Tűzgyűrű: Lázadás

Pacific Rim Uprising

A film összbevétele 290 930 148 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 115 873 039 forintot termelt. A hazai mozik összesen 79 696 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

John Boyega a film főszerepe mellett a producerként is kivette a részét a munkálatokból. Szerző: hp

Sokáig kérdéses volt, hogy egyáltalán elkészülhet-e a folytatás, mivel az első rész viszonylag gyengén teljesített az amerikai mozikban. Azonban a jó nemzetközi szereplés miatt a stúdió végül zöld utat adott a projektnek. Szerző: hp

A film forgatása 2016. november 9-én kezdődött meg Ausztráliában. A munkálatok 2017. március 30-án értek véget. A stáb ez idő alatt egyebek mellett Kínában is forgatott. Szerző: hp

A film megszerezte a bevételi toplista első helyét a nyitóhétvégéjén, azonban Észak-Amerikában "csak" 28 millió dollár értékben váltottak rá jegyet a nézők. A nemzetközi piacokon azonban szép sikereket ért el, egyetlen hétvége alatt 122,5 milliót kaszált. Szerző: hp

A filmet vegyes fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon a premierhétvégéjét követően 45 százalékon állt. Szerző: hp

Guillermo del Toro állítólag azért lépett ki a produkcióból, mert fél évet várnia kellett volna a forgatással, ugyanis a Pinewood Studios műtermei foglaltak voltak a xXx - Újra akcióban című film munkálatai miatt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film rendezője Steven S. DeKnight lesz, akinek ez az első nagyjátékfilmje, eddig csak tv-filmeket és sorozat epizódokat készített e film előtt!Szerző: respect the movies

Guillermo del Toro azért hagyta el a film rendezői székét, hogy elkészítse a Víz érintése című filmet!Szerző: respect the movies

A film premierdátumát több alkalommal is megváltoztatták! Először 2018.08.04-én mutatták volna be a filmet, majd ezt a dátumot előbbre hozták 2018.02.23-ra, végül ezt a dátumot is megváltoztatták 2018.03.23-ra! Szerző: respect the movies

2016-ban bejelentették hogy az első rész főszereplője Charlie Hunnam nélkül fogják elkészíteni a Tűzgyűrű folytatását!Szerző: respect the movies

Guillermo del Toro nem tudta elvállalni a film rendezését, mitvel éppen egy másik produkció forgatásán fog tevékenykedni. Mindazonáltal számos ötletel és a forgatókönyvvel igyekszik hozzájárulni a film sikeréhez.Szerző: ps