A Jedi visszatér (1983)

Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi

PadmeAmidala   2021. 04. 26.

Az eredeti részekből ez a leggyengébb, az első fél-egy óra kicsit vontatott (a Jabbás rész), az ewokok is kicsit furák. De azért 9/10 ez is.

Artemisia   2018. 06. 22.

Szépen építi, bonyolítja tovább a történetet. Izgalmas, akciódús és kalandos, messze a legjobb film a 80-as években, A bolygó neve:Halál mellett. Hitelesen és sokszínűen alkották meg az Endor bolygó, és az akciójelenetek is látványosak a film korához... több»

Deku   2017. 07. 08.

A trilógia szerintem igazán méltó befejezést kapott korának hű technológiai megoldásokkal. Még mindig eltudja szórakoztatni a nézőt és nekem nincs kétségem afelől sem, hogy ennél jobb Star Wars filmet már nem fognak készíteni.

Orosz István   2017. 08. 01.

A cím nagyon találó lett, Jedi visszatér, értik Darth Vaderre, aki a végén újra Anakinként néz szembe a Sithekkel. Ez a legjobb rész szerintem, örök klasszikus.

Thibo84   2019. 05. 15.

Az eredeti trilógia lezáró része, ami tökéletes és méltó befejezése lett a Star Wars történetnek. Még nagyobb és látványosabb csatával zárul a történet, ráadásul három fronton vívják meg a küzdelmet, ami fokozza csak az izgalmat. Olvastam, hogy volta... több»

GedyPapa   2017. 03. 06.

Nagyon nehezemre esett, de egy csillagot le kellett vonnom az eredeti trilógia utolsó darabjától. Az ewokok jelenléte nálam rontotta az összképet. Nem illettek ezek a cukiságfaktort kimaxoló állatkák egy ilyen jelentős filmélménybe.

Sabnock Sanatory   2018. 12. 19.

Nekem ez a trilógia igazi vége, a többi a pénzkeresetről, és nem a minőségről szól!!! Zseniális képsorok, szórakoztató, humoros, izgalmas, és persze még mindig keresem a Jediképzőt!!! :)

Harrison Ford
Ian McDiarmid
Ian McDiarmid
Harrison Ford
David Prowse
Mark Hamill

A 2. Halálcsillag 460%-kal nagyobb az elsőnél.

(Artemisia )

Az első változatban a film alcíme " A Jedi bosszúja" lett volna. Plakátok is jelentek meg ezzel a címmel.

(Artemisia )

Az ewokok tibeti nyelvet beszéltek.

(7ETEDIK )

A lépegetők makettek voltak.

(7ETEDIK )

A filmet Kaliforniában és Arizonában forgatták.

(7ETEDIK )

A film csaknem 500 millió dollárt kasszírozott.

(7ETEDIK )

Yoda vonásait Einstein ihlette.

(7ETEDIK )

A triológia befejező része.

(7ETEDIK )

Fisher kérésére egy rövidebb ruhát kapott.

(7ETEDIK )

Cronenberg is esélyes volt a rendezésre.