Ann-Margret Olsson néven látta meg a napvilágot, édesanyja Anna Regina Aronsson, édesapja Carl Gustav Olsson. Ann hat éves volt, amikor a család Svédországból az Egyesült Államokba költözött. A Northwestern Egyetemen kezdte anulmányait, amelyet felfüggesztett énekesi karrierje miatt.
George Burns fedezte fel a tehetségét és hamarosan már lemezszerződése volt az RCA-nál, valamint színészi karrierbe kezdett a 20th Century Fox égisze alatt. 1961-ben I just don’t understand című dala a Top 20 Billboard hot 100 listájára került.
1961-ben már Bette... több » Ann-Margret Olsson néven látta meg a napvilágot, édesanyja Anna Regina Aronsson, édesapja Carl Gustav Olsson. Ann hat éves volt, amikor a család Svédországból az Egyesült Államokba költözött. A Northwestern Egyetemen kezdte anulmányait, amelyet felfüggesztett énekesi karrierje miatt.
George Burns fedezte fel a tehetségét és hamarosan már lemezszerződése volt az RCA-nál, valamint színészi karrierbe kezdett a 20th Century Fox égisze alatt. 1961-ben I just don’t understand című dala a Top 20 Billboard hot 100 listájára került.
1961-ben már Bette Davis lányát alakíthatta Frank Capra Egy maroknyi csoda című filmjében, majd a következő évben a State Fair című musicalben szerepelt. 1963-ban a Bye Bye Birdie-ben, majd a Szerelem Las Vegasban című filmben láthattuk, utóbbiban Elvis Presley oldalán. Ekkor már nemcsak szex szimbólumként tekintettek rá, hanem Golden Globe jelöléssel is elismerték karrierjét.
A hatvanas évek derekán olyan filmekben vállalt szerepet, mint a Bus Riley’s Back in town, a The swinger és A Cincinatti kölyök. Mivel úgy érezte külseje miatt beskatulyázzák az Egyesült Államokban, úgy döntött Olaszországban kezd új karriert. 1970-ben azonban visszatért az államokba és Anthony Quinn mellett elvállalt egy szerepet az R.P.M. című filmben.
1971-ben a Testi kapcsolatokban nyújtott alakításáért Oscar-díjra jelölték, amellyel végre sikerült kitörnie a szex szimbólum szerepből és elismert színésznővé vált. 1975-ben a Tommy című rock operáért újra jelölte az Akadémia.
1978-ban A mágusban láthatta a közönség Anthony Hopkins-szal együtt, majd pedig a Tennessee Williams A vágy villamosa című darabjából készült televíziós remake-ben láthattuk viszont, 1983-ban. 1993-ban Jack Lemmon és Walter Matthau küzdött a szerelméért A szomszéd nője mindig zöldebb című vígjátékban. 1999-ben a Minden héten háború című Oliver Stone filmben kapott szerepet, a 2000-es években pedig sorozatokban vendégszerepelt.
1967 májusában ment feleségül Roger Smith-hez, akivel egészen a férfi 2017 júniusában bekövetkezett haláláig boldog házasságban éltek. Smith színészi szerepei mellett menedzselte neje karrierjét is. Gyermekük nem született. A pletykák szerint a Szerelem Las Vegasban című film forgatása idején romantikus viszonyba keveredett Elvis Presley-vel.
(ArpiHajdu és Réci)