X-Men - A kívülállók

Deku   2017. 07. 10.

Egész jó lett bár voltak színészek akiket én nem feltétlen adtam volna az adott karakterekhez de ez most mellékes. Leszámítva apróbb esztétikai hibákat én szerettem.

Orosz István   2017. 07. 27.

2000-es évek legjobb filmje, mai szemmel is szerintem látványban is, de sztoriban is megállná a helyét. Az új részekben nincs meg sajnos ez a lendület.

ZeroHero   2019. 09. 27.

Latvanyos akciofilm meg abbol a korszakbol, amikor nem feltetlenul kellett CGI es millio szereplo egy szuperhosfilmbe ahhoz, hogy erdekes legyen es robbantsa a kasszat. Ez meg a klasszikus Xmen, talan az utolso olyan, amikor az embernek nem az az erzese, h csak egy ujabb bort huznak le a franchise-rol, hanem kozolni is akartak valamit. A latvany es a szineszek jok, a sztori olyan amilyen, igazi popcornmozi a jobbik fajtabol.

Thibo84   2019. 05. 24.

Még ez a film előtt voltak olyan képregény adaptációk, amikért a mai napig rajongok, de maga a képregény füzetek nem érdekeltek. Ám ahogy kijött az első X-men, akkor kezdett el csak igazán érdekelni és vetettem bele magam a képregények világába. A filmben nincs túl sok akció - de ami van, az látványos -, viszont nagyon jól bemutatta a mutánsokat és hogyan viszonyulnak hozzájuk az emberek. Nagyszerű a szereplő gárda, a cselekmény felépítése és kibontakozása nagyon jól meg lett írva. Singer szuper filmet tett le az asztalra.

Norbi   2018. 07. 26.

Érdekfeszítő kezdőrész volt számomra. Nagyon jó látni a régi barátokat, szinte nincs olyan ember aki nem ismerné őket, örültem hogy ilyen pörgős lett .

Hugh Jackman

A film költségvetése 75 millió dollár volt és jelenleg 296,4 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob)

Amikor Hugh Jackmant arról kérdezték, hogyan készült Farkas/Logan szerepére, úgy nyilatkozott, hogy nagyon sokat merített Mike Tyson bokszolói stílusából. A színész elmondása szerint karaktere sokban hasonlít az ökölvívóra. Jackmant idézve: "Farkas [...] olyan, mint Tyson. Fékezhetetlen. Ha le akarja vágnia a fejedet, akkor valójában meg is csinálja."

(ArpiHajdu és Réci )

Bryan Singer eredetileg Russell Crowe-t akarta Logannek/Farkasnak szerződtetni, ám a színész élből elutasította a felkérést. A második jelölt sem Hugh Jackman lett volna, hanem a Mission: Impossible 2 szereplője, Dougray Scott, aki azonban három héttel a forgatás kezdete előtt lépett vissza. Ezt követően Singer kétségbeesett keresésbe kezdett, s döntött végül az akkor még ismeretlennek számító Jackman mellett.

(ArpiHajdu és Réci )