Dől a moné

Dől a moné

Gambit

Lord Lionel Shabandar (Alan Rickman) impresszionista gyűjteményének kurátora, Harry Deane (Colin Firth) egy ravasz tervet eszel ki: elhiteti kapzsi főnökével, hogy meg tudja szerezni a Lord által mindig is áhított Monet festményt. Habár ez a Monet a tehetséges hamisító barátjának keze munkája. Harry beszervezi a csinos texasi rodeo királynőt, PJ-t (Cameron Diaz), aki szép kis summa ellenében igyekszik meggyőzni a Lordot, hogy nagyapja a II. világháborúban egy német galériából menekítette ki a festményt, és azóta, 60 éve ott lóg a lakókocsijuk falán. Már a Texasból Londonba vezető út is félreértésekkel, és bonyodalmakkal van kikövezve: PJ-t lekapcsolják a reptéren, mert nincs útlevele..de ez még… Több

Rendező: Michael Hoffman
Forgatókönyvíró: Joel Coen, Ethan Coen, Sidney Carroll
Premier (HU): 2013.03.14.

Gyalogáldozat  (1966)

2017.09.08 Berto49

Nagyon kellemes vígjáték, általam kedvelt szereplőkkel (Colin Firth, Alan Rickman). A forgatókönyvet a Coen testvérek írták, a rendező jó kis filmet kanyarított belőle. A női főszereplő Cameron Diaz, akit nem különösebben kedvelek, jól alakította a t... Több

2016.04.30 Leoni

Színházi csavarok, nem túl erős poénok, egyszer meg lehet nézni. Colin Firth fura a bénázó karakter szerepében, de Alan Rickman a helyén van.

2015.05.08 Helgus

Meg lehet nézni, kellemes kikapcsolódás és talán pár év múlva ismét.Nagy poénok sajnos nem voltak benne, de azért lehetett mosolyogni. Nekem a hoteles jelenetek tetszettek a legjobban. :)

2016.01.15 JackieJacky

Szerintem is csak egyszer nézhetős kategória. Alan Rickman viszont itt is bizonyította: remek színész! Nyugodjon békében!

2015.02.04 Ervinke86

Mindegyik főszereplő jó, és meglepődtem, hogy a Coen testvérek nem csak drámát, vígjátékot is jól tudnak megírni, vászonra vinni. Szerintem jó lett.

A film újraforgatott változat (remake). Az eredeti cime: „Gyalogáldozat” (1966), rendezője: Ronald Neame, két főszereplője: Shirley Maclaine és Michael Caine. Szerző: Berto49

Jennifer Aniston szóba került PJ Puznowski szerepére.Szerző: rbernadett

Hugh Grant, Sandra Bullock és Ben Kingsley csatlakozott volna a filmhez, mint Harry Deane, PJ Puznowski és Lord Lionel Shabandar. Szerző: rbernadett

A maffia ügyvédje
2021