Suicide Squad - Öngyilkos osztag

arina   2020. 09. 06.

A film arról szol hogy a gonoszok megmentik a világot mi van csak szerintem értelmetlen ez.Harley szerepét játszó Margot Robbie nagyon jó színésznő egyszerűn fantasztikusan játszotta a szerepét a többi színész számomra csak egy mellékszereplő volt.So... több»

theVilandry   2020. 05. 04.

A mozijegy és két óra, amivel tartozik nekem a Warner

Moziban volt szerencsém az Öngyilkos osztaghoz. Kedvelem a szuperhősfilmeket, a szupergonoszakat meg még inkább, így igazi csemegének ígérkezett. A szereposztás szerintem kifejezetten erősre sikerült, a trailerekben a film látványosnak ígérkezett. Az... teljes kritika»

dulkap   2016. 08. 26.

Számomra ismét bebizonyosodott, hogy a kritikusok szavára nem lehet hallgatni. Az elmúlt napokban másról sem szóltak a hírek, hogy mennyire rossz lett a film. De igazából kritikusi oldalról nem is számítottam másra, hiszen DC filmről van szó és nem M... több»

ZeroHero   2016. 08. 04.

Nagyon gyenge volt ez. Se eleje, se vege, se fule, se farka tortenet. Feltunnek karakterek csak ugy a semmibol, akik aztan el is tunnek csak ugy a semmibe. Rengeteg szereplorol nem tudunk meg szinte semmit, csak hogy ez van mert ez van. Semmi ujat ne... több»

mamiéstöti2   2018. 12. 16.

Elég gyengére sikeredett film szerintem. A történet is érthetetlen több helyen és az egész összecsapottnak néz ki.

indingo   2019. 06. 27.

Neves színészeket felvonultató film, a téma nem egy nagy durranás és aki szereti a szuperhősöket az önfeledten nézze és ne agyaljon, hogy van-e értelme az egésznek.

HercegPeter   2017. 06. 19.

Nagyon sokan beszéltek nekem erről a filmről, és ugyan nem vagyok nagy rajongója a képregény-filmeknek végül én is rávettem magam. Bár többen szidták mint dicsérték, nekem azért mégis tetszett. De azt azért kijelenteném, hogy Cara Delevingne-nak nem ... több»

Scott Eastwood
Viola Davis
Karen Fukuhara
Scott Eastwood
Adam Beach
Karen Fukuhara
David Ayer
Joel Kinnaman

A film összbevétele 746 846 894 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 367 292 066 forintot termelt. A hazai mozik összesen 257 123 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film összbevétele 746,8 millió USD.

(czerik)

Ryan Gosling magának akarta a Joker szerepet, de végül lemondott róla, mondván nem akar több filmen keresztül egy karaktert játszani.

(Shelby07)

A főszereplők készítettek egy közös tetoválást, a SKWAD feliratot.

(Shelby07)

Jared Leto Jokerét nagyon sokan tűkön ülve várták, hogy mit tud az ikonikus szerepből kihozni, azonban csak egy Arany Málna jelölésre futotta tőle.

(GedyPapa)

Jared Leto leborotválta a szemöldökét Joker szerepe kedvéért, hogy még inkább látszódjon a megborult elméje.

Joker a filmben egy aranyozott elefántcsont markolatú fegyvert használt, amelyet a rendező egy korábbi filmjéből, Az utolsó műszakból hozott magával.

A főszereplők mindegyike magára varratott egy tetoválást "SKWAD" felirattal, amelyet egyfajta emléknek szántak a közös munkáról.

A film hangulata elég sötét és a színészeknek olyan karaktereket kell megformálnia, akiknek az élete igencsak kisiklott, így a stáb felfogadott egy terapeutát a színészek mellé, akivel beszélhettek, ha egy-egy forgatási nap jobban megviselte őket.

Jai Courtney egyszer úgy nyilatkozott, hogy soha nem fog képregényfilmben szerepelni. Mikor megtudta, hogy az Öngyilkos osztagot David Ayer fogja rendezni, egyből meggondolta magát.

Eredetileg Tom Hardy játszotta volna Rick Flagget, de a színész A visszatérő című film munkálatai miatt végül visszamondta a szerepet. Érdekesség még, hogy Hardy A sötét lovag: Felemelkedésben Batman ellenségét, Bane-t alakította, aki a képregénysorozat szerint az Öngyilkos osztag egyik korábbi tagja volt.

A Suicide Squad – Öngyilkos osztaggal a Warner-DC párosa harmadszorra is csalódást okoz, de ezúttal a teljes ötlettelenség, a Marveltől megszokott előre tervezés hiánya, a kapkodás az eddigi, sőt a képregény-adaptációk legrosszabbjaként aposztrofálható. A füzetek lapjairól rendelkezésükre álló remek karakterekből felszínesen és kínosan ható bazári majmokat kreáltak. A forgatókönyv mindezt képtelen eltakarni annyira nyúlfarknyi, hogy a történet kimerül az üres kóricálásokban. A Marvelnek egy ideig még biztosan nem kell attól félnie, hogy a formulájukat a vetélytárs képes lesz leutánozni... 30%

...az Öngyilkos osztag az év eddigi legnagyobb tévedése, valahogy ez ég belénk a LOVE helyett, és nem is érzünk mást, csak valamilyen keserű és égett szagot utána. Meg az unalom édes, hosszan elnyúló ízét. több»

...Nem kínosan fájdalmas tehát az összkép, nézhető és könnyedén elfelejthető, ám az kétségtelen, hogy dühítő: mert mind az osztag tagjai, mind az eredeti képregény készítői, mind pedig a nézők sokkal jobbat érdemeltek volna. 45% több»