Transformers: Az utolsó lovag (2017)

Transformers: The Last Knight

freeman   2020. 01. 06.

Király film

dulkap   2017. 07. 17.

Azt már az év elején lehetett tudni, hogy ez lesz a kritikusok által az év legrosszabb filmje, de csak mert Adam Sandler vígjáték nem jött idén a mozikba. Én sem állítanám, hogy hibátlan filmről van szó, még a maga eye-candy/popcorn mozi kategóriájá... több»

Deku   2018. 02. 15.

Elsősorban az tetszett a filmben, hogy a történet nagyon szilárd és kikezdhetetlen, emellé elég izgalmas karaktereket kaptunk. Szinte bárkinek nyugodtan tudom ajánlani egyszeri megnézésre mindenképp, mert szerintem fantasztikusan megalkották.

Thibo84   2019. 04. 29.

Borzalmas lett a film, és az előző részek egyes pontjait nem igazán tudom elhelyezni az idősíkban. Az első részben Űrdongó azért érkezett a Földre, hogy megkeresse a Kockát, itt meg már kiderült, régebb óta itt van köztünk. Anthony Hopkins is sajna k... több»

Orosz István   2017. 07. 17.

Hát nekem csalódás lett kicsit. Az első három rész úgy gondolom rendben, de a negyediktől már sajnos az út csak lefele vezet. Látványban, tényleg nagyon jó maga a sorozat, de a sztori hát az amin sokat csiszolni kellene. A 3 csillagot is csak a látvá... több»

7ETEDIK   2017. 06. 25.

Valami borzalmas. Az első két Transformers mozi pazar volt látványban, s még a sztori is a franchise értelmi szintjéhez képest elfogadható volt. No aztán onnantól....teljes káosz, zűrzavar, katyvasz. Bay napjaink egyik legkeresettebb rendezője, ami n... több»

Diesel   2018. 02. 16.

Kimondottan tetszett!! Amit nem értek az a rengetek negatív kritika.. A korábbi részek között van olyan ami ettől a résztől sokkal gyengébb volt mégsem feszítették keresztre a kritikusok. Maga a történet nekem rettentően tetszett. Főként a történelmi... több»

Jerrod Carmichael
Santiago Cabrera
Mark Wahlberg

A film összbevétele 605 425 157 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 217 014 489 forintot termelt. A hazai mozik összesen 145 976 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film 605,4 millió dolláros bevételt produkált.

(LionelMessi10)

Anthony Hopkins a Yahoo Movies-nak adott interjújában igen elismerő hangon szólt Michael Bayről."Azt gondoltam: 'Ez a fickó egy zseni, valóban az. Ugyanaz a tehetség, mint Oliver Stone, Steven Spielberg és Martin Scorsese. Lenyűgöző" - mondta.

Bár már többször is ígéretet tett arra, hogy nem rendez több Transformers filmet, Michael Bay Az utolsó lovag premierje előtt elmondta, hogy tervei szerint újra a rendezői székbe fog ülni, hogy megrendezze a franchise soron következő epizódját.

Michael Bay a premier előtt egy interjúban elárulta, hogy 14 további Transformers-történet áll fejlesztés alatt.

Michael Bay elmondta, hogy szíve szerint korhatárosnak készíteni el az Űrdongó spinoffot, azonban erre szerinte nincs esély, mivel a Hasbro nem adna engedélyt rá.

Sqweeks, vagyis a kis robot eredetileg teljes egészében CGI karakter lett volna. Isabela Moner vetette fel Miachel Bay rendezőnek, hogy érdemes lenne megépíteni a karaktert, akinek megtetszett az ötlet, és végül valóban elkészítették a működő modellt.

A Transformers: Az utolsó lovag az első olyan 3D-s élőszereplős film, melynek forgatásán a stáb IMAX ALEXA 65 típusú csúcskategóriás kamerákkal dolgozott.

A film premierje előtt nem sokkal derült ki, hogy készül egy egész estés animációs film, melynek középpontjában Cybertron áll majd. A szóban forgó film története szervesen illeszkedik majd a Transformers franchise korábbi epizódjaihoz.

A Paramount és a Hasbro annyira bízik a franchise sikerében, hogy a szakma legjobb forgatókönyvíróit szerződtette le, hogy építsék fel és tervezzék meg a Transformers moziverzumot. Az írói stáb további hat filmtervet dolgozott ki.

Michael Bay elmondása szerint Az utolsó lovag minden korábbi hollywoodi filmnél több nagyformátumú IMAX felvételt tartalmaz.

Nagyon szomorú, hogy egy ilyen minden elemében működésképtelen filmet sikerült összehozni Transformers néven, hiszen aki látta az 1986-as animációs filmet, avagy játszott a High Moon Studios által hegesztett cybertroni polgárháború idején játszódó játékokkal, az pontosan tudja, hogy igenis van potenciál a transformerek történetében. Kár, hogy ez a förmedvény pont az ellenkezőjéről tanúskodik. 3/10 több»

Remek sztori, kiváló alakítások, elképesztő látvány. Ja, nem... az egy másik film. 3/10 több»

Az ötödik Transformerst még a legelvetemültebb filmes katasztrófaturistáknak sem tudom ajánlani, de még a óvodásokat és kisiskolásokat is inkább távol tartanám tőle, mert félek, hogy ilyen mértékű sötétséget látva megállnak a fejlődésben.

2/10 több»