Tűzgyűrű: Lázadás (2018)

Cailee Spaeny
Cailee Spaeny
Karan Brar

helfannn   2020. 12. 23.

Ez inkább nagyobbaknak szól, de jó lett benne minden. Az akciójelenetek, a karakterek, lekötött végig. Nem hiányzik semmi, megvan minden ebben az akció-sci-fi-ben, minden, ami kell. Ajánlom mindenkinek.

indingo   2018. 04. 16.

Nem tudom mi zavart jobban, a repülő pózoló óriásrobotok, a tengerfenékről előbújó tatuszerű lények, a világmegváló tinicsapat élükön a kiscsajjal, aki a semmiből épített egy szuper robotot vagy a magában beszélő, idegesítő szinkronhangú fő gonoszon.... több»

Deku   2018. 04. 17.

Ez a film erősen megosztó lett. Én úgy tekintettem meg, hogy nem vártam tőle nagy volumenű gondolatmeneteket vagy fordulatos cselekményszálat. Ezáltal engem nem ért meglepetésként, hogy egy erősen látványfilmet adtak elénk. Nekem személy szerint bejö... több»

7ETEDIK   2018. 04. 12.

Egy agyatlan zúzda, mint elődje. A Transformers filmek egész sor ilyen jellegű alkotást szabadítottak a filmiparra. Egyszeri kikapcsolódásra alkalmas, aztán másnapra el is felejted.

Orosz István   2018. 08. 22.

Nagyon gyengén teljesített, pedig a sztorit meg a látványt se lehet rossznak mondani mégis azt érzem valami hiányzik ami az első részben megvolt. Annyi mentette a filmet, én véleményem szerint, hogy egy jó kimenetelű folytatás kilátásban van.

alexxx   2018. 04. 10.

Már az első rész is teljesen céltalan volt, nem igazán érzem, hogy szükség lett volna a folytatásra. Okés, hogy látványos, de valahogy nem szól semmiről, tényleg ilyen agyzsibbasztó film, amire beesel az utcáról, és mire vége, nagyjából el is felejte... több»

Ms. Akárki   2019. 06. 28.

Sajnos sokkal gyengébbre sikerült látványban és a történet erősségében is mint a kezdő része. Az a legnagyobb baj, hogy semmilyen téren nem nyújtott meglepetés. Kiszámítható és sablonos volt. Sajnos csak egyszernézős, de az is csak a nagyobb csatajelenetek látványorgiája miatt.

A film összbevétele 290 930 148 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 115 873 039 forintot termelt. A hazai mozik összesen 79 696 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

John Boyega a film főszerepe mellett a producerként is kivette a részét a munkálatokból.

Sokáig kérdéses volt, hogy egyáltalán elkészülhet-e a folytatás, mivel az első rész viszonylag gyengén teljesített az amerikai mozikban. Azonban a jó nemzetközi szereplés miatt a stúdió végül zöld utat adott a projektnek.

A film forgatása 2016. november 9-én kezdődött meg Ausztráliában. A munkálatok 2017. március 30-án értek véget. A stáb ez idő alatt egyebek mellett Kínában is forgatott.

A film megszerezte a bevételi toplista első helyét a nyitóhétvégéjén, azonban Észak-Amerikában "csak" 28 millió dollár értékben váltottak rá jegyet a nézők. A nemzetközi piacokon azonban szép sikereket ért el, egyetlen hétvége alatt 122,5 milliót kaszált.

A filmet vegyes fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon a premierhétvégéjét követően 45 százalékon állt.

A bibi csak azzal van, hogy a mutatvány misztikuma elveszett a kínlódásban, ami maradt, az meg csak arra jó, hogy percenként eszünkbe jusson (a vége felé már szinte másodpercenként), hogy a múltkor milyen remekül szórakoztunk ezen a csihi-puhin, most meg milyen kár, hogy ez nem sikerül. több»

nemzetköziség, a végletekig butított sztori és a CGI-orgia éppolyan rutinosan dönti le a kulturális falakat, ahogy egy megtermett Kaiju Tokió felhőkarcolóit. Végül mindkettő után csak a romok maradnak, ami még a virtuális pusztítás dadaista örömét is elveszi. De hát ki más egyesítené az emberiséget, mint egy túlvilágról érkezett óriásszörny? 3/10

A Tűzgyűrű: Lázadás című film nem tart sehová, nincs katarzis, már vártam a stáblistát, direktben szurkolni kellett neki. Felesleges érzelmes jelenetek, majdnem teljesen hiányoznak a háttértörténetek, viccek a padló alá temetve, és ráadásul: mindent a szádba rágnak. Hangosan kimondanak evidens dolgokat, amit még általános iskolásként is fel tudnék fogni magamtól. Nem tudom ajánlani a filmet, sehogy, senkinek, soha. Unalmas, klisés, gyenge. A látvány nem tud mindenért kárpótolni, ráadásul az extra jelenetben elhangzik egy mondat, amit remélem, csak én értelmezek egy folytatás ígéreteként… több»