A szomszéd nője mindig zöldebb (1993)

Grumpy Old Men

Érdeklődő   2021. 02. 07.

Megunhatatlan

Az igazi vígjáték itt kezdődik. Fergetegesen jó a történet és a színész i alakítás egyaránt. A két főszereplőnél nem is lehetett volna jobbat választani ehhez a mozgóképhez. Ódákat lehetne zengeni az alkotásról. És még meg sem említettem a Jack Lemmon édesapját megszemélyesítő Burgess Meredith-t, aki szintén maradandót alakított a filmben. A kacagás a mozgókép végéig biztosított. Imádom.

Artemisia   2020. 12. 26.

Akinek ilyen barátja van, annak nincs szüksége ellenségre

Mint egy 30 éve már, hogy Jack Lemmon és Walter Matthau párosa megmutatta nekünk, hogyan komédiáznak a legnagyobbak. Örökzöld, megunhatatlan gyöngyszem Hollywood régimódi, nívós vígjátékainak utolsó felvonásából, valamint az akkor élő utolsó nagy ör... teljes kritika»

Puncs   2019. 03. 11.

Megunhatatlan, nagyon jó kis vígjáték. Ez az a film, amit akárhányszor meg tudod nézni az ember akkor sem unja. Nem is tudom hányszor láttam már. Jack és Walther nagyon jó párost alkotnak együtt. Nekem Gustavson nagypapa a kedvencem. A poénjai örökzöldek.

HercegPeter   2016. 12. 07.

Minden idők egyik, ha nem a legjobb vígjátéka.Egyszerűen frenetikus, amit ez a két ember produkált. Százszor láttam már, de minden egyes alkalommal szétröhögöm magam. Hihetetlen jó volt ez a páros. Nem csak ebben a filmjükben, hanem a Furcsa párban i... több»

indingo   2018. 12. 24.

Remek vígjáték egy remek párossal a középpontban, amely örökre összeforrt a nevükkel. Kedvelhető a humora és a történetbe se lehet belekötni.

Deku   2017. 07. 10.

Itt számomra Jack Lemmon egy főnyeremény volt, totálisan eltalálták azt amitől humoros lesz a fim. Kedvencem volt és marad is ez az film. A sztori erős szerintem legalábbis kikezdhetetlen. Nekem nagyon bejött.

Thibo84   2019. 06. 17.

Egy újabb film, amit hiába láttam már vagy százszor, még mindig megtudom nézni. Lemmon és Matthau egy nagyon ütős párost alkot a filmben, pláne ahogy egymással civakodnak, meg aztán Burgess Meredith is ha megjelenik, ott biztos tesz valami csípős megjegyzést, ami megdolgozza a rekeszizmokat.

Az Amerikai Filmintézet a Top 100 legviccesebb amerikai film közé sorolta.

(Thibo84)

Burgess Meredith karaktere 94 éves ebben a filmben. Valójában 85 éves volt a forgatáskor, és csak 17 évvel idősebb, mint Jack Lemmon, aki a fiát alakítja.

(Thibo84)

Mikor a fürdőkádas jelenetet vették fel Walter Matthauval, közvetlenül a kamerába az alábbit mondta: "Ha tudtam volna, hogy egy meztelen jelenet lesz, további egy millió dollárt kértem volna". A stáb ezt nagyon viccesnek találta, és a stáblista végére bevágták.

(Thibo84)

Jack Lemmon és Walter Matthau minden bizonnyal legismertebb közös alkotása a Szomszéd nője mindig zöldebb. A két címszereplő – folyamatos és tökélyre vitt civódásával és egymás folytonos szívatásával – végleg beírta magát a filmtörténelembe.

(SzFa)

Életük során a magánéletben is jó barátságot ápoló Jack Lemmon és Walter Matthau hatodik közös filmje a 10-ből.

A minnesotai fagyban forgatott jelenetek után Walter Matthau kétoldali tüdőgyulladással került kórházba.