Játssz egy iPad-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

Logan - Farkas (2017)

Logan (Farkas 3)

dulkap   2017. 03. 07.

Szeretném dicsérni, de ahhoz jó filmnek kéne lennie. Ahhoz képest, hogy egy korszakot lezáró film, nem érzem túl erősnek. Egy lyukakkal és logikátlansággal teli forgatókönyvet és egy közepes akciófilmet láttam. Nekem túl lassú lefolyású volt, anélkül hogy túl sok minden történt volna. AZ akciójelenetek rendben voltak (bár nem túl sok van belőle) és a színészek is dobnak a film élvezhetőségén. (Leszámítva a gyenge Brad Pitt imitátor Boyd Holbrook-ot, aki az egyébként zseniális Narcos-nak is az egyetlen gyenge pontja volt.)
Összegezve nem egy rossz film, de többet vártam tőle.

Yosihiro Nézhetetlen  2017. 12. 13.

Remek lett nagyon szeretem. Jackman nagyot alakít és kellett már ez a különálló rész is neki. Csak ajánlani tudom mindenkinek.

TribeBubu   2017. 03. 05.

Nem értem, miért vártak ezzel a stílussal idáig. Ha az X-men filmeket nem is, (bár azokban is elfért volna pár izmosabb jelenet,) legalább a Rozsomák saját filmjeit leforgathatták volna ilyen darálósra és trágárra. A sztori ugyan nem olyan hű de egyedi, viszont a karakter számára teljesen új a helyzet és iszonyúan stílusos az egész film. Jók a poénok, pörgős és akció dús a történet, vannak benne kiszámítható és meglepő fordulatok is, ráadásul a kis Laura karaktere már most olyan, amilyennek a Rozsomáknak mindig is lennie kellett volna a képernyőn. Reméljük, folytatják a kislány történetét (az sem lenne rossz, ha ugyanezzel a színészpalántával, mert igen hiteles alakítást nyújtott.) Kissé meglepődtem, hogy mennyire imádják a nézők és a kritikusok is a Logant, ám most, hogy megnéztem, azt kell mondanom, igazuk van. A top 10, de talán a top 5 képregényfilm listáján a helye. Úgy tűnik a felnőtteknek szóló sztori az utóbbi években nagyot dob ennek a műfajnak a képviselőin, elvégre egy korábbi X-men, Bosszúállók, vagy hasonló gyerekbarát alkotások (amik persze szintén jók) a nyomába sem érnek a Sin City-nek vagy a Watchmennek és immár a Logannek. Reménykedjünk, hogy a Deadpool és a Rozsomák búcsúfilmje sikerének hatására sűrűbben láthatunk majd ilyen besorolású képregény-filmeket a jövőben. Update: Túl vagyok a Noir Edition verzión. Sajnos nem sikerült lenyűgöznie. Szerintem a moziváltozat színvilága teljesen megfelelő volt. Csak pár képsorra mondanám, hogy jól mutatott noirban. Persze így is jó film, de nem hiszem, hogy szükség volt ezekre a változtatásokra. Akkor már inkább egy bővített kiadást, vagy alternatív vágást adott volna ki a stúdió. Még egy megfigyelés: eredeti nyelven néztem (moziban sajnos csak magyar szinkronnal vetítették felénk) és bár dicsérik a magyar változatot, szerintem a magyar szöveg kiötlője lehetett volna (sokkal) kreatívabb a vulgáris részeknél. Elvégre nyelvünk trágár rétege is van olyan színes, mint az irodalmi. (Az egyik jelenetnél még csak a szájra illesztéssel sem kellett volna szöszölni, erre vagy húsz, egymás után elhangzó "B@$zki!"-t sikerült kiötölni.)

MMcFly2015   2017. 03. 02.

Ez igen! A komplett film úgy sikerült, amit elképzelni sem mertem. Végre nem csak utalgatnak Logan keménységére, hanem meg is mutatják azt az elszabadult gyilkológépet, amivé tud válni. Eddig a 12-es korhatár ,,mesehőst" csinált belőle.
Kellően drámai, sőt néhol lassabb folyású road movie beütése van. Elugrott a megszokott X-men tempótól a film, de javára vált. Jackman színészi tudása nem gyengén megmutatkozik, lebilincselő amit alakít. A lezárás nagyon látványos és megható, de legutolsó sorban okos is. Szépen lezár egy korszakot, és mégis megad egy új lehetőséget, hogy tovább vigyék a történetet egy új generációval. (Ha lehet hinni a pletykáknak, már tervbe van a kislány, Laura karakterének saját filmje).
Lehet korai kijelenteni, de 2017-es év toplistás filmjei között szerepelni fog biztos.
A tökéletessége ellenére apróbb hibák akadnak, de egy ilyen minőség mellett ezt könnyen megbocsáthatjuk. Nem vagyok egy megszállott x-men rajongó, de ha már trilógiaként emlegetik a Wolverine sztorit, nem tudok elmenni mellette, hogy egy csöppet sem tudtam összekötni a második Farkas történettel, pedig ott is nyitva hagytak dolgokat.
Összegezve: Nem mindennapi ,,szuperhős" mozi! Látni kell. Nem csak rajongóknak kötelező darab, benne van a kellő komolyság, és ennél jobb újítást (egyben lezárást) nem is lehetett volna csinálni. Bravo. 5*

Zsceeeka   2017. 12. 31.

Az x-men filmek már nem a minőségükről voltak az utóbbi években híresek, pedig igazán jó színészekkel voltak tele és félő volt, hogy itt is csak a nagy hírverés marad, utána semmi tartalom, de ez egy méltó lezárása volt Logan történetének, a színészek is beletettek mindent, amit tudtak. Nagyon jó lett.

Hugh Jackman

A Logan az utóbbi évek legkiválóbb képregény adaptációja, amit az eddigi sémáktól való elrugaszkodás tett lehetővé, viszont pont ezért lehet azoknak csalódás, akik a szokásos, könnyed szórakozásukra vágynak. A Logan méltó lezárása lett Farkas történetének. Keserűségében és beletörődésében enyhén nosztalgikus és kicsit szentimentális, viszont pont ezekkel az összetevőkkel lett tökéletes ez a búcsú. 8,5/10 több»

Nagyon kellett már, hogy a hollywoodi filmstúdiók végre ne rettenjenek meg a magasabb korhatár-besorolástól, és az áttörésben kétségtelenül a tavalyi Deadpoolé az érdem. A Logan végre egy felnőtteknek szóló mozi, ami csak nyomokban emlékeztet a szuperhősfilmekre, és épp ettől olyan jó. 95/100 több»

Mindent egybevéve azonban a Logan az utóbbi évek egyik masszív topligás szuperhősfilmjévé vált. A történet szenzációs ívet ír le, tele van emlékezetes dumákkal és képsorokkal, és őszintén szólva ez a film nem csak a Farkas-filmeket zárta le, de simán pontot tehetne az X-men mozik végére is. Spoilerezés nélkül annyit elárulok, hogy szem nem marad szárazon!

8.5/10 több»

Hugh Jackman 17 éven keresztül (2000-2017) alakította Farkast.

(GedyPapa )

A filmben látható X-Men képregény valójában nem is jelent meg, külön a film kedvéért készítették el.

(GedyPapa )

Hugh Jackman valóban átsprintelt az erdőn, nem használtak kaszkadőrt.