X-Men - A kívülállók

Deku   2017. 07. 10.

Egész jó lett bár voltak színészek akiket én nem feltétlen adtam volna az adott karakterekhez de ez most mellékes. Leszámítva apróbb esztétikai hibákat én szerettem.

Orosz István   2017. 07. 27.

2000-es évek legjobb filmje, mai szemmel is szerintem látványban is, de sztoriban is megállná a helyét. Az új részekben nincs meg sajnos ez a lendület.

Norbi   2018. 07. 26.

Érdekfeszítő kezdőrész volt számomra. Nagyon jó látni a régi barátokat, szinte nincs olyan ember aki nem ismerné őket, örültem hogy ilyen pörgős lett .

AngelCass   2018. 01. 14.

Nosztalgikus élmény annak, aki már látta a további részeket. Még nem volt az a képregényfilm őrület mégis megállta a helyét. Hugh Jackman castingja egy nagyon jó ötlet volt , holott ha utána nézünk nem ő volt az első választás a szerepre, de még a második se , de ma már el se tudjuk képzelni más színésszel Farkast (khm Rozsomákot) egybeforrt a neve a karakterrel, pedig nem kell félteni a színészt mert nagyon tehetséges és máshol is megállja a helyét. Csak hát ennyire számít a véletlen.Története magával ragadó, nem rejtegeti a társadalom kritikát hiszen e köré is épít, és már vagy 18 éve a filmnek , még mindig aktualitás a probléma a kirekesztés, félelem az ismeretlentől.Mindkét fél megérthető , nehéz állást foglalni, hát még ha hozzánézzük a folytatásokat.Akciós, de azért értelemmel, érzelemmel teli alkotás.Azoknak ajánlom akik még csak ismerkednek a képregény-filmes műfajjal egyfajta választóvízként mert ha ez nem tetszik nekik ez az alkotás ,akkor majd nehezen fogják befogadni a többi ilyen típusú filmet, hát még Vasembert.

MidoD7   2019. 04. 21.

Nem volt a filmnek semmi értelme. Semmi olyan plusz nem volt ami miatt magával tudná ragadni a nézőjét. Én így éreztem mindenesetre és max azon tudtam szórakozni, hogy ilyen botorságot is ki lehet adni. Szörnyen rossz lett.

Hugh Jackman

A film költségvetése 75 millió dollár volt és jelenleg 296,4 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob)

Amikor Hugh Jackmant arról kérdezték, hogyan készült Farkas/Logan szerepére, úgy nyilatkozott, hogy nagyon sokat merített Mike Tyson bokszolói stílusából. A színész elmondása szerint karaktere sokban hasonlít az ökölvívóra. Jackmant idézve: "Farkas [...] olyan, mint Tyson. Fékezhetetlen. Ha le akarja vágnia a fejedet, akkor valójában meg is csinálja."

(ArpiHajdu és Réci )

Bryan Singer eredetileg Russell Crowe-t akarta Logannek/Farkasnak szerződtetni, ám a színész élből elutasította a felkérést. A második jelölt sem Hugh Jackman lett volna, hanem a Mission: Impossible 2 szereplője, Dougray Scott, aki azonban három héttel a forgatás kezdete előtt lépett vissza. Ezt követően Singer kétségbeesett keresésbe kezdett, s döntött végül az akkor még ismeretlennek számító Jackman mellett.

(ArpiHajdu és Réci )