röhögtetni órákon át, hogy nem alpári vagy butuska - ez pedig olyan. A színészi alakítások pedig fenomenálisak.

2016.09.16 sipiarpi

Rejtő Jenőt imádom. Viszont nagyon nem sikerül a műveiből jó filmet készíteni. Talán ez az egyetlen kivétel, bár itt is kilóg a lóláb. Ez a film ugyanis csak felhasználja a Vesztegzár a Grand Hotelben alapszituációját és több ponton megváltoztatja az... Több

2016.10.03 zoleykrajcsi

Nagy rajongója vagyok Rejtő Jenőnek és a filmeket is szeretem, melyeket a műveiből készítenek. A Meztelen diplomata egy elsőrangú hazai vígjáték véleményem szerint, ami annak ellenére is vicces, hogy nem mai darab. Felfedezhető a regény és a film köz... Több

A Meztelen diplomata és a Retúr című filmek rendezője is Palásthy György volt, aki mind a két filmjében szerepet adott Kibédinek, Gerának és Sinkovitsnak.Szerző: Bogi87

A filmben a Szomszédok c. magyar sorozat számos szereplője is játszik, pl. Zenthe Ferenc, Horváth Gyula, Kautzky József, Szatmári István, Horkai János.Szerző: Bogi87

A film elején elhangzó narráció felvilágosítja a nézőt azzal kapcsolatban, mi az összeesküvés célja. Ez eltérés a regényhez képest, melyben mindez csak a történet végén válik világossá az olvasó számára.Szerző: Bogi87

A narrátor Sinkovits Imrének csupán 5 mondata volt a filmben.Szerző: Bogi87

A Meztelen diplomata című magyar vígjáték Rejtő Jenő művének, a Vesztegzár a Grand Hotelben c. humoros bűnügyi történetnek az átültetése filmre.Szerző: Bogi87

(2020. 11. 19.)
Miért kötelező megnézni? Mert a Meztelen diplomata bebizonyította, hogy Rejtő regényeit igenis lehetséges szórakoztatóan megfilmesíteni. Több

(2017. 06. 26.)
Hangulatos kis darab, kiváló színészi alakításokkal, kellemes meglepetést és felhőtlen kikapcsolódást tud nyújtani még ma is a nézőjének.

8/10 Több