ArpiHajdu és Réci   2019. 02. 10.
A DC nagy dobása helyett egy közepes popcornmozi

A DC számára 2017 egy igen érdekes év volt. A Wonder Womannel sikerült a világ mozinézőit és a kritikusok egy részét meggyőznie arról, hogy nem kell temetnie ezt a franchise-t (itt azért egy gyors kiegészítés: jelen sorok írója a Csodanő első DCEU-n belüli akciózásától sem volt lenyűgözve). Ezután jöhetett az a film, amelyben összetrombitálhatják szuperhőseiket egy csapatba, hogy együttes erővel szembenézzenek egy Földet (mit Földet, egész galaxist) veszélyeztető fenyegetéssel. Mivel ez az alapkoncepció nem egy képregényfilm alapja (lásd: Marvel Bosszúállók-filmjei), emiatt nem is becsmérelném az Igazság ligáját. Azért viszont már igen, hogy a végeredmény mennyire érdektelen és súlytalan let... több»

Deku   2017. 12. 21.

Sajnos ez a film közel sem hozott akkora élményt mint mondjuk egy Marvel film hozna. Nekem az egész film alatt olyan érzésem volt, mintha megpróbálna kicsit a Marvel univerzum vonalán haladni de ez inkább majmolásnak tűnt. Flash-től nagyon tartottam hisz a sorozatban lévő színészt megkedveltem viszont pozitívan csalódtam Ezra Millerben. Azonban ennyiben ki is fújt a pozitív élmény. Száraz volt a történet, a főgonosz volt is meg nem is, a többi főbb karakternek pedig elég jellemtelen volt a viselkedése. Való igaz az, hogy nagyon összecsapott lett ez a sztori éppen ezért érezhetünk a film megtekintése után űrt magunkban. Nagy kár érte mert a Wonder Woman után már bizakodtam, hogy ez is jó lesz. Egyszer meglehet nézni de nem igazán okoz maradandó élményeket.

HercegPeter   2019. 03. 07.

Úgy van értelme bármit is mondani a filmről, ha összehasonlítjuk a Bosszúállókkal. Ebben az esetben pedig azt kell, hogy mondjam, az Igazság Ligája elég gyengére sikerült. A legnagyobb problémám a filmmel, hogy nincs igazi mélypont, amiből egy epikus harccal megfordítják a történet folyását. Alapból a végső összecsapás túl rövid és inkább a csapatépítésen van a hangsúly, de szerintem arra jóval kevesebb idő is elég lett volna, tekintve hogy ez nem egy felvezető rész. Szerintem Aquaman-re, Flash-re és Cyborgra is elég lett volna fejenként 5-5 perc és mehettek volna harcolni és Supermant élesztgetni. A humorában kicsit közelebb lépett a Marvelhez, de sajnos drámaiságban és történetben még mindig messze le van maradva. De én még mindig reménykedek, hogy elindul a DC színvonala és megszorongatja a Bosszúállókat. Bár ettől a filmtől is ezt vártam de rá kellett jönnöm, hogy ez is csak egy elszalasztott lehetőség volt.

HETEDIK   2017. 11. 19.

Csak a szokásos, a DC liheg a Marvel után, egy újabb borzalmas agyatlan fossal. Sztori nincs, gonosz nincs, Batman minden eddiginél rosszabb, sőt egyenesen hülyét csinálnak belőle....szégyen.

Varga_Júlia   2018. 03. 12.

Elkezdtük nézni ezt a filmet, és nagyjából a 40. perc után találtam azt mondani, hogy szerintem ez egy elég rossz film - amire az a válasz jött, hogy de jó neked, én még abban sem vagyok biztos, hogy ez egy film. Így, hogy végignéztem, már én sem vagyok biztos benne.

Henry Cavill
Amber Heard
Gal Gadot

A DC eddigi legrövidebb filmje bár picit skizofrén módon jóval kevesebb, ugyanakkor sokkal több lett, mint azt várni lehetett, mindemellett egy nagyon jó útra terelte az univerzumot. 60/100 több»

Teljes szívünkből drukkoltunk nekik – de könyörgöm, tényleg ne kelljen már örülni annak, ha egy bombasztikus lehetőségeket kínáló szuperhősmozi ugyan nem kínos, viszont eléggé izzadságszagú és érdektelen. 60/100 több»

Mindent összevetve igaz, hogy az Igazság Ligája egy tucat mozi lett, ami kényszeredetten próbál a kor elvárásaihoz igazodni, így pedig izzadtságszagúvá válik, de folyamatosan pörgő cselekmény, Aquaman jelleméből fakadó humorosabb jelentek és Wonder Woman drámája egy szórakoztató filmmé teszik. Reméljük, legközelebb már jó is lesz.

4/10 több»

A film összbevétele 657 924 295 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 216 566 973 forintot termelt. A hazai mozik összesen 144 441 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az Igazság Ligája eddig a leggyengébben teljesítő DC-mozi. Még az Öngyilkos osztag is több bevételt hozott világszinten.

(XETH)

A Supermant Henry Cavill és bajusza körül óriási botrány kerekedett. Cavill ugyanis közel azonos időben forgatta Az igazság ligáját és a Mission Impossible 6. részét, amelynek készítői nem hagyták, hogy leborotválja a bajszát. Így Az igazság ligájában CGI-al távolították el a nem kívánt arcszőrzetet.

(ArpiHajdu és Réci )

Aquaman karaktere az eredeti képregényben szőke hajú volt és fehér bőrű, a filmben azonban barna bőrű lett.

(ArpiHajdu és Réci )