JRD

Bálint Ágnes mulatságos meséje egy kutya-macska "barátság" viharos krónikája. A történet kezdetén idilli békességben éldegél két macska, Lukrécia és Szeréna egy szép kis házban. Kövérek, lusták és szemtelenek, határozottan megvetik az egérfogás nemes művészetét. Ennek ellenére sem lenne semmi baj, ha a borostyánszemű Lukréciának nem támadna egy nap az a merész elképzelése, hogy végleg elfoglalja a ház urának - aki feleségével ellentétben nem túlságosan barátja a két macskának - kedvenc karosszékét. A szemtelen elhatározást viharos gyorsasággal követi a tett. Károly bácsi ettől a naptól kezdve másra sem vágyik, mint egy kutyára, de lehetőleg olyanra, amelyik macskát… Több

Forgatókönyvíró: Bálint Ágnes
Ország: Magyarország
Premier: 1972.12.23.

2022.03.16 JRD

Elfogultan...

Mivel nagyon magyar, nagyon egyedi és gyermekkorom egyik nagy kísérője, nem tudok róla (meg sem próbálok) elfogulatlanul véleményt írni. Imádtam. Imádom. Édes, aranyos, kutyás, cicás, emberes, ravaszos, csibészes, leckéztetős... Hogy megértsd, miért rajongunk sokan ennyire a Frakkért vagy a legtöbb régebbi száriás rajzfilmekért, ahhoz ezt látnod kell. Szóval Frakkra fel, és jó szórakozást!

Ugyan már, Károly bácsi, elkapom én a komisz cicákat.

Jöjjön a nagy kedvenc. Bálint Ágnes álmodta meg ezt a világot, ahol ezek a csodálatos dolgok történnek. Egy animációs mese, ami egy különleges technikával, úgynevezett papírkivágással készült. Anno, mint a Varjúdombi mesék. Rengetegszer okozott öröm... Teljes kritika

2021.08.16 Robinson76

Kutya-macska barátság

Ez a mese sem volt igazán kedvencem anno, mert a macskákat már akkor sem szerettem, és erre csak rátett egy lapáttal a nyervogó, már-már a kiállhatatlanság határát súroló két bolhás. Még szerencse, hogy volt azért ott egy Károly bácsi, no és Frakk, a macskakarbantartó.

2019.03.20 indingo

Sokunk esti meséje volt Frakk, Lukrécia és Szerénke egymás elleni csatája, ami mindig tartogatott valami tanulságot és soha nem ment vérre. A két kis öreg is kedvelhető figura volt, és a színészek, akik a hangjukat kölcsönözték, szintén zseniális voltak.

2018.07.27 Norbi

Kisgyerekként rengeteget néztem ezt a sorozatot. Nagyon aranyos, bár kissé minimalista ábrázolás, kicsit sem bonyolult történetek kisgyerekeknek. Ezzel mindent elmondtam.

A történet szereplőit valóságos emberek ihlették. További érdekesség, hogy a Frakk nevet is egy létező szintén magyar vizsla kutyáról kapta a mesefigura.Szerző: tvmérnök