Vén rókák

(Going in Style)

ArpiHajdu és Réci  2017. 05. 05.

A Vén rókák egy aranyos, szerethető vígjáték, amely gyakorlatilag már a szereposztásával le tudja venni az embert a lábáról. Most komolyan, van aki nem szeretné a Michael Caine - Morgan Freeman - Alan Arkin triumvirátust akár három órán keresztül nézni? Még a film előtt úgy voltam ezzel, hogy ha csak kicsivel jobb mint a Last Vegas, akkor a filmnek nálam nyert ügye van. Nos, a kötelezőt hozta, ugyanis nagyon örültem, hogy nem azt nyomták minden egyes képkockán a képembe, hogy "hát ezek azért viccesek, mert öregek, s az idő eljárt felettük"! Pontosabban fogalmazva: a humorforrások ennél tudtak többek lenni. Ezen felül azért meg kell hagyni, a film nagyon is kiszámítható, gyakorlatilag minden egyes fordulatára lehet számítani (így pl. a rablás végeredményére és a zárójelenetre egyaránt). A poénok ugyanakkor mégis működőképesek (a bolti lopás jelenet az spec. tényleg ott van), s közel sem annyira kínos az egész, mint a korábban említett mozi. Minden előnye ellenére, számomra kicsit zavaró volt az a (már-már Szomszédok szerűen az arcunkba nyomott) szöveg, hogy az öregeket bizony támogatni kell, ami nyilván igaz és szép, de mégis mekkora esély van arra, hogy ezt egy bankrabló szájából halljuk...és ha már a bankrablókról és a rosszfiúkról van szó...ki más lehet az, akit felkereshetsz akkor, amikor bankrablási tanácsokra van szükséged, mint egy emigráns...S a "na jó, hagyjuk már" jelenetek tetőfoka, amikor a kislányt felkérik, hogy azonosítsa a gonosz bankrabló bácsikat. Egy ennyi idős gyerek nem valószínű, hogy felméri, hogy milyen károkat okozhat azzal, ha bevallja, hogy felismeri a bácsit. Szimpátia ide vagy oda. Összességében tehát (hibáival együtt is) a maga kategóriájában egy nem rossz alkotás, bár hozzáteszem, nem láttam az 1979-es eredetit, így nem tudom mennyire hű az alapműhöz. Önmagában viszont egy nézhető, fogyasztható komédia, amely a legtöbbet a szereposztásnak köszönhet. Egy átlagos vígjátéknál egy fokkal jobb, a jóhoz viszont kevés. 3,5-öt adnék, ha lehetne, de így marad a 3.

dulkap  2017. 09. 19.

Jópofa kis film igazi legendákkal a főszerepben, amiben talán több a melankólia, mint kéne, de azért kellemes kis egyszeri szórakozás. Christopher Lloyd meg nagyon öreg, de még mindig ő a legviccesebb, ha feltűnik egy filmben. :)

indingo  2017. 10. 01.

Előzetes alapján jobban tűnt, kb. minden említésre való jelenetet lelőttek benne. Kicsit ütősebb filmet vártam, a színészek egy jobb filmre voltak hivatottak.

Orosz István  2017. 07. 21.

Inkább elgondolkodtató mint vicces. Nem voltak benne poénok, vagyis nem tudtam nevetni, de azt se tudom mondani, hogy ez egy rossz film. Nagyon jól alakítottak a színészek, és ez felhúzza a film színvonalát.

Berto49  2017. 07. 23.

A három nyolcvanas éveiket taposó színész közül Alan Arkin a legkedveltebb számomra a „Magányos vadász a szív”-ben nyújtott alakítása óta. A másik kettő (Caine, és Freeman) nálam a nézhető színészek közé tartozik, de a szereplésük miatt nem ülök be a moziba, bár ebben a filmen jók voltak. Sokan emlegetik, hogy ez remake, és az eredeti 1979-es sokkal jobb volt, azt nem láttam, nem tudom megítélni, de nem is vagyok kíváncsi rá. A történetből ennyi is elég volt. Kissé didaktikus, hogy állandóan az arcunkba nyomják, hogy a társadalomnak kötelessége gondoskodni az idősekről. Ez így van, elemi feladat, mégis még a legfejlettebb országokban is gyakran fordulnak elő anomáliák. Bankrablással pénzt szerezni minden rendellenesség mellett is a bűnözés egyik fajtája, senkinek sem ajánlanám. A legjobb poén szerintem az, amikor cicapózt parancsolnak a bankrablók és a bankigazgató a póz mellé még nyávog is.

John Ortiz
John Ortiz
Matt Dillon
Siobhan Fallon
VOX.hu -Vén rókák
Ideig-óráig elszórakoztat a maga ártalmatlan és szerethető módján a Vén rókák, de igazán élvezni majd pár év múlva, egy álmos vasárnap délutánon fogjuk a tévé előtt ülve. 60/100

Morgan Freeman, Michael Caine és Alan Arkin nem szerették volna, ha kaszkadőrök helyettesítik őket a kritikusabb, nagyobb fizikai mederöltetést igénylő jelenetekben.

(Thibo84)

Bár mindketten évtizedek óta vannak a pályán, mégis a Vén rókák Morgan Freeman és Alan Arkin első közös filmje.

A filmben három Oscar-díjas (Morgan Freeman, Alan Arkin ls Sir Michael Caine) és két Oscar-jelölt (Matt Dillon és Ann-Margret) színész is játszik.