Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Vélemények: Dűne (1984)

Horváth Zsolt   2020. 12. 22.

Kár volt megcsinálni

Értem én, hogy a nyolcvanas évek ezt tudta, de akkor is. A könyv zseniális, mély, több rétegű, sok jelentésű, letehetetlen. A film olyan hozzá képest, mint esetlen gyermekrajz a Sixtusi kápolna freskóiról.

Sabnock Sanatory   2020. 07. 16.

Kyle MacLachlan,a későbbi Twin Peaks,és más nagysikerű filmek sztárja,bemutatkozó filmje.Nagyon jó lett a film adaptációja,persze miníg vannak fanyalgók,többek között én is,de most kevesebb,kissebb a hiányérzetem.Herbert regényét elég jól,sőt kifejezetten jól filmre vitték.

Norbert93 Nézhetetlen  2018. 08. 09.

Kultusza ellenére igen gyenge, vontatott és unalmas film. Jobb lett volna el sem készül.

veress75   2016. 06. 30.

Szeretem David Lynch-et, de ez a Dűne nem jött be, teljes csalódás. A sztori zavaros/hosszú/lényegtelen, a speciális effektek nevetségesek, a rendezői munka ismétlem, csalódás. Időpocsékolás a film.

Syracuse   2020. 03. 03.

Sajnos még nem olvastam az eredetijét, ezt leszögezném. Lynch hozzátette a magáét, sajnos ennyi játékidő kevés volt ahhoz, hogy igazán kibontakozhasson, így elég kusza lett a sztori. Sokan utálják, sokak szerint Jodorowsky el nem készült Dűnéje megvá... több»

fancsi094   2015. 06. 15.

Az új feldolgozásnál mindenképpen jobb, még ha nem is sok köze van a könyvhöz. A '80-as évek hangulatát hozza, és ez már bőven elég, a hangulat a könyvhöz is sokkal közelebb van, mint a többi verziónál.

Luthero   2015. 03. 13.

Egyik nagy kedvencem, fantasztikus zene (TOTO), nagyszerű díszletek ,és magragadó atmoszféra, és a sztárparádéról nem is beszélek. Mindig beleborzongok ha meghalóm a nyitójelenetet. Sajnos a technikai kivitelezés nem sikerült a legprofibbra, de a hangulat mindent elvisz a hátán.

Kriszta   2015. 05. 21.

Köze nincs a könyvhöz (na jó, túlzás, de tényleg nincs sok köze hozzá, megvan az egész könyvsorozat, szóval tudom miről beszélek), de azért nagyon jó, igazi '80-as évek hangulatú sci-fi, ami gyerekkorom egyik kedvence volt.

Zsombi   2016. 06. 10.

Szerintem nem annyira jó film, mint az új, 2003-as verzió, érdemesebb lett volna ezzel a filmmel várni, amíg lesz elég jó a technológia ahhoz, hogy jól működjön az egész. A színészek persze itt jobbak, és a sztori is mintha kicsit jobban fel lenne ép... több»

diplodocus70   2018. 05. 13.

Úgy sajnálom! Nagyon fontos kult-könyv és páratlan. De a formai adottságai miatt is lehetetlen volt vászonra vinni.

cvölf   2015. 09. 28.

Nem rossz film, mondjuk eléggé érződik rajta a nyolcvanas évek hangulat, azon belül is a nyolcvanas évek sci-fi hangulata. De igazából így közelebb is vannak kicsit a könyv világához szerintem, ezért aztán valahogy hitelesebb is ez a verzió, mint az újabbak, vagy akár a játék. Összességében tehát érdemes megnézni.