Játssz egy LG 32LJ500V TV-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

Valerian és az ezer bolygó városa (2017)

Valerian and the City of a Thousand Planets

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

indingo   2017. 10. 01.

Nem volt rossz a film, valóban egyedi volt a látványvilága, de nem volt bennem az a huha érzés. Egyszer megnézte az ember, de nem várom, hogy kijöjjön DVD-n.

Orosz István   2017. 12. 05.

Nekem nagyon tetszett. A látvány az nagyon sokat dob már eleve a dolgon. De nekem a történet is nagyon érdekes meg a végén is tetszik a csavar. Egy picit többet szerettem volna megtudni arról, hogy mondjuk mi van a földdel, de remélem lesz még folytatás.

ArpiHajdu és Réci   2018. 01. 27.

Rendesen lehúzta a kritika a Valeriant, s nyilván ahhoz képest, hogy mennyit költöttek rá, nem lett az évszázad filmszenzációja. Ennek ellenére azt kell, hogy mondjam, hogy minden gyermekbetegsége ellenére, nem is volt ez olyan borzasztó. A látvány nem mindennapi, szó szerint mindent a CGI ural, de olyan szinten, hogy már azon is gondolkodni kezdesz, hogy vajon a színészek valódiak-e. Ez azonban már az a kategória, amikor már annyira e van túlozva a modern technika (és ezt már az első perctől kezdve tudod és érzed), hogy kár is ezen sokat bosszankodni, inkább élvezd, ha már megteheted. Kezdjük azzal, hogy már rögtön az elején, Müll bolygójának képében gyönyörű látvány tárul elénk. Olyan az egész, mint egy már-már Disney filmekbe illő, varázslatos mese sziget. Még a Disney-szerű cukifaktor is megvan a varázs gyöngyöket reprodukáló lényekkel, amelyeket lévén, hogy fajtájának már csak egyetlen példánya létezik, igazi szakrális tisztelet övezi. Számomra a másik nagy pozitívum Rihanna karaktere (na meg spéci táncbemutatója), hiszen az ő karakterével kapjuk meg a kötelező, villámgyorsan hőssé váló humorforrást, amely általában amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan el is kell búcsúznunk tőle. Sablonosság ide vagy oda, nekem bejött Bubble (vagy magyarra azt hiszem Bubának fordították) kérészéletű jelenléte. Az akciójelenetek szintén látványosak, főleg amikor hőseink különböző térben harcolnak a gonosz lényekkel, s csupán egy szemüvegen keresztül látják, hogy mi történik. Na de ennyi szép szó után, térjünk rá a negatívumokra is. A főhősök nekem egész egyszerűen ellenszenvesek. De talán az is közrejátszik ebben, hogy az őket alakító színészekkel sem vagyok igazán kibékülve: Cara Delevingne-t én már a Papírvárosokban sem kedveltem. Nem tehetek róla, egyszerűen lerí az arcáról, hogy többet képzel magáról, mint kellene. Dane DeHaan-nal ugyanez a helyzet (míg negatív karakternek éppen elmegy, lásd Csodálatos Pókember), de arroganciája miatt nem tudok neki igazán drukkolni. Ilyen értelemben mondjuk remekül kiválasztották őket egymás mellé. A Valerian és Laureline köré épített szerelmi szál pedig (nem tudom az eredeti képregényben milyen), de a filmben elképesztően elcsépeltre sikerült. És akkor még nem is beszéltünk az egydimenziós mellékszereplőkről sem (szegény Clive Owen, szegény Ethan Hawke)... Mivel a főbb karaktereink nem igazán tudták elérni azt, hogy érdemben izguljunk értük, így hiába a szemkápráztató vizualitás, a Valerian nem lett egyéb, mint egy hosszúra nyújtott űropera egy igencsak leegyszerűsített mondanivalóval, amely látványpornónak egyszer elmegy, szódával. S talán itt van a lényege az egésznek: ezt a filmet talán előbb normálisan meg kellett volna írni, mielőtt kidobtak volna rá közel 200 millió dollárt. Különben is: minek létrehozni annyi különleges lényt, ha a 90 százalékuk alig kap érdemi szerepet a több mint 130 perces játékidőben? Igazából csak ezt nem értem Luc Besson részéről, hogy ha ennyire odavolt az eredeti képregényért, akkor miért csak ennyire futotta? Tud ő forgatókönyvet írni, ha akar, akkor most mi történt? Summa summarum: a látvány önmagában még egyetlen filmet sem mentett meg, s a szóban forgó filmre ez hatványozottan igaz. Gyengén megírt történet és karakterek, feleslegesen megalkotott lények… ezek után nem tudom, mit lehet várni a folytatástól, ha lesz egyáltalán.

Deku   2017. 11. 20.

Hálát adhatok, hogy mégis belevágtam és megnéztem ezt a filmet mert nem terveztem és annyira jól tettem. Hatalmas csalódást okozott ez a film, azonban ez a fajta csalódás most pozitív volt.

Hetedik   2017. 08. 11.

Luc Bessontól én az Ötödik elem óta már semmit nem várok rendezés terén, inkább írjon forgatókönyveket mert abban még valóban képes maradandót alkotni. Egy ócska giccsparádé az egész, egy CGI katyvasz. Nem csoda, hogy a kutya nem volt rá kíváncsi.

Luc Besson
Clive Owen
Yifan Wu
Cara Delevingne

A Valerian és az ezer bolygó városa pazar és gazdag képi világgal rendelkező film lett, a cselekmény azonban lehetett volna ennél jóval csavarosabb és kidolgozottabb is. Ettől függetlenül várom a folytatás(okat). 80/100 több»

A lényeg persze az, hogy minden hibája ellenére tényleg érdemes egyszer megnézni Besson új művét, mert látszik benne a belefektetett rengeteg munka, és ismételten hangsúlyoznám, hogy elképesztően látványosra sikeredett. Igazi nyári blockbuster a Valerian és az ezer bolygó városa, francia módra. 7/10 több»

Szeretem és utálom ezt a filmet. Csodálom, mert pazarul fest, mert akar egy kicsit más lenni, mert látom benne a potenciált és azért, mert volt benne több egészen kiváló, leleményes jelenet és megoldás. Undorodok a Valerian és az ezer bolygó városától, mert mindezek ellenére csak egy kihagyott ziccer maradt, sokszor unalmas, érdektelen jelenetekkel, pocsék 'emberi" oldallal. 6/10 több»

A film költségvetése 177,2 millió dollár volt és jelenleg 225,8 millió bevételnél tart világszerte. (2018.01.25.)

(Bob )

Bolygó ahol a Pearlök laknak a neve Mul ami koreaiul vizet jelent.

(AngelCass )

A story fő szála a képregény Ambassador of the Shadow epizódjából merítkezett , továbbá ezt a részt fordították le elsőként angolra .

(AngelCass )