Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

A függetlenség napja (1996)

Independence Day

PadmeAmidala   2021. 07. 11.

Szerintem a mai napig jó film, 5 csillagot nem érdemel, de mindenképp érdemes megnézni, ha valaki nem látta volna. Persze nyilván Amerika menti meg a világot (főként), de mivel ez egy blockbuster, ettől szerintem el lehet tekinteni. Jók benne a poénok is. Szerintem jó volt a happy endes befejezés. 8/10

Shelby07   2018. 01. 26.

Mindig is foglalkoztatta az embereket az idegen lények létezése. Azt hiszem a régebbi időben valahogy sokkal jobban megfogták ezt a történetet mint a mostani filmekben. Pont ezért is nagyon jó ez a film. Izgalmas történetet mutatnak be nekünk, és nag... több»

Deku   2017. 07. 18.

Egy igazán időtálló sci-fi film ez mely mai napig az egyik legjobb között van számon tartva. Jeff Goldblum nagyon szuperül játszotta szerepét, a következő része szintúgy állati lett.

Thibo84   2016. 06. 22.

Talán a leglátványosabb, jól kidolgozott - mind a történet, mind az effektek -, földi inváziós film.

Sabnock Sanatory   2019. 07. 12.

Nem rossz kis film,Goldlum,és Will Smith is nagyot játszanak benne,időtálló sci-fi.Jó a történet,akciódús,és megvan benne a humor is.A vége pedig nagy-nagy happy end !

dailyfilmsan   2019. 04. 29.

A Függetlenség napja az egyik kedvenc filmem, bármennyiszer meg tudom nézni, és lassan kívülről tudom a szövegét, mégis vannak necces részei, ami miatt nem érdemli meg az 5 csillagot. Ilyen például a helyenként elég gyenge effektek. Nem a makettrombo... több»

7ETEDIK   2018. 08. 02.

Legjobb Ufo-s film a mai napig. Annó, mikor szétrobbantották az Empire State Bildinget nem hittem a szememnek, utána pedig Emmerich-ék darabjaira szedik a városokat, olyan látványvilággal, amin nem fog az idő vasfoga, ahogy ezen a filmen se.

Bemutatása évében a legtöbb bevételt termelte.

(7ETEDIK )

A városok pusztulásánál maketteket használtak.

(7ETEDIK )

A Fehér Házas jelenetre utalás történik Emmerich Az elnök végveszélyben című filmjében.

(7ETEDIK )

A filmben szereplő 51-es körzet valóban létezik.

(7ETEDIK )

A filmben nem használtak CGI technológiát.