Játssz egy Samsung Galaxy A20e-ért ·  Fórum Login

Aquaman

Szentgróti Patrik   2020. 06. 20.

A főszereplőkkel nem is volt gond Jason Momoa vezérletével, a sztori is azért rendben van, de ezek a nagy giccsek... ha el is tudunk tekinteni ettől, akkor rendben is van ez a film.

ZozArt89   2019. 07. 01.

Ez aztán a halászlé

Nos, az Aquamanről merem állítani, hogy nagyon tartottam tőle. Eleve nem vagyok egy nagy DC rajongó, de miért ne alapon gondoltam, megpróbálom. Ha előre szeretném leszögezni, akkor a hibái ellenére is tetszett. Rögtön szembe ötlő volt néha a vetített háttér, ezt sokan kifogásolták is, de azért ezt még úgy gondolom, el lehetett neki nézni. Tekintve, hogy azért maga a vízi világ elképesztő látványt nyújtott, főleg mozivásznon. A DC-s szuperhősökről forgatott filmek általában nem okoznak osztatlan sikert, éppen ezért elég merész dolog volt pont Aquaman karakteréhez nyúlni, már csak azért is, mert ő az a figura, akit előszeretettel cikiznek még a képregényvilág imádói is. A negatív kritika mell... több»

indingo   2019. 03. 24.

Szép, színes mesefilm felnőtteknek, de sok meglepetést nem okozott. Kitalálható a vége. A látványra sokat adta, de a harcjelenetek elég unalmasak voltak.

erare   2019. 03. 17.

Jajj...

Mos néztem meg és akkorát csalódtam már az elején, Nicole Kidmanes felbukkanáskor... Az a halevős jelenet, ach! Lehet, hogy látványilag valóban kiemelkedően jó ez a film, bár az én mércémet nem üti meg, s az is lehet, hogy Momoa barátunk szúrós tekintete és dagadó izmai, meg szőnyegmintázatúra tetovált felsőteste eladta a filmet a női nézőknek (is), de a karakterkidolgozások, a párbeszédfordulatok, a brit humornál is keserűbb szóviccei miatt szerintem ez egy nagyon gyenge film. Közben lejárt a mosogatógép és kiteregettem, sőt egy másik mosást is beraktam és nem maradtam le közben semmiről. Ez az a film, ami öt év múlva nézhetetlen lesz. De lehet, hogy nem is kell neki ennyi év...

Shelby07   2020. 03. 26.

DC film, avagy nekik sosem sikerül?

Háát, DC film. Sokaknak ezzel már mindent el is mondtam. Talán azzal nem mondok el semmi újat hogy van a DC és a Marvel világ. A Marvel számomra érdekesebb és jobban kivitelezi a filmjeit, érdekesebbé tudja tenni az unalmasabb karaktereket is. Valahogy a DC-nek nem megy ez. Túl sok mindent akar, túl nagy hatást aka elérni a filmjeivel, pedig itt aztán tényleg érvényesülne az, hogy a kevesebb néha több. Félreértés ne essék, imádtam a filmet. Persze ehhez igen nagy köze volt a főszereplőnek Jason Momoanak aki minden lányt levett a lábáról az izmos testével és jóképűen rossz fiús kinézetével. Viszont túl sok az effekt, a mű dolog a filmben. És sajnos ezek nagyon látszódnak is. Itt van nagy különbség a DVC és a Marvel között. Marvel filmeknél nem látni a számítógépes technikusok beavatkozásait, míg a DC meg sem próbálja elhitetni, hogy az adott jelenet nem egy profi munka eredménye. Sokszor ez zavaró volt a filmben és számomra egy kicsit el is vett az élményből, pedig ez most lehetett volna egy igazán klassz alkotás. Mindenesetre én nagyon ajánlom, hogy akit érdekel nézze meg, mert teljesen új élményt ad, és nem mellesleg a főszereplőt is nagyon jó nézni ;)

Nicole Kidman
Nicole Kidman
Graham McTavish
Dolph Lundgren

Az Aquaman egy igazi színes-szagos kicsit old school blockbuster, ami ugyan nem fogja megváltani a világot, de minden hibája ellenére egy szerethető és rendkívül szórakoztató film lett. több»

A Warnernek most sem sikerült az a bravúr, hogy egy legitim, elejétől a végéig, a szó minden értelmébe véve jó filmet készítsen egy DC hős köré. Helyette viszont kaptunk egy bájosan ízléstelen mélytengeri vurstlit. Rikítóan színes, butácska, megmosolyogtatóan melodramatikus, de lendületes bűnős élvezet. több»

Túlságosan komorra sikerültek volna az eddig DC filmek? Itt a válasz: Aquaman eredettörténete esetében a producerek visszatértek a lehető legegyszerűbb biztonsági játékhoz: az archetipikus figurákhoz, a punchline humorhoz és a sziruposan csöpögő melodrámához. több»

A film összbevétele 1 148 061 807 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 649 805 206 forintot termelt. A hazai mozik összesen 282 696 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Atlanna szerepére Nicole Kidman volt James Wan első számú favoritja. A direktor és a színésznő korábban együtt dolgozott volna az Al final del espectro (2006) remake-jén, de a filmterv végül nem valósult meg. Kidman több éve lelkes rajongója Wannak, akiről több alkalommal is a 'horror új mestere'-ként beszélt az interjúiban, elsősorban az Insidious és a Démonok között című filmjei kapcsán. A színésznő számára ráadásul még csábítóbb volt a felkérés, ugyanis a film forgatása szülőhazájában, Ausztráliában zajlott.

Ezzel győzte meg Zack Snyder Amber Headöt, hogy vállalja el Mera szerepét: Bár eredetileg nem akarta elvállalni a szerepet, Zack Snyder végül meggyőzte Amber Heardöt arról, hogy csatlakozzon a stábhoz. A színésznő viccelődve elmondta, hogy amikor Snyder azt mondta: "Adunk egy kardot és egy koronát. Mit szólsz?", már nem tudott nemet mondani.

Az Aquaman forgatása 2017. május 4-én kezdődött meg. A forgatás Queenslandben, az ausztrál tengerparton zajlott, ráadásul a filmesek egy óriási stúdiókomplexum, a Village Roadshow Studios mind a kilenc műtermét kibérelték: az egyik közülük a legnagyobb a déli féltekén. A stáb azért rövid időre Új-Fundlandra, Szicíliába és Tunéziába is ellátogatott.