Logan - Farkas (2017)

Logan (Farkas 3)

Morpheus19   2020. 07. 20.

Na igen, valahol itt kellett volna véget érnie a szuperhősfilmeknek.

mfos   2019. 01. 06.

X-men film lehet másabb is

Szerintem nagyon nézhető film! Több kritikát olvastam a filmről, voltak mindenfélék. Kicsit félve, de annál inkább várakozva kezdtem neki a megnézésének és nem kellett csalódnom, új érzések kerítettek hatalmukba (egy szuperhősös film esetén ez kicsit új számomra, vagy legalábbis Thor óta) szóval betalált a film. Érdekes és ezzel éppen kiemelkedik az eddigi x-men filmek közül, hogy nem az akciókra van kihegyezve, hanem az elmúlásra, elvesztésre. Szerintem amit Patrick Stewart, Hugh Jackman és a Kalibánt megszemélyesítő színész alakít, az hatalmas ezen a téren! Jól bemutatják azt az életkort amiben élnek és élesen szembeállítják a korábbi -fiatalabb, aktív- életükkel. Mindezt megspékelik a berobbanó tapasztalatlan, energikus fiatalság nevelésével. Egyrészt nagyon jól visszaadja Xavier eredeti célját (tanítani), másrészt a valós mindennapok eme részét is tökéletesen visszaadja! Mindezek tök érdekesek egy szuperhősös filmben. :) Természetesen a többi színész is nagyot alakít, a háttértörténet szerintem pont elegendő mindenre, érezhetően az előbb leírtak voltak a célpontban, míg belerakták azt egy megfelelő történetszálba. Nem teljesen 100% azért a film, mert néhány kisebb-nagyobb hibát, vagy ellentmondást felfedezni véltem a filmben (nem emlékszek: nem vágták le Rozsomák adamantium karmait a Farkas 2-ben?), de szinte teljesen jó a film. Inkább mélysége van neki, mint az x-menektől megszokott pörgőssége.

dulkap   2017. 03. 07.

Szeretném dicsérni, de ahhoz jó filmnek kéne lennie. Ahhoz képest, hogy egy korszakot lezáró film, nem érzem túl erősnek. Egy lyukakkal és logikátlansággal teli forgatókönyvet és egy közepes akciófilmet láttam. Nekem túl lassú lefolyású volt, anélkül... több»

indingo   2017. 07. 10.

Semmi különös nem volt a filmben. Néhol unalmas és még a látvány is elmaradt a korábbi filmektől. A kislányt sokan dicsérték, nem tudom, hogy a szinkron miatt, de engem idegesített.

Deku   2017. 07. 26.

Oltári lett az utolsó része a Farkas filmeknek. Még mindig nagyon jól tolta Hugh Jackman, hiányozni fog. Nagy kedvencem lett ez a film, elérte a tőle igazán elvárt hatást, ami pedig számomra az, hogy kellemesen elszórakoztasson arra a kis időre, amíg leülök megnézni.

Shelby07   2018. 01. 19.

Nem nagyon tudom, hogy most hova is tegyem ezt a filmet. Nagyon vártam, de sajnos nem volt olyan jó, mint hogy azt képzeltem. Lassú és vontatott volt, úgy éreztem, hogy szeretem, mert imádom az x-man filmeket és az egyik kedvenc karakterem Logan, de ... több»

GedyPapa   2017. 07. 30.

Hihetetlen módon jól sikerült filmről van szó. Nagyon jó lezárása a Farkas históriának. Hugh Jackman szinte brillírozott ismételten és sokkal inkább a mély vonal volt a domináns és azt állították előtérbe a készítők, mint az előzőekben. Felejthetetle... több»

Hugh Jackman

Hugh Jackman 17 éven keresztül (2000-2017) alakította Farkast.

(GedyPapa)

A filmben látható X-Men képregény valójában nem is jelent meg, külön a film kedvéért készítették el.

(GedyPapa)

Hugh Jackman valóban átsprintelt az erdőn, nem használtak kaszkadőrt.

(GedyPapa)

A film promóciójának fontos eleme volt, hogy Hugh Jackman utoljára alakítja Farkast.

(Laca//Ho/rr/oR//)

A film címe utalás Mark Millar "old Man Logan" című képregényére, mely inspirációul szolgált a forgatókönyv megírásában. Az alkotók a címválasztással szerették volna érzékeltetni a markáns különbséget filmjük és a Farkas/The Wolverine (2013) között.

Bár sokan azt gondolták, hogy a Deadpool sikerének köszönhetően vállalta be a stúdió a magasabb korhatár besorolást, Simon Kinberg producer egy interjúban elmondta, hogy már a kezdetektől fogva úgy tervezték, hogy a harmadik epizód korhatáros lesz.

Hugh Jackman a korábbiakhoz képest lényegesen kevesebb pénzért vállalta el a szerepet, hogy a film biztos megkapja a magasabb korhatár besorolást. A két dolog között az az összefüggés, hogy a stúdió nem akart túl nagy összeget költeni a filmre, mivel egy korhatáros produkció mindig sokkal kockázatosabb.

A Logan a Farkas/Rozsomák trilógia záróepizódja.

Richard E. Grant a Trónok harca negyedik olyan színésze, aki csatlakozott a X-Men franchise-hoz Peter Dinklage (Boliver Trask), Ed Skrein (Ajax) és Sophie Turner (Jean Grey) után.

Ez a második X-Men film, melynek világpremierje egy nemzetközi filmfesztiválon (Berlinale) volt. Az első a 2006-os X-Men: Az ellenállás vége volt, mely Cannes-ban debütált.

A Logan az utóbbi évek legkiválóbb képregény adaptációja, amit az eddigi sémáktól való elrugaszkodás tett lehetővé, viszont pont ezért lehet azoknak csalódás, akik a szokásos, könnyed szórakozásukra vágynak. A Logan méltó lezárása lett Farkas történetének. Keserűségében és beletörődésében enyhén nosztalgikus és kicsit szentimentális, viszont pont ezekkel az összetevőkkel lett tökéletes ez a búcsú. 8,5/10 több»

Nagyon kellett már, hogy a hollywoodi filmstúdiók végre ne rettenjenek meg a magasabb korhatár-besorolástól, és az áttörésben kétségtelenül a tavalyi Deadpoolé az érdem. A Logan végre egy felnőtteknek szóló mozi, ami csak nyomokban emlékeztet a szuperhősfilmekre, és épp ettől olyan jó. 95/100 több»

Mindent egybevéve azonban a Logan az utóbbi évek egyik masszív topligás szuperhősfilmjévé vált. A történet szenzációs ívet ír le, tele van emlékezetes dumákkal és képsorokkal, és őszintén szólva ez a film nem csak a Farkas-filmeket zárta le, de simán pontot tehetne az X-men mozik végére is. Spoilerezés nélkül annyit elárulok, hogy szem nem marad szárazon!

8.5/10 több»