Vérmesék (2013)

The Family

Ildikó Bacskai   2020. 12. 05.

Ez egyébként egy nagyon jó film, amiben Pfeiffer benne van, eleve nem lehet rossz... csak éppen hangulat is kell hozzá, és amikor én megnéztem, már éppen nagyon untam az agyonerőltetett maffiózó stílust és a hervasztó keménykedést. Pedig a történet e... több»

mamiéstöti2   2016. 08. 07.

Ötletes film egyedi megoldásokkal, szokatlanul pazar szereposztással. Kicsit vontatott, de nem panaszkodhatok.

indingo   2017. 04. 17.

Sajnos a legtöbb poént - maradva a filmnél - lelőtték már az előzetesben. Sokkal többet vártam ettől a filmtől. Izgalmas végképp nem és még nevetni se tudtam rajta.

Norbi   2018. 07. 23.

Hangulatos film, nem tudnám megmondani, hogy pontosan mi a műfaja, kicsit olyan mintha mindenből egy kicsit vettek volna, néhol vicces, néhol komor...mindenesetre kötelezően ajánlom.

Deku   2017. 12. 10.

Furcsa hangulata volt a filmnek de ez a furcsa hangulat számomra meggyőző volt. Maga a film egész aranyos kis hangulatot teremt maga körül és ettől kapja meg az egész báját.

Szilonka   2017. 05. 20.

Sztárparádé rém gyenge sztorival. Az aslapsztori felvázolásán kivűl alig történt benne valami, olyan felületes volt. Egyszer megnéztem, de többször nem vágyom rá.

VvV   2016. 05. 20.

Nem igazán sikerült alkotás, minden valamire való jelentet ellőttek az előzetesben. Nem jött be.

Az első film, amiben Robert De Niro és Tommy Lee Jones együtt szerepel.

(VFTS)

Robert De Niro és Michelle Pfeiffer már két filmben is játszottak együtt korábban, de nem volt egy közös jelenetük sem. Mikor Pfeiffer megkapta a forgatókönyvet, azt mondta, ha ezúttal sem lesz közös jelenete De Niróval, el se olvassa.

(kázsé)

Az eredeti könyvnek volt egy folytatása 2008-ban.

(kázsé)

Az első Luc Besson film, amit anamorfikus lencsével vettek fel a Léon a profi óta.

(kázsé)

A kutya neve - "Malavita" - nagyjából azt jelenti, "bűnös élet".

(kázsé)

Az eredeti regény címe ugyanaz, mint a kutya neve, "Malavita".

(kázsé)

Jim Norton is jelentkezett Caputo szerepére.