NA

James Wan
Nicole Kidman
Patrick Wilson
Yahya Abdul-Mateen II

Atlanna szerepére Nicole Kidman volt James Wan első számú favoritja. A direktor és a színésznő korábban együtt dolgozott volna az Al final del espectro (2006) remake-jén, de a filmterv végül nem valósult meg. Kidman több éve lelkes rajongója Wannak, akiről több alkalommal is a 'horror új mestere'-ként beszélt az interjúiban, elsősorban az Insidious és a Démonok között című filmjei kapcsán. A színésznő számára ráadásul még csábítóbb volt a felkérés, ugyanis a film forgatása szülőhazájában, Ausztráliában zajlott.

Ezzel győzte meg Zack Snyder Amber Headöt, hogy vállalja el Mera szerepét: Bár eredetileg nem akarta elvállalni a szerepet, Zack Snyder végül meggyőzte Amber Heardöt arról, hogy csatlakozzon a stábhoz. A színésznő viccelődve elmondta, hogy amikor Snyder azt mondta: "Adunk egy kardot és egy koronát. Mit szólsz?", már nem tudott nemet mondani.

Az Aquaman forgatása 2017. május 4-én kezdődött meg. A forgatás Queenslandben, az ausztrál tengerparton zajlott, ráadásul a filmesek egy óriási stúdiókomplexum, a Village Roadshow Studios mind a kilenc műtermét kibérelték: az egyik közülük a legnagyobb a déli féltekén. A stáb azért rövid időre Új-Fundlandra, Szicíliába és Tunéziába is ellátogatott.