Frédi és Béni, avagy a két kőkorszaki szaki (1960-1966)

The Flintstones

Robinson76   2020. 12. 12.

Kőkorszaki szupi!

Egy rendkívül szórakoztató mese, ami nem kis mértékben Romhányi, a rímhányó érdeme. Az amúgy is világszínvonalú magyar szinkron(hangok) is nagyon el lettek találva. Így azon kevés mesék egyike, ahol a rímek okán a szöveg talán emlékezetesebb és többet ad, mint maga a rajzfilm vizualitása.

Ms. Akárki   2019. 07. 28.

Imádnivaló mese. Tanulságos és eseménydús bonyodalmak, amik tömve vannak klasszikus poénokkal. Mindig is Dínó, a kis kedvencük volt a kedvencem. Gyerekeknek és felnőtteknek is kellemes kikapcsolódást nyújt.

Norbert93   2019. 06. 27.

Gyerekkoromban nem kifejezetten tetszett, de, mint később ráébredtem, csak azért, mert a zseniális magyar szinkron rímelő poénözönjeit még nem tudtam kellőképpen értékelni. A magyar szinkron minden tekintetében megjegyezném, hogy a rajzfilm sokkal kevesebb lenne nélküle, valószínűleg azóta sem szeretném.

LionelMessi10   2018. 07. 07.

Számomra mindig egy nagy kedvenc lesz. Szuper kis mese, remek történet, vicces szereplők. A rímekbe szedett magyar szinkron fergetegesre és felejthetetlenre sikerült, ami még egy pluszt ad az egésznek.

Orosz István   2017. 07. 28.

Nagyon jó rajzfilm, tetszik a rajzolás is. Az is, hogy rímekben beszélnek a filmben, vagyis magyar szinkronnal, eredeti nyelven nem láttam sajnos, de gondolom ott is ez a stílusban

SzFa   2017. 09. 30.

Nagyon szórakoztató sorozat, habár van benne egy pár történelmi pontatlanság ami a kőkorszakban nagyon nem létezhetett, mint például a karácsony. Szeretem hogy rímekben beszélnek és általában ebben rejlik a poén is. Kedvenc sorozataim közzé tartozik.

Timon   2020. 06. 09.

Klasszikus örökzöld alkotás. Nagyon szerettem nézni, még a rímek is kellemesek. Egyszerűen megunhatatlan a szó szoros értelmében. 10/10

A magyar változat első epizódjainak főcímzenéje nem azonos az eredetiével, hanem Eddy Osborn-Barbara polkája hallható.

(LionelMessi10)