Gusztáv (1977)

Gusztáv

JRD   2022. 03. 14.

A magyar rajzfilm egén egy újabb csillag...

Gusztáv egy másik ikon a magyar rajzfilmek egén. A kopaszka, néha kifejezetten önhitt Gusztáv kalandjait meséli el a sorozat. Nepp József műveiben már többször megjelent a szereplő, mígnem saját időt kapott. Több mint 100 részt, minden egyes alkalommal átlag 5 percet. 1964-ben indult el az első évad. A kor eszmeiségét figyelmebe vetve Gusztáv a "kor kisembere" figura jellegzetes képviselője lett. Mindenképp nézd meg! Egy újabb felejthetetlen szórakozásban lesz részed, ezt garantálom! Szóval Gusztávra fel, és jó szórakozást!

Sabnock Sanatory   2021. 03. 07.

Öt évadot csináltak belőle, és nekem nagyon bejön. Magyar stílus, magyar humor, bolondos, vicces, és egy pillanatra sem komolyan vehető, de egyszerűen zseniális, főleg Alfonzó narrálásával.

Norbert93   2019. 05. 18.

Vicces epizódszereplő. Minimális grafikával és forgatókönyvvel is a jobb mesék közé tartozott, tetszett a minimalizált világa. Két "nagyobb" mese közötti űr kitöltéséhez tökéletes volt akkoriban.

Péter Fazekas   2021. 11. 19.

Hatalmas.

BalogJoe   2020. 10. 11.

Grál

A minimalista rajzfilmek Szent Grálja, ráadásul magyar, magyaros poénokkal. Tökéletes.

Niki19   2015. 12. 29.

Vicces, szórakoztató animációs film. Érdemes megnézni, hisz nagyon humorosak benne a jelenetek. A szereplőket hamar meg lehet szeretni. Csak ajánlani tudom.

Gusztáv epizódszerepet is betöltött más mesefilmekben. Például a Mézga család két történetében is.

(JRD )

Több utalás is van a sorozatban. Például az egyik részben utalnak Dr. Bubóra. Egy másikban pedig székely-magyar rovásírással is találkozhatunk.

(JRD )

A világ sok részén vetítették, hiszen egy olyan mesefilmről volt szó, ahol nyelvi akadályokba nem ütköztek.

(JRD )

1982-ben Ezüst Légy-díjat kapott a sorozat.

(JRD )

A történet szerint az alkotók felütötték a telefonkönyvet, és ráböktek az első névre. Állítólag így lett mesehősünk neve Gusztáv. A sorozatot szerte Európában, de még Új-Zélandon is vetítették.

(Sabnock Sanatory )