Dutyi dili

Dutyi dili

Stir Crazy

Egy fatális véletlen folytán a bankrablók helyett két harkálykosztümös, puhány reklámembert tartóztatnak le és ítélnek 125 év börtönre. Harry nem tudja komolyan venni a dolgot, biztos benne, hogy nemsokára olyan könnyen kiszabadulnak, mint ahogy bekerültek. Ám a helyzet valahogy nem akar jobbra fordulni, ezért kénytelenek a sarkukra állni, ha nem akarják ebben a nehézfiúktól hemzsegő társaságban egy zsákban végezni. Ezért bőszen tettetik a nagyfiút, nem kis hatást gyakorolva a börtönlakókra.

Forgatókönyvíró: Charles Blackwell
Zene: Tom Scott
Premier (HU): 1983.05.05.

2019.07.29 Ms. Akárki

Imádom. Lebilincselő vígjáték. Már rengetegszer újranéztük és a börtönös jeleneteken amikor az elején keménykedni próbálnak mindig sírva röhögünk. Az a járásXDD Klasszikus vígjáték amit mindenkinek egyszer látnia kell az epikus színészpárossal.

2018.01.20 mamiéstöti2

Egy igazán kikapcsoló vígjáték a jól összeszokott szereplő párostól. Van jobb alkotásuk is, de ez is tetszett.

2017.10.25 Deku

Kegyetlen csalódás töltött el amikor a végére értem ennek a filmnek. Végtelenül elszomorított ez a film mivel tele volt már megunt és agyon csépelt elemekkel.

2016.02.14 doroffee

Jópofa kis film, van benne pár jó poén, végig vicces. A maga kategóriájában kifejezetten humoros, bár világmegváltó gondolatokat és nagyon intelligenst humort nem várhatunk tőle. A magyar szöveg nagyon szórakoztató, ahhoz nem fér kétség.

2015.06.11 Tomi

Kiskorom egyik kedvence. A mai napig szeretem, nevetek rajta. Egy nagyszerű film. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Aki nem látta nézze meg aki meg látta nézze újra :D

A rendező ragaszkodott hozzá, hogy egy még működő börtönben forgassák le a filmet, kapott is engedélyt, hogy az Arizonai Állami Börtönben forgathasson.Szerző: stevepisti

A 4.legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1980-ban. Szerző: dulkap

Richard Pryor és Gene Wilder 2. közös filmje. Szerző: dulkap

Ez a film volt Sidney Poitier hatodik rendezése, viszont ez volt az első amiben nem szerepelt. Szerző: rbernadett

(2021. 12. 29.)
Stir Crazy (1980)
A nyolcvanas években, sőt, talán inkább a vége felé, a házimozi kezdett nagyon gyorsan elterjedni a háztartásokban. Rengeteg szabadidőt kiváltott azoknál a fiataloknál, akiknek volt és szerették bámulni a videón futott kazettákat. Több