A Jedi visszatér (1983)

Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi

Deku   2017. 07. 08.

A trilógia szerintem igazán méltó befejezést kapott korának hű technológiai megoldásokkal. Még mindig eltudja szórakoztatni a nézőt és nekem nincs kétségem afelől sem, hogy ennél jobb Star Wars filmet már nem fognak készíteni.

Orosz István   2017. 08. 01.

A cím nagyon találó lett, Jedi visszatér, értik Darth Vaderre, aki a végén újra Anakinként néz szembe a Sithekkel. Ez a legjobb rész szerintem, örök klasszikus.

Snowball   2016. 12. 14.

Ez a film egy katasztrófa. Akkora csalódást okozott, hogy azt elképzelni se tudtam volna az elején. Egyszer mindenképpen vállalható mivel annyira nem lett rossz mint gondoltam. Nézhető kategória simán.

GedyPapa   2017. 03. 06.

Nagyon nehezemre esett, de egy csillagot le kellett vonnom az eredeti trilógia utolsó darabjától. Az ewokok jelenléte nálam rontotta az összképet. Nem illettek ezek a cukiságfaktort kimaxoló állatkák egy ilyen jelentős filmélménybe.

Artemisia   2018. 06. 22.

Szépen építi, bonyolítja tovább a történetet. Izgalmas, akciódús és kalandos, messze a legjobb film a 80-as években, A bolygó neve:Halál mellett. Hitelesen és sokszínűen alkották meg az Endor bolygó, és az akciójelenetek is látványosak a film korához képest. Jópár drámai szál is vegyül a történetben, például, kiderül,hogy Luke és Leia testvérek, de a Yoda haldoklása, az hogy Obi Wan szelleme megjelenik Luke-nak vagy Dart Vader film végi vívódása a jó és rossz oldal között is nagyon meghatóra sikeredett.

Harrison Ford
Ian McDiarmid
Ian McDiarmid
Harrison Ford
David Prowse
Mark Hamill

A 2. Halálcsillag 460%-kal nagyobb az elsőnél.

(Artemisia )

Az első változatban a film alcíme " A Jedi bosszúja" lett volna. Plakátok is jelentek meg ezzel a címmel.

(Artemisia )

Az ewokok tibeti nyelvet beszéltek.

(HETEDIK )