Star Wars: Skywalker kora

Adam Driver
Billy Dee Williams
Mark Hamill
Oscar Isaac

Az utolsó felvonásához érkezett a legendás Skywalker-saga. Nem sokkal a crait-i ütközet után egy félelmetes és ismerős hang csendül fel az éterben. Az évtizedek óta halottnak vélt Uralkodó üzenetet küld a galaxisnak. Kylo Ren elszántan kutatni kezd az üzenet forrása után, útja pedig kisvártatva az… Több

Rendező: J.J. Abrams
Premier (HU): 2019.12.19. | Telekom TVGO (2020.05.03.) | Disney+ (2022.06.14.)
Több

2024.02.18 Master

Minden idők leggyengébb Star Wars-produkciója

A Star Wars franchise 9 kánon és két spin-off egész estés, élőszereplős filmnél tart, ám ezek között épp a legutolsó a leggyengébb fejezet. Ez a Skywalker kora. Blogunkon 5,5 pontra értékeltük. Palpatine képbe hozása jó ötletnek tűnik, de a kivitelezése gyalázatosan gagyi. Az Exegol bolygó kialakítása és a flotta, melynek legénysége, létrehozása teljesen szürreális, megint csak nagyon gyenge. Szinte hihetetlen, hogy miként rendezhette ezt a részt ugyanaz a személy, aki Az ébredő Erőt, J. J. Abrams.

2020.10.30 Norbert93 Nézhetetlen

a nap véleménye

Amikor Jar Jar felértékelődik Copperfield Dáviddá

Az hagyján, hogy az összes eddigi rész mitológiáját, logikáját és karaktereit a kukába vágja, de ezt olyan fanservice és otromba módon teszi, hogy az külön felháborító. A sokat ócsárolt előzménytrilógia minden hibája ellenére képes volt újat hozni a ... Teljes kritika

2019.12.29 Artemisia

a nap véleménye

A trilógia méltatlan lezárása

A Disney-trilógia továbbra is méltatlan az eredeti Star Wars-filmekhez, de a három új rész közül messze ez a legelfogadhatóbb. A készítők valahogy összeszedték magukat a botrányosan gyenge Az utolsó Jedik után, és kreáltak egy egészen jó, cselekmény... Teljes kritika

2019.12.19 GedyPapa

Zsenialitás egy kis hiányérzettel

Olvasgatom itt és internetszerte a véleményeket és ismét azt érzem, mint az új trilógia esetén többször is, hogy más moziban jártunk. Igaz, hogy ez fizikailag valóban elég valószínű, de a film elég esélyes, hogy ugyanaz volt. Az én véleményem szerint a film első fele kicsit vontatott volt (és C3-PO zúzdába küldtem volna)m de a második fele kárpótolt mindenért. Látvány, sztori, csattanó, minden a helyén volt. Soha se volt olyan hú de agyafúrt a Star Wars sztori és nem is értem, hogy miért várják el tőle. Hisz a korábbiakhoz képest még voltak is benne váratlan fejlemények. Egy olyan világban, ahol a kőegyszerű Marvel filmek dominálnak végképp nem értem,h hogy miért húzzák le az új Star Warst is.. Nekem tetszett!

2023.06.30 Jerico

Szinte nézhetetlen, a legrosszabb SW rész

Nagy csalódást jelentett ez a film számomra, mert bár a nyolcadik epizód is gyenge volt, de előtte a Solo-film jól sikerült, és egy kicsit reményt adott arra, hogy a franchise újra magára talál. De nem így lett sajnos: a Skywalker kora szinte nézhetetlen minőség lett. Az Exegol bolygón bujkáló uralkodó, akiről nem tudni, él-e vagy halott, annyira gagyi, hogy még egy alsós is fintorog rajta. Nem beszélve a hatalmas csillagflottáról, amiről senki nem tudja, kik építették, mikor, miből és honnan került rá sok tízezer katona. Az Exegol rejtélyes lakói is furák, és az egész kőbolygó nagyon gyatra kivitelezésű. A Skywalker kora az egyetlen Star Wars-epizód, amiben nincs élvezhető és színvonalas jelenet. Mintha a kínai piacon készült volna az egész. Ennek dacára reménnyel néztem végig kétszer is. Másodjára azért, hátha mégsem annyira gázos és akad benne valami szórakoztató is. Találtam néhány jelenetet, ami végül is tetszett, de elnyomta az a rengeteg negativitás, ami a sztoriból árad. Szívből remélem, hogy lesz még jó Star Wars-film, és még megérem a bemutatót is.

A film összbevétele 1 073 947 634 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 165 340 552 forintot termelt. A hazai mozik összesen 719 777 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

George Lucas eredeti tervei szerint csak C-3PO és R2-D2 tűntek volna fel a Skywalker-saga mind a kilenc epizódjában. Ez a terve végülis megvalósult, Anthony Daniels (C-3PO) pedig az egyetlen olyan színész lett, aki mind a kilenc filmben játszott.Szerző: hp

A Disney annyira ügyelt a biztonságra, és hogy semmi ne szivároghasson ki a forgatásról, hogy Mark Hamill egy interjújában azzal viccelődött, hogy olyan érzése volt, mintha a CIA-ben lett volna. Szerző: hp

A Skywalker kora az 1983-as A Jedi visszatér óta az első olyan Star Wars-produkció, amit teljes egészében filmszalagra forgattak. Szerző: hp

Bár Carrie Fisher már nem érhette meg a forgatást, a korábban felvett jeleneteinek köszönhetően Leia mégis feltűnik a filmben. Szerző: hp

(2020. 01. 08.)
Csillagközi kerülőmanőver
Ezzel a lezárással pedig a Skywalker saga utolsó fejezetéből látványos, mégis üres nosztalgiautazás válik. Nem nevezhető teljes kudarcnak, de valódi sikernek sem. Több

(2019. 12. 18.)
Amit J.J. Abrams véghezvitt a Skywalker korában, az maga a förtelem. Nem csak felháborító, hanem elkeserítő is, hogy ez a filmipari hulladék magán viselheti a Star Wars nevet. Abrams gyakorlatilag mindent kiírtott belőle, ami egy Csillagok háborúja filmet jellemez. Több

(2020. 01. 08.)
A csalódás kora
A Skywalker kora ennek köszönhetően pont azokat nem fogja elidegeníteni magától, akinek a kegyeit lépten-nyomon lesi: a rajongókat, akik haragja Az utolsó Jedik után erre a filmre is lesújt majd. Most már teljesen jogosan. Több

(2019. 12. 20.)
Kettős naplemente
A Skywalker kora tehát az elődei hibáit részben megőrző, azokat részben feledtető film, amely új erényekkel és hibákkal is bír. Több

(2019. 12. 18.)
A Skywalker kora lassan indul be, de a játékidő második felére szerencsére összekapja magát és egy epikus fináléval zárja le a 40 éve indult történetfolyamot. Több