harnas1207   2020. 09. 12.

A Star Wars legerősebb figurája Han Solo, ezért értem miért kapott saját filmet. Emellett kell néha a felnőttesebb vonalat is erőltetnie a Disneynek, mert a giccses trilógia már fullasztó. Számomra kellemesen indult a film, talán képi világban ez vol... több»

CriticalMaster   2018. 06. 17.

Ne bízd kőművesre a Sixtusi kápolnát

Kicsit késve láttam a legújabb Star Wars filmet, a Han Solo életét bemutató spin-off fejezetet, melyre nagy várakozásokkal váltottam jegyet, lévén, hogy igazi hard-core rajongónak vallom magam. Számomra azonban sajnos nagy csalódás volt a Solo film, ... teljes kritika»

Filmelemző   2018. 05. 29.

Sajnos nem lehet Star Wars filmnek nevezni, inkább egy űrwestern, vagy "űr-kalandfilm" leegyszerűsített sztorival. Az egész történet különböző rablások sorozatából áll, gyakran logikátlan eseményekkel kombinálva. Alden Ehrenreich mérföldekre van az 1... több»

Diesel   2018. 06. 03.

Egyszerűen nem tudom felfogni hogy sokaknak miért nem tetszett ez a film. Maga a film látványos és egészen korrekt kis történetben mutatja be Han Solo életét. Végig pörgős és egyetlen percet sem lehet unni. Itt meg is jegyzem hogy sosem voltam Han So... több»

ArpiHajdu és Réci   2018. 05. 30.

Minden egyben

Talán nem túlzás azt állítani, hogy az egész Star Wars-univerzumban Han Solo az egyik legkedveltebb karakter. Ha pedig valaki egy ilyen figura eredettörténetének a megfilmesítésére vállalkozik, akkor rendező legyen a talpán, aki ezt a felelősséget el... teljes kritika»

Ms. Akárki   2019. 09. 24.

Nem vagyok annyira fanatikus Star Wars rajongó de ezek az előzményfilmek kifejezetten tetszenek. Izgalmas karakterdráma és a vibrálás a két főszereplő között is nagyon tetszett. Emilia Clark tökéletesen elviszi a filmet a hátán.

HETEDIK   2018. 05. 31.

Undorító amit a Disney a Star Wars-al művel. Ennyi erővel minden franchise minden karakteréről lehetne filmet forgatni, de minek? Minek újra bemutatni Csubit, az Ezeréves sólymot, Han Solo-t?? Ráadásul ha már ezt tesszük, hát legyen cselekmény bőven,... több»

Chris Miller
Ewan McGregor
George Lucas
Mark Hamill
Woody Harrelson

A film összbevétele 392 924 807 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 366 784 670 forintot termelt. A hazai mozik összesen 252 911 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Phil Lord és Chris Miller már a film háromnegyedét leforgatta, amikor kipenderítették őket a produkcióból.

A fiatal Han Solo karakterének megformálására több neves színész is szóba került többek között: Dave Franco, Jack Reynor, Emory Cohen, Scott Eastwood, Logan Lerman, Blake Jenner, Miles Teller, Ansel Elgort. Végül Alden Ehrenreich kapta meg a szerepet.

(Diesel)

Warwick Davis ebben a Star Wars filmben is feltűnik. Ezúttal mint Enfys Nest tolvaj,szabadságharcos csapatának egyik tagja. A törpenővésű Davis a Star Wars-filmek visszatérő statisztája. Korábban A Jedi visszatér egyik ewokját elevenítette meg.

(Diesel)

Han Solo egyik leghíresebb mondása, ami szinte minden filmben elhangzik tőle a „Hirtelen valami nagyon rossz érzés fogott el.” Ebben a filmben fiatalkori karaktere pont az ellenkezőjét mondja: „Hirtelen jó érzés fogott el.”

(Diesel)

Chewie bőrébe, és jelmezébe ebben a filmben is ugyanúgy Joonas Suotamo bújt (208 centis finn exkosárlabdázó-színész), mint Az utolsó Jedikben. Chewbacca korábbi legendás alakítója, Peter Mayhew utoljára Az ébredő Erőben játszotta el a szőrös vukit, de már akkor is megosztva a feladatot Suotamóval.

(Diesel)

Chewbacca "mindössze" 190 éves ez az ő fajtájában középkornak számít!

(Diesel)

A sok pótforgatás az egyik filmbeli karaktert is érintette: a „gengszterfőnök” Dryden Vost eredetileg Michael Kenneth Williams (Drót, Gengszterkorzó) játszotta, de más filmes elfoglaltsága miatt nem tudott visszatérni az újbóli felvételekre. Így a szerepét Paul Bettany vette át tőle.

(Diesel)

A Solo: Egy Star Wars-történet minden idők legdrágább Star Wars-filmje lett a maga 250 milliós költségvetésével. Ez főként a rendezőváltás miatt és az újraforgatásnak köszönhető.

(Diesel)

Dryden Vos hajóján van egy Mandalorian harci páncél készlet. Ez ugyanaz a páncélstílus, amellyel a fejvadász Boba Fett vált ismertté.

(Diesel)

Ez volt az első olyan Star Wars film, amely meg sem említette a Jedi rendet, illetve egyetlen Jedi sem szerepelt benne.

(Diesel)

A Solo lényegében maga a mindenki által jól ismert momentum, amikor Han és Csubi – hátuk mögött a fél birodalmi flottával – épp készülnek fénysebességre ugrani, de miután ráhúzzák a kart, az utolsó pillanatban hörögve leáll a rendszer, Han pedig csak annyit mond, “I have a bad feeling about this.” több»

A Solo amellett, hogy korrekt eredettörténete lett egy legendának, egyben szórakoztató Star Wars kaland is. Meglepő fordulatokkal, jó humorral és izgalmas történettel, amiben sokkal több van, mint, amit elsőre a felszínen láttat magából. Nem nő fel az univerzum nagyjaihoz, de a közép mezőnyben kiválóan teljesít. több»

Akik egy kicsit is szeretik a Star Wars világát, van bármilyen filmes relikviájuk, holmijuk vagy tetkójuk ez alapján, vagy tudnak egy teljes wookie idézetet, nos, ők nagy valószínűséggel élvezni fogják a filmet. több»