Kérem a következőt!

Dr. Bubó, a bölcs bagoly doktorátusát megkapva egy fa tetején praktizál az erdő közepén. Asszisztense, Ursula a medve, akinek segítségével orvosolja az erdőben lakó állatok minden gondját-baját. Dr. Bubó tanácsára számít az erdei rend őre, Csőrmester is, aki a törvény szigorú erejével csap le a szabálysértőkre.

Ország: Magyarország
Premier: 1973.11.30.

2020.12.12 Robinson76

Az aranyköpések doktora

Az egyik legzseniálisabb magyar mese. Tanulságos történetek tanító célzattal, ugyanakkor stílusos és humoros köntösbe ágyazva. Remek karakterek, számos emlékezetes állat(i) szereplő. A főcímdal egyszerűen szenzációs, poénos szöveg, fülbemászó dallam. A non plus ultra pedig a részek végi tanulság, melyet Bubó doki szellemesen és ironikusan egyetlen mondatban összegez.

2017.07.29 Orosz István

Legjobb Magyar rajzfilm. Stílusos a rajzolás is nagyon mesteri, humoros. Szerintem a főcímdal is nagyon fülbemászó. Meg vannak benne nagyon jó poénok.

Aranyos, szellemes kis tanmesék állatokkal megrajzolva, nem csak gyermekeknek. Tanító jelleggel és humorosan megcsinálva. Mindenkinek ajánlom a bölcs baglyot és társait, ma is megállja a helyét. :)

2019.12.16 Timon

Imádom,ahogy rajzfilmekben a szavakkal lehet poénkodni,és mennyire kellemes hangulatot tud adni.A szereplők karakteres kidolgozottsága adta a legtöbbet hozzá. Küldönc jelenetei talán a legviccesebbek benne.

2019.08.11 Ms. Akárki

Tipikus magyar hangulattal és életérzéssel átitatott izgalmas kis nyomozó mese. Tanulságos és pörgős kis mesék amit még felnőtt fejjel is mosolyogva tudok nézni. Kifejezetten találékonyan csavarták mindig a humort végig a részeken.

Usrsula nővér neve is egy szójáték. Az Orsolya latin megfelelője, továbbá a medve szó a latinban Ursus.Szerző: JRD

Dr. Bubó hithű agglegény Ursula nővér legnagyobb bánatára.Szerző: JRD

A doki meggyőződése, hogy minden betegség hátterében a lélek egy-egy problémája áll.Szerző: JRD

Minden szereplőnek valamilyen humoros kórsága van. Például a víziló krónikusan falánk, a liba meg hipochonder stb.Szerző: JRD

A humora gyakorta szójátékokból áll.Szerző: JRD