Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

A Birodalom visszavág (1980)

Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back

A Birodalom visszavág

Harrison Ford
Billy Dee Williams
Harrison Ford
Carrie Fisher

PadmeAmidala   2021. 07. 22.

Az Új reményhez képest fejlődött, végre volt benne dráma, jobb lett a történet, és Vader is komolyabb lett. Látványilag is jobb, mint az elődje. Yodát meg alapból szeretem, néha vicces is volt, mikor Luke hátára felmászott. Szerintem a legjobb Star Wars film. 10/10

Artemisia   2018. 08. 12.

A birodalom visszavág egy szalagra rögzített műkincs, a Star Wars filmek leggrandiózusabb darabja. Cselekményben és hangulatban egyaránt felülmúlhatatlan. Páratlanul kalandos, akciódús és félelmetes, reményvesztett hangulatot teremt. Gyakorlatilag mi... több»

Deku   2017. 07. 08.

Eszméletlen folytatás egy eszméletlenül szuper trilógiának. Korához képest egy fantasztikus világba repít el. Nekem mai napig ezek a részek a kedvenceim mert eredetiek.

Sabnock Sanatory   2018. 12. 18.

Az eredeti trilógia legjobb, sőt messze a legjobb,legizgalmasabb, és leglátványosabb része. Amikor először láttam fiatal tiniként, a Birodalmi lépegetőktől a frászt kaptam. Egyszer legalább minden évben megnézem a trilógiát, és soha nem unom meg! Gyö... több»

Thibo84   2019. 05. 15.

Az eredeti trilógia második része még több akciót, látványt tartogat számunkra, ráadásul nem várt fordulatot a végén. Sikerült az első részt felülmúlnia. És még újabb karaktereket is behoznak a történetbe, köztük Yodát. Mindenki Vader nagyúr titokzat... több»

Yosihiro   2015. 04. 18.

Mimden rész ebből a soroztaból egy nagysikerű remekmű. Csak ajánlani tudom mindenkinek. Remek szórakozáas hiszen van benne akció, izgalom, szerelem és "technika" amit a korhoz képest nagyszzerűen megoldottak. Ajánlom mindenkinek remek remek kikapcsolódás :) Üdv Yosihiro

Norbert93   2019. 01. 05.

A popkultúra legnagyobb csattanója

Méltán tartja a legjobb SW film pozícióját, a legkorszakalkotóbb sci-fi, ami egyben a filmvilág legismertebb csavarját tartogatta a tarsolyában. A popkultúra mai napig szerves része. Népszerűsége ahelyett, hogy kapott volna az új trilógia hatására inkább nőttön nő, s ezzel ( na meg minden mozzanatával) beírta a magát a filmtörténelembe.

Mark Hamill a forgatás előtt autóbalesetet szenvedett, ami után egy heg maradt az arcán. Ezért került a film elejére a Vampa ( a jetiszerű hószörny ) támadása, amiben a film szerint megsérül Luke arca.

(Artemisia )

A jelenetben, amikor a hószörny elviszi az ájult Luke-ot, a jelmezbe bújt Des Webb valójában egy Luke Skywalker bábut cipel.

(Artemisia )

A film készítése során nagy titokban tartották, hogy Darth Vader Luke Skywalker apja. Mark Hamill-nek sem árulták el, hogy a meglepetése élethűbb legyen.

(Artemisia )

Az első forgatókönyv szerint Han Solo meghalt volna a Halálcsillag elleni harc során; Harrison Ford is emellett a változat mellett kampányolt.

(Artemisia )

Fisher egy dobozon állt, mikor Solo-val játszott, mivel sokkal kisebb volt.

(7ETEDIK )