Star Wars III. rész - A Sith-ek bosszúja (2005)

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Ian McDiarmid
Ewan McGregor
Hayden Christensen

Gyorvik   2022. 06. 24.

Az első három rész megoldása nagyjából kijön, mint egy egyenlet. Szinte kizárólag azok számára élvezhető maradéktalanul, akik nem az echte Csillagok háborúján nőttek fel.

Artemisia   2018. 08. 12.

Az előzmény trilógia legeseménydúsabb epizódja. Sötét, egyben ünnepélyes a hangulata ; ünnepélyes komorsággal tudósít a jedik kiirtásáról, különösen Windu mester megölése szomorú és megrázó jelenet. Érzékletesen mutatja be Anakyn lélekrajzát. A legn... több»

Deku   2017. 07. 18.

Akciódús és elég komoly lett a hangulata. Talán a három közül ez a legjobb rész. Nem fogom megunni soha. Szerintem ennél jobban sikerült filmet nem sokat láttam.

Orosz István   2017. 08. 01.

Nekem az összes Star Wars film közül, ez tetszett a legjobban. Itt kiderül, miért lett gonosz a kis Anakin, mi vezetett ehhez. Nagyon látványos, és izgalmas volt számomra.

HE7EDIK   2019. 10. 20.

Legjobb rész az összes közül. Egy igazi dráma, parádés csatákkal és Vader megszületésével. Zseniális!

Norbert93   2019. 05. 05.

Az előzmény trilógia legerősebb darabja. A karakterek rengeteg morális kérdéssel és vívódással szembesülnek, az eddig megismert világ a feje tetejére áll, s mindennek a középpontjában egy páholyszékben Darth Sidious ül, kézben és vezényel szinte min... több»

Sabnock Sanatory   2019. 08. 30.

Az eredeti trilógiához nem ér,és nem is érhet fel.Nem rossz,de nem is hozza azokat az élményeket,mint amit először megálmodtak.Leülök,megnézem,és?A felére tuti nem is emlékszem tíz perc múlva.

A filmben George Lucas lánya is kapott egy rövid szerepet, azonban a jelenetei végül nem kerültek be a film végleges változatába.

(Artemisia )

Bai Ling, kínai származású színésznő is szerepet kapott a filmben mint Bana Breemu szenátor, a jeleneteit azonban kivágták, állítólag azért, mert levetkőzött a Playboy magazinnak. George Lucas azonban azt állítja, hogy már az ominózus fotózás előtt kivágták Ling jeleneteit.

(Artemisia )

A filmvégi kardcsatában, mikor Kenobi azt állítja, nyert helyzetben van, az Állítólag stábja letesztelte, és arra jutottak, a magassági pozíció nem jelentett előnyt Obivannak.

(HE7EDIK)

Ebben a részben láthatjuk Vader megszületését.

(HE7EDIK)

A filmvégi lézerkard csata a leghosszabb a franchise-ban.