Valerian és az ezer bolygó városa (2017)

Valerian and the City of a Thousand Planets

P   2019. 12. 31.

Nekem tetszett. Sajnos nem a moziban néztem meg, így a látvány valamelyest vesztett az értékéből, de még így is jó volt. A történet eleje nekem kicsit döcögve indult, de a végére egész jó lett.

Puncs   2019. 03. 15.

Luc Besson valószínűleg az Ötödik elem sikerét akarta megismételni ezzel a filmmel, ami nem sikerült. A nyomába sem ér. A történet összecsapott, felszínes és giccses. A látvánnyal akarták eladni az egész filmet, ami csak ideig-óráig képes feledtetni ... több»

indingo   2017. 10. 01.

Nem volt rossz a film, valóban egyedi volt a látványvilága, de nem volt bennem az a huha érzés. Egyszer megnézte az ember, de nem várom, hogy kijöjjön DVD-n.

Orosz István   2017. 12. 05.

Nekem nagyon tetszett. A látvány az nagyon sokat dob már eleve a dolgon. De nekem a történet is nagyon érdekes meg a végén is tetszik a csavar. Egy picit többet szerettem volna megtudni arról, hogy mondjuk mi van a földdel, de remélem lesz még folytatás.

ArpiHajdu és Réci   2018. 01. 27.

Lehetett volna jobb is

Rendesen lehúzta a kritika a Valeriant, s nyilván ahhoz képest, hogy mennyit költöttek rá, nem lett az évszázad filmszenzációja. Ennek ellenére azt kell, hogy mondjam, hogy minden gyermekbetegsége ellenére, nem is volt ez olyan borzasztó. A látvány n... teljes kritika»

Diesel   2018. 03. 14.

Számomra kegyetlen volt. Annyira túlzásba vitték a látványt, hogy az már zavaró volt. Értem én hogy most ez a trendi, de ez már azért túlzás. Engem teljesen kiakasztott ez a túlzásba vitt CGI. Kb. 28 percig bírtam nézni ott feladtam. Történetről nem ... több»

Artemisia   2018. 03. 20.

Nagyon vártam ezt a filmet, különösképp Rihanna szerepeltetése miatt, de óriási csalódás volt. Hogy adhatták olyan kaliberű sztárok mint Rihanna és Luc Besson egy ilyen amatőr, huszadrangú filmhez? Rihanna 8 Gremmy díj és azok után, hogy a zenetörtén... több»

Luc Besson
Clive Owen
Yifan Wu
Cara Delevingne

A film összbevétele 225 874 228 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 134 937 845 forintot termelt. A hazai mozik összesen 89 062 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film költségvetése 177,2 millió dollár volt és jelenleg 225,8 millió bevételnél tart világszerte. (2018.01.25.)

(Bob)

Bolygó ahol a Pearlök laknak a neve Mul ami koreaiul vizet jelent.

(AngelCass)

A story fő szála a képregény Ambassador of the Shadow epizódjából merítkezett , továbbá ezt a részt fordították le elsőként angolra .

(AngelCass)

2017-es dátum nem véletlen a film megjelenésnek ,ugyanis ez a Valerien képregény 50. évfordulója

(AngelCass)

A Nagy piacon van egy Korben nevű bár ami egy utalás Luc Besson másik rendezésére Az ötödik elemre mert benne a főhőst Korben Dallas-nak hívták.

(AngelCass)

Az Egyesült Királyságban és Írországban a Lionsgate forgalmazta a filmet, míg az Egyesült Államokban az STX Entertainment terjesztette.

(AngelCass)

A francia adótörvények miatt a Fundamental Films-nek még 50 millió dollárt kellet befektetnie a filmbe .

(AngelCass)

Clive Owen-t (Arün Filitt parancsnok) 2015 augusztus 19-én már leszerződtették a filmhez.

(AngelCass)

2015 május 12-én jelentette be Luc Besson, hogy ő fogja írni és rendezni a filmet.

(AngelCass)

Luc Besson már 10 éves kora óta álmodozott arról, hogy megfilmesítse gyermekkora kedvencét, Az ötödik elem rendezésekor kacérkodott a gondolattal, de nem találta a technikát elég fejletnek , hogy megvalósíthassa álmát. Míg Az ötödik elemben 188 különleges effekt volt addig a Valerianban már 2734 effekt látható.

(AngelCass)

A Valerian és az ezer bolygó városa pazar és gazdag képi világgal rendelkező film lett, a cselekmény azonban lehetett volna ennél jóval csavarosabb és kidolgozottabb is. Ettől függetlenül várom a folytatás(okat). 80/100 több»

A lényeg persze az, hogy minden hibája ellenére tényleg érdemes egyszer megnézni Besson új művét, mert látszik benne a belefektetett rengeteg munka, és ismételten hangsúlyoznám, hogy elképesztően látványosra sikeredett. Igazi nyári blockbuster a Valerian és az ezer bolygó városa, francia módra. 7/10 több»

Szeretem és utálom ezt a filmet. Csodálom, mert pazarul fest, mert akar egy kicsit más lenni, mert látom benne a potenciált és azért, mert volt benne több egészen kiváló, leleményes jelenet és megoldás. Undorodok a Valerian és az ezer bolygó városától, mert mindezek ellenére csak egy kihagyott ziccer maradt, sokszor unalmas, érdektelen jelenetekkel, pocsék 'emberi" oldallal. 6/10 több»