Magyar népmesék

Magyar népmesék

2024.03.26 Gyorvik

Sokakkal egyetértve – és magától értetődően – az eredetiek jobbak, de minden valószínűség szerint ez mindenre így igaz. Kiemelendő Szabó Gyula narrációja – nem másodsorban az egyszerű, de ötletes animációk –, amely nélkül sosem lett volna ugyanaz a m... Több

2017.12.13 Yosihiro

Ha lehet magyar mesék sorozatok közül kiemelni akkor ez mindenképp a top 5-ben kell lennie. Egyszerűen zseniális megunhatatlan.

2016.06.24 Thibo84

Vicces, ugyan akkor tanulságos mesék.

2022.03.13 JRD

De csakis az első szériás...

Egy klasszikus mesesorozat Jankovics Marcell-féle látványvilággal, Szabó Gyula utánozhatatlan narrátori zsenijével megfűszerezve. (Fontos megjegyezni, hogy sajnos ezt a sorozatot is bekebelezte egy idő után az alacsony színvonal és sablonosság. Az ikonikussá vált kinézetet felváltotta egy modernebb hangulat, modernebb grafika, és ezzel agyon is b*szták a magyar rajzfilmtörénet egyik remekét!) Egyébként az echte magyar sorozat igazból nemcsak a látványvilág miatt jó, hanem egy idő után a narrátor szerepét átvevő Szabó Gyulától is. Aki olyan bámulatos zsenialitással mesélt el minden egyes történetet, hogy azt nem lehetett nem imádni! Mindenképp igényes és remek választás minden korosztálynak! Szóval! Mesére fel, és jó szórakozást!

Egy zseniális és kortalan mese.

A Hungarikumok Gyűjteményébe tartozó meséket, amiket 1977-től 2012-ig gyártottak és készítettek, nem tudom jómagam sem - és szerintem nem is lehet - megunni. Fogyasztható, és ajánlott minden korosztálynak, 0-tól 99 éves korig. Gyönyörű magyar motívum... Teljes kritika

2021.05.30 Timon

Mindenképpen a legjobb magyar mesék között van. Gyerekkoromban néztem legtöbbször, élveztem és tanulságosak, igazi rajzfilmklasszikus a sorozat. Könyvben is olvastam. 10/10

2019.05.20 indingo

Nem finomkodtak a témákkal kapcsolatban. Sokszor pajzán mese, amibe minden belefért. A megjelenítése egyedi és ezer közül is felismerhető.

2017.07.23 Orosz István

Na ez az amit gyerekként nagyon vártam, öt perces történetek viszonylag egyszerű de tökéletes rajzolással. A minden rész elején elhangzó fülbemászó zene is nagyon odaillik.

2020.03.26 Robinson76

Gyermekkorom alapműve

Magyar? Népi? Mese? Mi kell még? Nem a legszebben rajzolt, nem is igazán trendi, kicsit el is járt felette az idő...de kit érdekel? Lebilincselő, felejthetetlen népmesei történeteket dolgoz fel ötletesen és a mesék eredeti humorát egy kis képi humorral fűszerezi. Kiemelném a mesemondó, Szabó Gyula jellegzetes orgánumát és stílusát, amire nincs jobb szó: egyszerűen tökéletes!

2019.02.19 harnas1207

Gyerekkorunk meséi, mindenki látta az epizódokat. Mégis valahogy nem ezt a rajzfilmet mutogatnám a mai gyerekeknek. Némely rész elég kétértelmű jeleneteket tartalmaz.

2019.05.05 Ms. Akárki

Egyik legismertebb klasszikus magyar mesefilmünk. Régi mondákat, népmeséket dolgoz fel, mely alapvető tanításokat is tartalmaz a gyermekek számára. A zenéjét és a rajzfilm jellegét a mai napig imádom.

2018.10.24 Norbert93

Ez a sorozat egy kincs, egy hungarikum. A szájról-szájra terjedő mesék, a narrátor (az eredeti) és a főcímdal mind a magyar popkultúra értékes részei.

2015.01.23 babsy88

Legjobb mesék gyűjteménye, amit még most felnőtt fejjel szívesen megnézek, és a mai gyerekeknek is illő lenne ismerni őket. A mesélő hangja teszi még jobbá. Kedvenc részem a Róka és a sajt. :)

2023.08.01 Lipót Testvér

Ez itt gyerekkorunk kedvence.

Nagyon jó sztorik. A magyar nép meséi. DE: azért magasabb korhatár kéne a perverzebb részeknél. A juhászlegény például egy mai sztoriban nem lenne olyan bölcs, hogy ilyen dolgokat kérjen az arany berbécsért cserébe, a tulipános hasonlatról inkább ne is beszéljünk. De hát ezt a magyar nép talált fel, nem a sorozat készítői, így nem nekik jár a szemrehányás az – egyébként elég jó – történetekért.