Transformers: Az utolsó lovag (2017)

Transformers: The Last Knight

dulkap   2017. 07. 17.

Azt már az év elején lehetett tudni, hogy ez lesz a kritikusok által az év legrosszabb filmje, de csak mert Adam Sandler vígjáték nem jött idén a mozikba. Én sem állítanám, hogy hibátlan filmről van szó, még a maga eye-candy/popcorn mozi kategóriájában sem. Például 20-25 perc jópofizást és a Transformers univerzum Jar Jar Binks-ét simán a vágóasztalon hagytam volna és akkor egy sokkal feszesebb 2 órás kis mozi lett volna. De a pozitívumok közt ott van a hibátlan látványvilág, a pörgős akciójelenetek és Anthony Hopkins ritkábban látható komikus énje. Valóban hosszabb, mint kellene, de megállja a helyét mind a kategóriájában, mind a sorozat többi filmje közt.

Thibo84   2019. 04. 29.

Borzalmas lett a film, és az előző részek egyes pontjait nem igazán tudom elhelyezni az idősíkban. Az első részben Űrdongó azért érkezett a Földre, hogy megkeresse a Kockát, itt meg már kiderült, régebb óta itt van köztünk. Anthony Hopkins is sajna kevésnek bizonyult a film megmentéséhez. Laura Haddock legalább üde színfoltja volt a történetnek, míg a komornyik robotot eleinte kedveltem, aztán már kínosnak véltem. Ismét háttérbe szorult a robot - robot elleni küzdelem, inkább a robot - ember elleni harc volt porondon. Ráadásul az előző részekhez képest a CGI itt helyenként nagyon gyengére sikeredett. És a Dinobotok, meg az előző részben megismert Autobotok háttérbe kerülnek. Olyan érzésem volt, hogy csak egy újabb bőrt húznak le a robotokról.

Yosihiro   2017. 12. 13.

Szerintem nagyon jó lett. A többihez viszonyítva is kiemelkedik és értelemet ad a többi résznek is. Azt hiszem ez a mind közül a legjobb lett :) remek látványos és a poénok is nagyon jók Remek kikapcsolódás mindenki számára csak ajánlani tudom

trixxy   2017. 06. 29.

Alapból szeretem a Transformers szériát, az első 2-3 rész az nálam havi rendszerességgel kerül elő a polcról.. De ezzel valahogy mellélőttek sztem. Túlságosan a látványra mentek rá, a történet viszont kusza és feledhető.. 1 hete néztem moziban, de pár jeleneten kívül nem igazán emlékszem a cselekményre sem. Nem hagyott nyomot bennem, a 3D sem segített nagyon. Kétség kívül a leggyengébbre sikerült rész lett ez.. Nagyon kíváncsi leszek mit hoznak ki a következő részekből.. ha jól hallottam, még 3 részt egész biztosan terveznek készíteni...

harnas1207   2019. 05. 13.

Talán az a legelszomorítóbb, hogy hiába kiáltották ki minden idők leggyengébb látványfilmjének, én mégis rengeteg ennél sokkal silányabb filmet láttam ebben a stílusban. A bugyuta és gyerekes jelenetek egymást érték és teli volt látvánnyal, ami annyira valószerűtlen volt, hogy bántotta a szemet. Maga a történet rendkívül buta volt. Összességében ezt a filmet tényleg csak 8 éven aluliaknak ajánlanám.

Jerrod Carmichael
Santiago Cabrera
Mark Wahlberg

Nagyon szomorú, hogy egy ilyen minden elemében működésképtelen filmet sikerült összehozni Transformers néven, hiszen aki látta az 1986-as animációs filmet, avagy játszott a High Moon Studios által hegesztett cybertroni polgárháború idején játszódó játékokkal, az pontosan tudja, hogy igenis van potenciál a transformerek történetében. Kár, hogy ez a förmedvény pont az ellenkezőjéről tanúskodik. 3/10 több»

Remek sztori, kiváló alakítások, elképesztő látvány. Ja, nem... az egy másik film. 3/10 több»

Az ötödik Transformerst még a legelvetemültebb filmes katasztrófaturistáknak sem tudom ajánlani, de még a óvodásokat és kisiskolásokat is inkább távol tartanám tőle, mert félek, hogy ilyen mértékű sötétséget látva megállnak a fejlődésben.

2/10 több»

A film 605,4 millió dolláros bevételt produkált.

(LionelMessi10)

Anthony Hopkins a Yahoo Movies-nak adott interjújában igen elismerő hangon szólt Michael Bayről."Azt gondoltam: 'Ez a fickó egy zseni, valóban az. Ugyanaz a tehetség, mint Oliver Stone, Steven Spielberg és Martin Scorsese. Lenyűgöző" - mondta.

Bár már többször is ígéretet tett arra, hogy nem rendez több Transformers filmet, Michael Bay Az utolsó lovag premierje előtt elmondta, hogy tervei szerint újra a rendezői székbe fog ülni, hogy megrendezze a franchise soron következő epizódját.