Tűzgyűrű (2013)

Pacific Rim

Tűzgyűrű

Lovas János   2022. 04. 01.

Rossz!

Én ritkán kapcsolok ki filmet, de ebből 25 percet tudtam végignézni! Nagyon buta, nagyon klisés, nagyon rossz színészekkel, tele logikai buktatókkal. Minden rossz benne. A képi világ és a zene elmegy, de filmet jöttem nézni, nem animációs filmet, meg nem koncertre mentem.

rainman   2021. 03. 30.

Eszement adrenalinbomba

Elenyésző azon momentumok száma, mikor egy adott filmet újranézve felülpontozom magam. A Tűzgyűrűnél ez történt/történik. Egy nagy kliséhalmaz, de emellett egy eszement adrenalinbomba is. Adott egy izgalmas felütés, egy az óceán mélyén megnyíló résen... teljes kritika»

Laca//Ho/rr/oR//   2021. 09. 02.

Elfogultság nélkül ajánlatos, de a látványvilága mindent megér. Szemtelenek ezek a kaichuk

Természetesen jobban ki lehetett volna dolgozni egy-két dolgot, és jobban rá lehetett volna helyezni a hangsúlyt a cselekményre, a dolgok miértjére. De ez egy igazán erős akciófilm lett sci-fibe mártva. A látványvilága pedig eszement, nagyon robusztu... teljes kritika»

Harper   2021. 12. 02.

Látványos fantáziaözön

Meglepő volt számomra, hogy egy első pillantásra "B" kategóriás szörnyfilm, ami CGI-tobzódásnak ígérkezik, lehet ütős és szórakoztató. Ráadásul épp az a része jó igazán, ami nem lenne elvárható tőle: a karakterek ábrázolása és a konfliktusok megjelenítése. Persze grandiózus a kaijuk látványa is, és harcaik bemutatása is a hatalmas jaegerekkel. Guillermo del Toro kétségtelenül nagyon jó filmet készített (így megbocsátjuk neki a 2017-es A víz érintését). A szereplők közül Idris Elba és Charlie Hunnam emelhető ki, mindketten élvezetes alakításokkal. A Tűzgyűrű egy meseszerű látványfilm, de annak elsőosztályú.

Sabnock Sanatory   2020. 07. 12.

Néztem egy számítógépes játékot élő szereplőkkel. Na bumm. Mit mondjak, nem ájultam el. Megcsinálták, kész lett, ennyi. Megnéztem, aztán néztem ki a fejemből, és semmi több. CGI és semmi más.

dailyfilmsan   2022. 02. 28.

Egy új világ, egy új fiktív világ tárul elénk ebben a filmben, nagyon extra és látványos, már-már erősen túlzó, de akkor is csak úgy árad az adrenalin és a tesztoszteron a filmből. Néha kicsit színpadias volt számomra, de nem vészes szinten. Részlet... több»

Deku   2017. 08. 30.

Ez aztán oltári király film lett. Nagyon kellemes volt az egész, hangulatos volt a látványvilága és nagyon lélegzetállító is. Szerintem simán csúcs lett és ez nem elfogultság. Nagyon tudom ajánlani.

Ron Perlman karakterének nevét (Hannibal Chau) a rendező a Szárnyas fejvadász hasonló nevű (Hannibal Chew) karakterétől vette, ugyanis elismerte, hogy a film komoly inspirációja volt a Tűzgyűrűnek.

(stevepisti)

A film 190 millió dollárból készült el, a kritikusoktól pozitív értékeléseket kapott.

A színészek sokszor improvizáltak a felvételek alatt.

A pilótafülkéből egy kisebb és egy nagyobb modellt is készítettek. A nagyobbik 20 tonnás, és majdnem 4 emelet magas volt, és ebben forgatták az összes olyan jelenetet, ami a Jaegerek "fejében" játszódott.

Beacham a ködben a mólót úgy látta, mintha egy hatalmas lény lenne, amely épp kiemelkedik a vízből. Ebből jött az ötlete, hogy a parton már várja egy hasonló méretű robot, és megküzdenek egymással.