A szomszéd nője mindig zöldebb

Grumpy Old Men

Az Amerikai Filmintézet a Top 100 legviccesebb amerikai film közé sorolta.Szerző: Thibo84

Burgess Meredith karaktere 94 éves ebben a filmben. Valójában 85 éves volt a forgatáskor, és csak 17 évvel idősebb, mint Jack Lemmon, aki a fiát alakítja.Szerző: Thibo84

Mikor a fürdőkádas jelenetet vették fel Walter Matthauval, közvetlenül a kamerába az alábbit mondta: "Ha tudtam volna, hogy egy meztelen jelenet lesz, további egy millió dollárt kértem volna". A stáb ezt nagyon viccesnek találta, és a stáblista végére bevágták.Szerző: Thibo84

Jack Lemmon és Walter Matthau minden bizonnyal legismertebb közös alkotása a Szomszéd nője mindig zöldebb. A két címszereplő – folyamatos és tökélyre vitt civódásával és egymás folytonos szívatásával – végleg beírta magát a filmtörténelembe.Szerző: SzFa

Életük során a magánéletben is jó barátságot ápoló Jack Lemmon és Walter Matthau hatodik közös filmje a 10-ből. Szerző: rbernadett

A minnesotai fagyban forgatott jelenetek után Walter Matthau kétoldali tüdőgyulladással került kórházba. Szerző: rbernadett