Suicide Squad - Öngyilkos osztag

ZeroHero   2016. 08. 04.

Nagyon gyenge volt ez. Se eleje, se vege, se fule, se farka tortenet. Feltunnek karakterek csak ugy a semmibol, akik aztan el is tunnek csak ugy a semmibe. Rengeteg szereplorol nem tudunk meg szinte semmit, csak hogy ez van mert ez van. Semmi ujat nem hoz a film, a szokasos klisek es trukkok elpuffogtatasa + hastanc a villamlasban. S bar a net nepe el van ajulva W.S. es M.R. alakitasatol, nem volt egy nagy kanyar egyikuk se. Elraboltak ket orat az eletembol.

dulkap   2016. 08. 26.

Számomra ismét bebizonyosodott, hogy a kritikusok szavára nem lehet hallgatni. Az elmúlt napokban másról sem szóltak a hírek, hogy mennyire rossz lett a film. De igazából kritikusi oldalról nem is számítottam másra, hiszen DC filmről van szó és nem Marvel-ről. Az egyiket divat szidni, ha nem Nolan seggéből húzták ki (mert ugye Nolan tévedhetetlen zseni…), a másik meg ha egy értelmetlen katyvaszt ad ki, az is filmtörténeti remekmű. Ugyanis ez a film veszettül szórakoztató. Lehet, hogy a forgatókönyv nem kidolgozott az utolsó szóig, de miért is kéne annak lennie?! Nem célja újradefiniálni a képregényfilmeket és mély mondanivalót sem akar elhitetni magáról. Pusztán úgy szórakoztatni, hogy a képregényvilág egy sötétebb és a Marvel-nél reálisabb képét mutassa be. A látvány és akciójelenetek nagyon rendben vannak és a poénok és pont illenek a filmhez. Will Smith remek választás volt úgymond a főszerepre és rá is fért a karrierjének, hogy ne egy Oscar-hajhász drámában vagy a Smith-család saját baromságában játsszon. Margot Robbie annyira tökéletes Harley Quinn, hogy a show nagy részét el is lopja a többi szereplő elől, akik nagy része itt még elég mellékszerepben láthatóak csak. Viszont mind színészileg, mind összességében Jared Leto Joker-je a film mélypontja. Borzalmas volt és kellemetlen volt minden perc amit a vásznon töltött. Talán Eisenberg Lex Luthorjánál is rosszabb. De összességében egy remek kis képregénymozi, a ritkább fajtából, aminek már most várom a folytatását.

mamiéstöti2   2018. 12. 16.

Elég gyengére sikeredett film szerintem. A történet is érthetetlen több helyen és az egész összecsapottnak néz ki.

HercegPeter   2017. 06. 19.

Nagyon sokan beszéltek nekem erről a filmről, és ugyan nem vagyok nagy rajongója a képregény-filmeknek végül én is rávettem magam. Bár többen szidták mint dicsérték, nekem azért mégis tetszett. De azt azért kijelenteném, hogy Cara Delevingne-nak nem való a színészkedés. A többiek rendben voltak. A karakterek szimpatikusak, szerethetőek és helyenként viccesek is, de sajnos a poénok gyakran erőltetettek. Látványilag is teljesen rendben van.

GedyPapa   2017. 03. 10.

Nem volt ez annyira rossz, mint amennyire kritizálják nagyon sokan. Egy egyszer nézős szuperhős film, amiből még ki lehet hozni valami jót a későbbiekben. Will Smith-et én elengedném, viszont M.R. nekem nagyon bejött. Jared Leto Jokere azonban katasztrófa volt, bár Heath Ledger után baromi magasan volt a megugrandó léc, így érthető, hogy nem tudta megugrani azt.

Scott Eastwood
Viola Davis
Karen Fukuhara
Scott Eastwood
Adam Beach
Karen Fukuhara
David Ayer
Joel Kinnaman

A Suicide Squad – Öngyilkos osztaggal a Warner-DC párosa harmadszorra is csalódást okoz, de ezúttal a teljes ötlettelenség, a Marveltől megszokott előre tervezés hiánya, a kapkodás az eddigi, sőt a képregény-adaptációk legrosszabbjaként aposztrofálható. A füzetek lapjairól rendelkezésükre álló remek karakterekből felszínesen és kínosan ható bazári majmokat kreáltak. A forgatókönyv mindezt képtelen eltakarni annyira nyúlfarknyi, hogy a történet kimerül az üres kóricálásokban. A Marvelnek egy ideig még biztosan nem kell attól félnie, hogy a formulájukat a vetélytárs képes lesz leutánozni... 30%

...az Öngyilkos osztag az év eddigi legnagyobb tévedése, valahogy ez ég belénk a LOVE helyett, és nem is érzünk mást, csak valamilyen keserű és égett szagot utána. Meg az unalom édes, hosszan elnyúló ízét. több»

...Nem kínosan fájdalmas tehát az összkép, nézhető és könnyedén elfelejthető, ám az kétségtelen, hogy dühítő: mert mind az osztag tagjai, mind az eredeti képregény készítői, mind pedig a nézők sokkal jobbat érdemeltek volna. 45% több»

A film összbevétele 746,8 millió USD.

(czerik)

Ryan Gosling magának akarta a Joker szerepet, de végül lemondott róla, mondván nem akar több filmen keresztül egy karaktert játszani.

(Shelby07)

A főszereplők készítettek egy közös tetoválást, a SKWAD feliratot.

(Shelby07)