Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Tűzgyűrű: Lázadás (2018)

Pacific Rim Uprising

helfannn   2020. 12. 23.

Ez inkább nagyobbaknak szól, de jó lett benne minden. Az akciójelenetek, a karakterek, lekötött végig. Nem hiányzik semmi, megvan minden ebben az akció-sci-fi-ben, minden, ami kell. Ajánlom mindenkinek.

indingo   2018. 04. 16.

Nem tudom mi zavart jobban, a repülő pózoló óriásrobotok, a tengerfenékről előbújó tatuszerű lények, a világmegváló tinicsapat élükön a kiscsajjal, aki a semmiből épített egy szuper robotot vagy a magában beszélő, idegesítő szinkronhangú fő gonoszon.... több»

Deku   2018. 04. 17.

Ez a film erősen megosztó lett. Én úgy tekintettem meg, hogy nem vártam tőle nagy volumenű gondolatmeneteket vagy fordulatos cselekményszálat. Ezáltal engem nem ért meglepetésként, hogy egy erősen látványfilmet adtak elénk. Nekem személy szerint bejö... több»

HETEDIK   2018. 04. 12.

Egy agyatlan zúzda, mint elődje. A Transformers filmek egész sor ilyen jellegű alkotást szabadítottak a filmiparra. Egyszeri kikapcsolódásra alkalmas, aztán másnapra el is felejted.

Orosz István   2018. 08. 22.

Nagyon gyengén teljesített, pedig a sztorit meg a látványt se lehet rossznak mondani mégis azt érzem valami hiányzik ami az első részben megvolt. Annyi mentette a filmet, én véleményem szerint, hogy egy jó kimenetelű folytatás kilátásban van.

alexxx   2018. 04. 10.

Már az első rész is teljesen céltalan volt, nem igazán érzem, hogy szükség lett volna a folytatásra. Okés, hogy látványos, de valahogy nem szól semmiről, tényleg ilyen agyzsibbasztó film, amire beesel az utcáról, és mire vége, nagyjából el is felejte... több»

TomÁcs   2018. 04. 15.

Tetszett, hogy az elején volt egy kis visszaemlékezés. Nagy vonalakban elmondták mi is történt az első részben. Egy tipikus folytatás olyan már-már közhelyes dolgokkal, minthogy az első rész főszereplőjének fia az új világmegmentő vagy az ismeretlen ... több»

Cailee Spaeny
Cailee Spaeny
Karan Brar
Scott Eastwood

A film összbevétele 290 930 148 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 115 873 039 forintot termelt. A hazai mozik összesen 79 696 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

John Boyega a film főszerepe mellett a producerként is kivette a részét a munkálatokból.

Sokáig kérdéses volt, hogy egyáltalán elkészülhet-e a folytatás, mivel az első rész viszonylag gyengén teljesített az amerikai mozikban. Azonban a jó nemzetközi szereplés miatt a stúdió végül zöld utat adott a projektnek.

A film forgatása 2016. november 9-én kezdődött meg Ausztráliában. A munkálatok 2017. március 30-án értek véget. A stáb ez idő alatt egyebek mellett Kínában is forgatott.

A film megszerezte a bevételi toplista első helyét a nyitóhétvégéjén, azonban Észak-Amerikában "csak" 28 millió dollár értékben váltottak rá jegyet a nézők. A nemzetközi piacokon azonban szép sikereket ért el, egyetlen hétvége alatt 122,5 milliót kaszált.

A filmet vegyes fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon a premierhétvégéjét követően 45 százalékon állt.

Guillermo del Toro állítólag azért lépett ki a produkcióból, mert fél évet várnia kellett volna a forgatással, ugyanis a Pinewood Studios műtermei foglaltak voltak a xXx - Újra akcióban című film munkálatai miatt.

A film rendezője Steven S. DeKnight lesz, akinek ez az első nagyjátékfilmje, eddig csak tv-filmeket és sorozat epizódokat készített e film előtt!

(respect the movies)

Guillermo del Toro azért hagyta el a film rendezői székét, hogy elkészítse a Víz érintése című filmet!

(respect the movies)

A film premierdátumát több alkalommal is megváltoztatták! Először 2018.08.04-én mutatták volna be a filmet, majd ezt a dátumot előbbre hozták 2018.02.23-ra, végül ezt a dátumot is megváltoztatták 2018.03.23-ra!

(respect the movies)

2016-ban bejelentették hogy az első rész főszereplője Charlie Hunnam nélkül fogják elkészíteni a Tűzgyűrű folytatását!

(respect the movies)

Nem sok olyan embert találni, akinek a Tűzgyűrű lenne a kedvenc Guillermo del Toro-filmje, de kétségtelen, hogy az óriásrobotos és óriásszörnyes filmnek megvolt a maga bája. A nagy kérdés: mi maradt ebből a del Toro nélküli folytatásban? több»

A Tűzgyűrű: Lázadás című film nem tart sehová, nincs katarzis, már vártam a stáblistát, direktben szurkolni kellett neki. Felesleges érzelmes jelenetek, majdnem teljesen hiányoznak a háttértörténetek, viccek a padló alá temetve, és ráadásul: mindent a szádba rágnak. Hangosan kimondanak evidens dolgokat, amit még általános iskolásként is fel tudnék fogni magamtól. Nem tudom ajánlani a filmet, sehogy, senkinek, soha. Unalmas, klisés, gyenge. A látvány nem tud mindenért kárpótolni, ráadásul az extra jelenetben elhangzik egy mondat, amit remélem, csak én értelmezek egy folytatás ígéreteként… több»

Egy séma alapján készült folytatás, amely kipipálta a kötelezőket, de közben elvesztette azt a varázst, ami az elődöt szórakoztatóvá tette. Az akciók látványosak és szórakoztatóak, de elviselhetetlen párbeszédek, és általánosságban unalmas cselekmény társulnak hozzá, amitől csak a vérbeli rajongóknak lesz élvezhető élmény, mindenki másnak felejthető, vagy már konkrétan fárasztó. több»