A hét pszichopata és a si-cu

A hét pszichopata és a si-cu

Seven Psychopaths
migoras

Marty írói válságban szenved "A hét pszichopata" című forgatókönyvével, melyhez képtelen befejezést írni. Legjobb barátja, Billy, aki szabadúszó színészként és részidős kutyatolvajként tevékenykedik, megpróbál segíteni neki. Hans, a hívő agresszor, és Billy újabb kutyalopásukkor… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2012.12.06.

2024.02.17 Ари Шандор

Ilyen színészi felhozatal mellett...

...kétszeri nekifutásra sem bírtam megnézni belőle annyit, hogy valami érdekeset vagy vicceset találjak (magamnak). Ettől még lehet jó film, de nálam nem jutott el addig, hogy felfedezzek benne bármi szórakoztatót... Ettől függetlenül nézd meg! Hisz a kókusz is biztosan jó – annak ellenére, hogy nekem felfordul a gyomrom a szagától. :-)

2015.09.30 hsanya182

Hááát, az aranyos kutyarablós beteg sztoriig még vicces volt, vannak benne szórakoztató részek, még mélyebb gondolatok és társadalomat kifigurázó részek, ami jó volt, de a film másik fele zavarosá vált, monoton helyszínen mennek az értelmetlen sületl... Több

2020.04.20 dailyfilmsan

Haláli egy film. Nagyon élveztem a szenvtelenségét, azt hogy kapkodhattam a fejem és figyelnem kellett. Jól elvoltam vele nagyon bejött. Tudom ajánlani azoknak akik szeretik a kihívásokat a filmekben. Meg azoknak akik nem a nyers együgyű és alpári poénokat szeretik.

2015.02.26 andor50

Nagyon szórakoztató, vicces film. A legkiszámíthatatlanabb film amit valaha láttam. Komolyan néhány jelenet olyan véletlenszerűen történik, hogy az valami hihetetlen. Biztosan nem fogja unni senki.

2022.07.23 Reitman

Meglepően jó film, annak ellenére, hogy a pszichopatákat eléggé élethűen ábrázolja. Az angol es az amerikai humor is belekerült.

A temetői jelenetben az egyik sírkövön Crispin Glover neve olvasható. Szerző: SódóGA

A temetői jelenetben az egyik sírkövön a Rourke név olvasható. Charlie szerepét eredetileg Mickey Rourke játszotta volna, de nézeteltérése támadt a rendezővel, visszalépett a forgatástól. Szerző: SódóGA

A hetedik perc környékén, amikor főszereplők az onkológián vannak, a háttérben hallható a hangosbemondóban, hogy: „Dr. Blair, Dr. Blair, Dr. Jane Hamilton, Dr. Jane Hamilton”. Ez egy utalás a Queensrÿche zenekar "Operation: Mindcrime" című albumára. A hangot konkrétan az „Eyes of a Stranger” dalból vették át. Szerző: SódóGA

Az eredeti forgatókönyv szerint a si-cut lelőtték volna a végső küzdelem során. A film készítői azonban tiltakoztak az ellen, hogy állatok elleni erőszakot ábrázoljanak. Billy utal is erre a temetőben, amikor azt mondja: „A nyulat futni hagyjuk, mert nem lehet hagyni, hogy állatok haljanak meg egy filmben. Csak nők.”Szerző: SódóGA

(2018. 03. 21.)
... mindenkit arra biztatnék, hogy szánja rá az időt és nézze meg, mert minden hibájával együtt ritkán látni ilyen éjfekete humorral rendelkező, jó értelemben vett dilis filmet. 8/10 Több