90% 767 szavazat

8. évad (2008) - 4 epizód
9. évad (2011) - 11 epizód

Hol nézheted

FILMINFÓ

Örök klasszikusnak számítanak Jankovics Marcell Magyar népmesék sorozatának történetei. A magyar népmesekincstár alapelemei elevenednek meg a kiváló rendező kezei alatt - Az égig érő paszulytól A kisgombócon át a Kacor királyig megtalálható itt minden.

(erare)

Ország: Magyarország
Premier (HU): 1980.09.18.

2023.08.01 Lipót Testvér

Ez itt gyerekkorunk kedvence.

Nagyon jó sztorik. A magyar nép meséi. DE: azért magasabb korhatár kéne a perverzebb részeknél. A juhászlegény például egy mai sztoriban nem lenne olyan bölcs, hogy ilyen dolgokat kérjen az arany berbécsért cserébe, a tulipános hasonlatról inkább ne is beszéljünk. De hát ezt a magyar nép talált fel, nem a sorozat készítői, így nem nekik jár a szemrehányás az – egyébként elég jó – történetekért.

2017.12.13 Yosihiro

Ha lehet magyar mesék sorozatok közül kiemelni akkor ez mindenképp a top 5-ben kell lennie. Egyszerűen zseniális megunhatatlan.

2016.06.24 Thibo84

Vicces, ugyan akkor tanulságos mesék.

2022.03.13 JRD

De csakis az első szériás...

Egy klasszikus mesesorozat Jankovics Marcell-féle látványvilággal, Szabó Gyula utánozhatatlan narrátori zsenijével megfűszerezve. (Fontos megjegyezni, hogy sajnos ezt a sorozatot is bekebelezte egy idő után az alacsony színvonal és sablonosság. Az ikonikussá vált kinézetet felváltotta egy modernebb hangulat, modernebb grafika, és ezzel agyon is b*szták a magyar rajzfilmtörénet egyik remekét!) Egyébként az echte magyar sorozat igazból nemcsak a látványvilág miatt jó, hanem egy idő után a narrátor szerepét átvevő Szabó Gyulától is. Aki olyan bámulatos zsenialitással mesélt el minden egyes történetet, hogy azt nem lehetett nem imádni! Mindenképp igényes és remek választás minden korosztálynak! Szóval! Mesére fel, és jó szórakozást!

Egy zseniális és kortalan mese.

A Hungarikumok Gyűjteményébe tartozó meséket, amiket 1977-től 2012-ig gyártottak és készítettek, nem tudom jómagam sem - és szerintem nem is lehet - megunni. Fogyasztható, és ajánlott minden korosztálynak, 0-tól 99 éves korig. Gyönyörű magyar motívum... Teljes kritika