A függetlenség napja (1996)

Independence Day

Sabnock Sanatory   2019. 07. 12.

Nem rossz kis film,Goldlum,és Will Smith is nagyot játszanak benne,időtálló sci-fi.Jó a történet,akciódús,és megvan benne a humor is.A vége pedig nagy-nagy happy end !

Shelby07   2018. 01. 26.

Mindig is foglalkoztatta az embereket az idegen lények létezése. Azt hiszem a régebbi időben valahogy sokkal jobban megfogták ezt a történetet mint a mostani filmekben. Pont ezért is nagyon jó ez a film. Izgalmas történetet mutatnak be nekünk, és nag... több»

Deku   2017. 07. 18.

Egy igazán időtálló sci-fi film ez mely mai napig az egyik legjobb között van számon tartva. Jeff Goldblum nagyon szuperül játszotta szerepét, a következő része szintúgy állati lett.

Thibo84   2016. 06. 22.

Talán a leglátványosabb, jól kidolgozott - mind a történet, mind az effektek -, földi inváziós film.

dailyfilmsan   2019. 04. 29.

A Függetlenség napja az egyik kedvenc filmem, bármennyiszer meg tudom nézni, és lassan kívülről tudom a szövegét, mégis vannak necces részei, ami miatt nem érdemli meg az 5 csillagot. Ilyen például a helyenként elég gyenge effektek. Nem a makettrombo... több»

7ETEDIK   2018. 08. 02.

Legjobb Ufo-s film a mai napig. Annó, mikor szétrobbantották az Empire State Bildinget nem hittem a szememnek, utána pedig Emmerich-ék darabjaira szedik a városokat, olyan látványvilággal, amin nem fog az idő vasfoga, ahogy ezen a filmen se.

Yosihiro   2017. 12. 13.

A 90-es évekbeli klasszikus Will Smith főszereplésével jó humorával akció dúsan fűszerezve. Mindenkinek ajánlom igazi jó film

Bemutatása évében a legtöbb bevételt termelte.

(7ETEDIK )

A városok pusztulásánál maketteket használtak.

(7ETEDIK )

A Fehér Házas jelenetre utalás történik Emmerich Az elnök végveszélyben című filmjében.

(7ETEDIK )

A filmben szereplő 51-es körzet valóban létezik.

(7ETEDIK )

A filmben nem használtak CGI technológiát.

(7ETEDIK )

Az egyik Fehér Házas jelenetben látszik, ahogy az operatőr kúszik a földön.

(7ETEDIK )

A Függetlenség napja egyike a legtöbb filmes bakival rendelkező filmeknek: A szemfülesek összesen 76 hibát találhatnak a filmben.

(phanzetomox)

1996-ban a legtöbb bevételt hozó film volt.

Vivica A. Fox a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.

Will Smith a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díjára.