Játssz egy LG 32LJ500V TV-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

Tűzgyűrű: Lázadás (2018)

Pacific Rim Uprising

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

indingo   2018. 04. 16.

Nem tudom mi zavart jobban, a repülő pózoló óriásrobotok, a tengerfenékről előbújó tatuszerű lények, a világmegváló tinicsapat élükön a kiscsajjal, aki a semmiből épített egy szuper robotot vagy a magában beszélő, idegesítő szinkronhangú fő gonoszon. Az előző rész főszereplőjére ezerszer utaltak és elhangzott a kihagyhatatlan "apád büszke lenne rád" mondat is. A csatajelenetek során olyan érzésem volt, mintha egy videojátékot néznék. Sem történetben, sem látványban nem nyűgözött le.

mdlg4th   2018. 04. 18.

Hát ez azért vicces volt valamilyen téren. Persze nem voltak elvárásaim olyan irányban, hogy ez most egy epikus történet lesz de azért ennyire durván leamortizált sztorira se számítottam. Egyszer nem volt rossz mivel látványos, hangulatos és hát azért ki ne szeretné a giga hatalmas robotokat?

alexxx   2018. 04. 10.

Már az első rész is teljesen céltalan volt, nem igazán érzem, hogy szükség lett volna a folytatásra. Okés, hogy látványos, de valahogy nem szól semmiről, tényleg ilyen agyzsibbasztó film, amire beesel az utcáról, és mire vége, nagyjából el is felejted. Összességében azt tudom mondani, hogy ha ez kimarad az életedből, nem igazán vesztesz vele semmit.

TomÁcs   2018. 04. 15.

Tetszett, hogy az elején volt egy kis visszaemlékezés. Nagy vonalakban elmondták mi is történt az első részben. Egy tipikus folytatás olyan már-már közhelyes dolgokkal, minthogy az első rész főszereplőjének fia az új világmegmentő vagy az ismeretlen istenáldotta tehetségű lány megjelenése. Látványban sok újat vagy meglepőt nem hozott. Történetben miután megkezdődik a kiképzés eléggé leült a film.

TribeBubu   2018. 04. 11.

Az első rész egy remek látványfilm volt. Semmi agyalás, csak a látvány és (animés) hangulat. Sajnos a második részbe az utóbbiból kevés jutott. Az alapötlet és a nagy fordulat egész jó volt és az elgondolás is tetszett, hogy hogy néz ki évekkel az első részben lezajlott dolgok után a világ. De valahogy sikerült ellaposodnia az egésznek. Hiányzott belőle az a bizonyos je ne sais quoi, amit spanyolul az ilyen filmeknél Guillermo del Torónak neveznek.

Cailee Spaeny
Cailee Spaeny
Levi Meaden
Levi Meaden
Karan Brar
Scott Eastwood

Nem sok olyan embert találni, akinek a Tűzgyűrű lenne a kedvenc Guillermo del Toro-filmje, de kétségtelen, hogy az óriásrobotos és óriásszörnyes filmnek megvolt a maga bája. A nagy kérdés: mi maradt ebből a del Toro nélküli folytatásban? több»

A Tűzgyűrű: Lázadás című film nem tart sehová, nincs katarzis, már vártam a stáblistát, direktben szurkolni kellett neki. Felesleges érzelmes jelenetek, majdnem teljesen hiányoznak a háttértörténetek, viccek a padló alá temetve, és ráadásul: mindent a szádba rágnak. Hangosan kimondanak evidens dolgokat, amit még általános iskolásként is fel tudnék fogni magamtól. Nem tudom ajánlani a filmet, sehogy, senkinek, soha. Unalmas, klisés, gyenge. A látvány nem tud mindenért kárpótolni, ráadásul az extra jelenetben elhangzik egy mondat, amit remélem, csak én értelmezek egy folytatás ígéreteként… több»

Egy séma alapján készült folytatás, amely kipipálta a kötelezőket, de közben elvesztette azt a varázst, ami az elődöt szórakoztatóvá tette. Az akciók látványosak és szórakoztatóak, de elviselhetetlen párbeszédek, és általánosságban unalmas cselekmény társulnak hozzá, amitől csak a vérbeli rajongóknak lesz élvezhető élmény, mindenki másnak felejthető, vagy már konkrétan fárasztó. több»

John Boyega a film főszerepe mellett a producerként is kivette a részét a munkálatokból.

Sokáig kérdéses volt, hogy egyáltalán elkészülhet-e a folytatás, mivel az első rész viszonylag gyengén teljesített az amerikai mozikban. Azonban a jó nemzetközi szereplés miatt a stúdió végül zöld utat adott a projektnek.

A film forgatása 2016. november 9-én kezdődött meg Ausztráliában. A munkálatok 2017. március 30-án értek véget. A stáb ez idő alatt egyebek mellett Kínában is forgatott.