Transformers: A kihalás kora (2014)

Transformers: Age of Extinction

freeman   2020. 01. 06.

Király film

Orosz István   2016. 05. 20.

Hát ezt most nagyon nem találták el, az első 3 rész nagyon jó volt de a 4 erőltetett és unalmas is,egyszer nézhető kategória. Nincs már meg az hangulat az összes jó autobotot kiktatták. Vannak újak azonban mégsem olyanok mint a régiek. Ja meg újra visszatér megatron csak másformában, inkább vmi új gonosz lenne.

dailyfilmsan   2019. 08. 01.

Ez a transformers rész kész katasztrófa volt. Eleve már az nem tetszett hogy egy teljesen új szereplőgárdával dolgozott a film. Nem hozták azt az élményt mint az előző 3 rész szereplői. Ha már szereplők akkor meg kell említenem azt a fura viszonyt am... több»

Thibo84   2016. 06. 21.

A leggyengébb történetet tudhatja magának ez a rész. Ráadásul, ahogy a dinobotakat beleszövik a történetbe, az is kritikán aluli. Jobbat is kitalálhattak volna. Nem beszélve arról, ahogy kinéztek, azon is csak szörnyülködtem. Az egyetlen pozitívuma a... több»

puffancshercegnő   2016. 09. 10.

A Transformers filmek egyre csak rosszabbak lettek. Az első még egész nézhető volt, de utána csak egyre rosszabbak lettek. Szinte ugyanaz a történet, mint az előzőekben ezért teljesen kiszámítható.

Szivárvány1   2016. 10. 23.

Nem értem, hogy mieért gyártják még mindig a Transformers filmeket. Az egy még relatíve tudott újat mondani, újat mutatni, de ennyi ideig egy ilyen egyszerű sztoriról lehúzni a bőrt már fájdalmas. Semmitmondó a film. Folyamatos robbantgatás és CGI.

Norbert93   2019. 08. 11.

Konkrétan ez az a film, ami látványos volt moziban, de miután hozzászoktak az érzékeim gyakorlatilag azonnal el is aludtam (kb. a közepén), s nagyjából a lezárás környékén ébredtem fel. Olyan szinten érdektelen és agyatlan film, hogy lehetetlen számo... több»

A film összbevétele 1 104 039 076 dollár volt (imdb.com).

Legrosszabb film; Legrosszabb előzményfilm, remake, koppintás vagy folytatás; Legrosszabb mellékszereplő színész (Kelsey Grammer), Legrosszabb mellékszereplő színésznő (Nicola Peltz), Legrosszabb filmes páros (Bármely két robot, vagy színész (vagy robotszínész) ); Legrosszabb rendező (Michael Bay) és Legrosszabb forgatókönyv (Ehren Kruger) kategóriákban is jelölték Arany Málna-díjra. Végül Michael Bay a rendezésért és Kelsey Grammer (további két film miatt is) a mellékszereplői alakításért kapta meg a "díjat".

(GedyPapa)

161 millió dollárból készült el a film.

Mark Ryan volt Vesztegzár hangja, akinek ez már a 3. alakváltó figura szinkronja, az első és a második részbeli szinkronjai után.

Bay elárulta hogy Vesztegzár hajója él, és még szerepe lehet a következő részekben.

A filmben cameózik egyet a General Motors vezérigazgatója.

Majdnem minden jelenetét maga Mark Wahlberg hajtotta végre kaszkadőr helyett.

Detroit-ban akkora területen zajlott a forgatás, hogy egy metróvonal is belelógott, és úgy kellett a forgatást időzíteni, hogy az ne zavarja a közlekedést.

Hong Kong-i jelenetek nagy részét Detroit-ban vették fel.

Hong Kong-ban az egyik forgatási nap után egy testvérpár megtámadta a rendezőt, hogy kirabolják.

A film főgonosza (Vesztegzár) eredetileg nem is létezik a Transformers univerzumban, kifejezetten a film kedvéért alkották meg.

(sz.marci)