Dűne (1984)

Dune

Dűne

Gauss   2021. 08. 31.

Mai szemmel elég gagyi jelenetek vannak benne, de akkor még sehol nem volt a technika egy ilyen film elkészítéséhez. A zenéje nagyon jó, a sztori is rendben van, ahogy kezdődik, az is emlékezetes, az nagyon tetszett benne. (A nyolcvanas évek elején j... több»

Sabnock Sanatory   2020. 07. 16.

Kyle MacLachlan,a későbbi Twin Peaks,és más nagysikerű filmek sztárja,bemutatkozó filmje.Nagyon jó lett a film adaptációja,persze miníg vannak fanyalgók,többek között én is,de most kevesebb,kissebb a hiányérzetem.Herbert regényét elég jól,sőt kifejezetten jól filmre vitték.

Norbert93 Nézhetetlen  2018. 08. 09.

Kultusza ellenére igen gyenge, vontatott és unalmas film. Jobb lett volna el sem készül.

veress75   2016. 06. 30.

Szeretem David Lynch-et, de ez a Dűne nem jött be, teljes csalódás. A sztori zavaros/hosszú/lényegtelen, a speciális effektek nevetségesek, a rendezői munka ismétlem, csalódás. Időpocsékolás a film.

Syracuse   2020. 03. 03.

Sajnos még nem olvastam az eredetijét, ezt leszögezném. Lynch hozzátette a magáét, sajnos ennyi játékidő kevés volt ahhoz, hogy igazán kibontakozhasson, így elég kusza lett a sztori. Sokan utálják, sokak szerint Jodorowsky el nem készült Dűnéje megvá... több»

fancsi094   2015. 06. 15.

Az új feldolgozásnál mindenképpen jobb, még ha nem is sok köze van a könyvhöz. A '80-as évek hangulatát hozza, és ez már bőven elég, a hangulat a könyvhöz is sokkal közelebb van, mint a többi verziónál.

Luthero   2015. 03. 13.

Egyik nagy kedvencem, fantasztikus zene (TOTO), nagyszerű díszletek ,és magragadó atmoszféra, és a sztárparádéról nem is beszélek. Mindig beleborzongok ha meghalóm a nyitójelenetet. Sajnos a technikai kivitelezés nem sikerült a legprofibbra, de a hangulat mindent elvisz a hátán.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)

David Lynch-nek két további filmre volt szerződése, de ezek sosem készültek el a film bukása miatt.

Néhány jelenetet ugyanazon a helyen és ugyanakkor vettek fel, mint a Conan, a pusztító-t.

David Lynch ezt a filmet tartja a karrierje legnagyobb kudarcának.

(kázsé)

David Lynch elutasította a felkérést, hogy rendezze meg a Jedi visszatért ennek a filmnek a kedvéért.

(kázsé)