Artemisia   2020. 08. 04.

Csapatszellem

A DC-univerzum szuperhősei egy filmben. Nagy vállalkozás volt nagy kockázattal, a legfőbb kérdésnek pedig az tűnt, hogy ekkora egók és egyéniségek, mint Batman, Superman, Aquaman, Flash, vajon megférnek-e egy csapatban. De végül egészen más jellegű p... teljes kritika»

ArpiHajdu és Réci   2019. 02. 10.

A DC nagy dobása helyett egy közepes popcornmozi

A DC számára 2017 egy igen érdekes év volt. A Wonder Womannel sikerült a világ mozinézőit és a kritikusok egy részét meggyőznie arról, hogy nem kell temetnie ezt a franchise-t (itt azért egy gyors kiegészítés: jelen sorok írója a Csodanő első DCEU-n ... teljes kritika»

Varga_Júlia   2018. 03. 12.

Elkezdtük nézni ezt a filmet, és nagyjából a 40. perc után találtam azt mondani, hogy szerintem ez egy elég rossz film - amire az a válasz jött, hogy de jó neked, én még abban sem vagyok biztos, hogy ez egy film. Így, hogy végignéztem, már én sem vagyok biztos benne.

Deku   2017. 12. 21.

Sajnos ez a film közel sem hozott akkora élményt mint mondjuk egy Marvel film hozna. Nekem az egész film alatt olyan érzésem volt, mintha megpróbálna kicsit a Marvel univerzum vonalán haladni de ez inkább majmolásnak tűnt. Flash-től nagyon tartottam ... több»

HercegPeter   2019. 03. 07.

Úgy van értelme bármit is mondani a filmről, ha összehasonlítjuk a Bosszúállókkal. Ebben az esetben pedig azt kell, hogy mondjam, az Igazság Ligája elég gyengére sikerült. A legnagyobb problémám a filmmel, hogy nincs igazi mélypont, amiből egy epikus... több»

HETEDIK   2017. 11. 19.

Csak a szokásos, a DC liheg a Marvel után, egy újabb borzalmas agyatlan fossal. Sztori nincs, gonosz nincs, Batman minden eddiginél rosszabb, sőt egyenesen hülyét csinálnak belőle....szégyen.

Orosz István   2017. 12. 05.

Nem volt rossz. Jól indult, a fő gonosz is kidolgozott karakter volt, de nekem nem tetszik a felvezetés nélküli szuperhősök. A Wonder Womam-nél ott nagyon kreatívan megoldották a felvezetést a Batman vs Superman után, de ha úgy nézzük Batmannek sincs... több»

Henry Cavill
Amber Heard
Gal Gadot

A film összbevétele 657 924 295 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 216 566 973 forintot termelt. A hazai mozik összesen 144 441 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Zack Snyder nevelt lánya öngyilkossága miatt lépett vissza a projekttől.

(Artemisia )

Az Igazság Ligája eddig a leggyengébben teljesítő DC-mozi. Még az Öngyilkos osztag is több bevételt hozott világszinten.

(XETH)

A Supermant Henry Cavill és bajusza körül óriási botrány kerekedett. Cavill ugyanis közel azonos időben forgatta Az igazság ligáját és a Mission Impossible 6. részét, amelynek készítői nem hagyták, hogy leborotválja a bajszát. Így Az igazság ligájában CGI-al távolították el a nem kívánt arcszőrzetet.

Aquaman karaktere az eredeti képregényben szőke hajú volt és fehér bőrű, a filmben azonban barna bőrű lett.

Az eredeti Justice League of America széria akkoriban számos nagy díjat is elnyert mint a Legjobb képregény vagy a "Best Adventure-Hero Group"

(AngelCass)

Marvel látva az akkori Igazság Ligája sikerét ők is létrehozták első Marvel béli csapatukat a Fantasztikus Négyest.

(AngelCass)

1960-ban önálló képregény sorozatot kapott Az Igazság ligája : Justice League of America néven

(AngelCass)

Dc Comic Brave and Bold 28. számában jelent meg előszőr az Igazság Ligája.

(AngelCass)

Zack Snyder elárulta, hogy a film elkészítéséhez Akira Kurosawa 1954-es klasszikusa, A hét szamuráj volt rá nagy hatással.

Az eredeti tervek szerint a filmet bár tíz éve bemutatták volna. A rendezői széket George Miller kapta, és 2007-ben már a szereplőgárda is megvolt: D.J. Cotrona - Superman, Armie Hammer - Batman, Megan Gale - Wonder Woman, Common - Green Lantern/John Stewart, Adam Brody - Flash/Barry Allen, Santiago Cabrera - Aquaman/Arthur Curry, Hugh Keays-Byrne - Martian Manhunter (J'onn J'onzz), Tereasa Palmer - Talia al Ghul, Jay Baruchel - Maxwell Lord.

A DC eddigi legrövidebb filmje bár picit skizofrén módon jóval kevesebb, ugyanakkor sokkal több lett, mint azt várni lehetett, mindemellett egy nagyon jó útra terelte az univerzumot. 60/100 több»

Teljes szívünkből drukkoltunk nekik – de könyörgöm, tényleg ne kelljen már örülni annak, ha egy bombasztikus lehetőségeket kínáló szuperhősmozi ugyan nem kínos, viszont eléggé izzadságszagú és érdektelen. 60/100 több»

Mindent összevetve igaz, hogy az Igazság Ligája egy tucat mozi lett, ami kényszeredetten próbál a kor elvárásaihoz igazodni, így pedig izzadtságszagúvá válik, de folyamatosan pörgő cselekmény, Aquaman jelleméből fakadó humorosabb jelentek és Wonder Woman drámája egy szórakoztató filmmé teszik. Reméljük, legközelebb már jó is lesz.

4/10 több»