Valerian és az ezer bolygó városa (2017)

Valerian and the City of a Thousand Planets

Puncs   2019. 03. 15.

Luc Besson valószínűleg az Ötödik elem sikerét akarta megismételni ezzel a filmmel, ami nem sikerült. A nyomába sem ér. A történet összecsapott, felszínes és giccses. A látvánnyal akarták eladni az egész filmet, ami csak ideig-óráig képes feledtetni a nagyon gyengén sikerült sztorit. Bár szerintem a látványvilágot is sikerült túltolni, kicsit Avatar koppintás, csak attól még sokkal giccsesebb. A szereplők pedig katasztrofálisak, mindkét főszereplő túljátssza a szerepét, a többiek meg csak amolyan díszlet. Nem csodálom, hogy a film nem lett túl sikeres.

indingo   2017. 10. 01.

Nem volt rossz a film, valóban egyedi volt a látványvilága, de nem volt bennem az a huha érzés. Egyszer megnézte az ember, de nem várom, hogy kijöjjön DVD-n.

Orosz István   2017. 12. 05.

Nekem nagyon tetszett. A látvány az nagyon sokat dob már eleve a dolgon. De nekem a történet is nagyon érdekes meg a végén is tetszik a csavar. Egy picit többet szerettem volna megtudni arról, hogy mondjuk mi van a földdel, de remélem lesz még folytatás.

Diesel   2018. 03. 14.

Számomra kegyetlen volt. Annyira túlzásba vitték a látványt, hogy az már zavaró volt. Értem én hogy most ez a trendi, de ez már azért túlzás. Engem teljesen kiakasztott ez a túlzásba vitt CGI. Kb. 28 percig bírtam nézni ott feladtam. Történetről nem tudok véleményt mondani. Sokkal szolidabban kellett volna bánni a számítógépes effektekkel. Nekem ez egy nagy csalódás volt.

ArpiHajdu és Réci   2018. 01. 27.
Lehetett volna jobb is

Rendesen lehúzta a kritika a Valeriant, s nyilván ahhoz képest, hogy mennyit költöttek rá, nem lett az évszázad filmszenzációja. Ennek ellenére azt kell, hogy mondjam, hogy minden gyermekbetegsége ellenére, nem is volt ez olyan borzasztó. A látvány nem mindennapi, szó szerint mindent a CGI ural, de olyan szinten, hogy már azon is gondolkodni kezdesz, hogy vajon a színészek valódiak-e. Ez azonban már az a kategória, amikor már annyira e van túlozva a modern technika (és ezt már az első perctől kezdve tudod és érzed), hogy kár is ezen sokat bosszankodni, inkább élvezd, ha már megteheted. Kezdjük azzal, hogy már rögtön az elején, Müll bolygójának képében gyönyörű látvány tárul elénk. Olyan az e... több»

Luc Besson
Clive Owen
Yifan Wu
Cara Delevingne

A Valerian és az ezer bolygó városa pazar és gazdag képi világgal rendelkező film lett, a cselekmény azonban lehetett volna ennél jóval csavarosabb és kidolgozottabb is. Ettől függetlenül várom a folytatás(okat). 80/100 több»

A lényeg persze az, hogy minden hibája ellenére tényleg érdemes egyszer megnézni Besson új művét, mert látszik benne a belefektetett rengeteg munka, és ismételten hangsúlyoznám, hogy elképesztően látványosra sikeredett. Igazi nyári blockbuster a Valerian és az ezer bolygó városa, francia módra. 7/10 több»

Szeretem és utálom ezt a filmet. Csodálom, mert pazarul fest, mert akar egy kicsit más lenni, mert látom benne a potenciált és azért, mert volt benne több egészen kiváló, leleményes jelenet és megoldás. Undorodok a Valerian és az ezer bolygó városától, mert mindezek ellenére csak egy kihagyott ziccer maradt, sokszor unalmas, érdektelen jelenetekkel, pocsék 'emberi" oldallal. 6/10 több»

A film összbevétele 225 874 228 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 134 937 845 forintot termelt. A hazai mozik összesen 89 062 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film költségvetése 177,2 millió dollár volt és jelenleg 225,8 millió bevételnél tart világszerte. (2018.01.25.)

(Bob)

Bolygó ahol a Pearlök laknak a neve Mul ami koreaiul vizet jelent.

(AngelCass)

A story fő szála a képregény Ambassador of the Shadow epizódjából merítkezett , továbbá ezt a részt fordították le elsőként angolra .

(AngelCass)