Videók

3. évad (1967) - 2 epizód
4. évad - 26 epizód

Legjobbra értékelt epizódok

összes rész

Gusztáv, a városi kisember vicces és szórakoztató élethelyzetek sokaságát éli át - próbál barátnőt felhajtani, majd amikor ez sikerül, akkor a féltékenység kínozza; legyet hajkurász, boltban szerencsétlenkedik, macskát nevel stb. Szinte átlagos hétköznapi életet él, ám mindezt egyfajta könnyed humorral itatja át.

(erare)

Ország: Magyarország
Premier: 1977

2022.03.14 JRD

A magyar rajzfilm egén egy újabb csillag...

Gusztáv egy másik ikon a magyar rajzfilmek egén. A kopaszka, néha kifejezetten önhitt Gusztáv kalandjait meséli el a sorozat. Nepp József műveiben már többször megjelent a szereplő, mígnem saját időt kapott. Több mint 100 részt, minden egyes alkalommal átlag 5 percet. 1964-ben indult el az első évad. A kor eszmeiségét figyelmebe vetve Gusztáv a "kor kisembere" figura jellegzetes képviselője lett. Mindenképp nézd meg! Egy újabb felejthetetlen szórakozásban lesz részed, ezt garantálom! Szóval Gusztávra fel, és jó szórakozást!

Öt évadot csináltak belőle, és nekem nagyon bejön. Magyar stílus, magyar humor, bolondos, vicces, és egy pillanatra sem komolyan vehető, de egyszerűen zseniális, főleg Alfonzó narrálásával.

2019.05.18 Norbert93

Vicces epizódszereplő. Minimális grafikával és forgatókönyvvel is a jobb mesék közé tartozott, tetszett a minimalizált világa. Két "nagyobb" mese közötti űr kitöltéséhez tökéletes volt akkoriban.

2021.11.19 Péter Fazekas

Hatalmas.

2020.10.11 BalogJoe

Grál

A minimalista rajzfilmek Szent Grálja, ráadásul magyar, magyaros poénokkal. Tökéletes.

Gusztáv epizódszerepet is betöltött más mesefilmekben. Például a Mézga család két történetében is.Szerző: JRD

Több utalás is van a sorozatban. Például az egyik részben utalnak Dr. Bubóra. Egy másikban pedig székely-magyar rovásírással is találkozhatunk.Szerző: JRD

A világ sok részén vetítették, hiszen egy olyan mesefilmről volt szó, ahol nyelvi akadályokba nem ütköztek. Szerző: JRD

1982-ben Ezüst Légy-díjat kapott a sorozat.Szerző: JRD

A történet szerint az alkotók felütötték a telefonkönyvet, és ráböktek az első névre. Állítólag így lett mesehősünk neve Gusztáv. A sorozatot szerte Európában, de még Új-Zélandon is vetítették.Szerző: Archívum