Logan - Farkas

(Logan (Farkas 3))

dulkap  2017. 03. 07. 12:10

Szeretném dicsérni, de ahhoz jó filmnek kéne lennie. Ahhoz képest, hogy egy korszakot lezáró film, nem érzem túl erősnek. Egy lyukakkal és logikátlansággal teli forgatókönyvet és egy közepes akciófilmet láttam. Nekem túl lassú lefolyású volt, anélkül hogy túl sok minden történt volna. AZ akciójelenetek rendben voltak (bár nem túl sok van belőle) és a színészek is dobnak a film élvezhetőségén. (Leszámítva a gyenge Brad Pitt imitátor Boyd Holbrook-ot, aki az egyébként zseniális Narcos-nak is az egyetlen gyenge pontja volt.)
Összegezve nem egy rossz film, de többet vártam tőle.

indingo  2017. 07. 10. 08:38

Semmi különös nem volt a filmben. Néhol unalmas és még a látvány is elmaradt a korábbi filmektől. A kislányt sokan dicsérték, nem tudom, hogy a szinkron miatt, de engem idegesített.

Olivér Rózsa  2017. 06. 21. 13:44

Nagy csalódás volt számomra ez a film. Sok jó kritikát kapott ezért moziba néztem de kár volt. Egyszerűen lapos volt végig a karakterek is gyengék voltak szerintem.

MMcFly2015  2017. 03. 02. 23:07

Ez igen! A komplett film úgy sikerült, amit elképzelni sem mertem. Végre nem csak utalgatnak Logan keménységére, hanem meg is mutatják azt az elszabadult gyilkológépet, amivé tud válni. Eddig a 12-es korhatár ,,mesehőst" csinált belőle.
Kellően drámai, sőt néhol lassabb folyású road movie beütése van. Elugrott a megszokott X-men tempótól a film, de javára vált. Jackman színészi tudása nem gyengén megmutatkozik, lebilincselő amit alakít. A lezárás nagyon látványos és megható, de legutolsó sorban okos is. Szépen lezár egy korszakot, és mégis megad egy új lehetőséget, hogy tovább vigyék a történetet egy új generációval. (Ha lehet hinni a pletykáknak, már tervbe van a kislány, Laura karakterének saját filmje).
Lehet korai kijelenteni, de 2017-es év toplistás filmjei között szerepelni fog biztos.
A tökéletessége ellenére apróbb hibák akadnak, de egy ilyen minőség mellett ezt könnyen megbocsáthatjuk. Nem vagyok egy megszállott x-men rajongó, de ha már trilógiaként emlegetik a Wolverine sztorit, nem tudok elmenni mellette, hogy egy csöppet sem tudtam összekötni a második Farkas történettel, pedig ott is nyitva hagytak dolgokat.
Összegezve: Nem mindennapi ,,szuperhős" mozi! Látni kell. Nem csak rajongóknak kötelező darab, benne van a kellő komolyság, és ennél jobb újítást (egyben lezárást) nem is lehetett volna csinálni. Bravo. 5*

Orosz István  2017. 07. 17. 21:56

Nem volt rossz, de nekem egy kicsit csalódás volt. Többet vártam el, ebben csak üldözés van meg végén egy csata. Lehetett volna benne több csavar is meg, egy két komolyabb jelenet is. Én úgy gondolom nem méltó befejezés, ez Farkas karakterének.

Movieaddicts: Logan - Farkas
A Logan az utóbbi évek legkiválóbb képregény adaptációja, amit az eddigi sémáktól való elrugaszkodás tett lehetővé, viszont pont ezért lehet azoknak csalódás, akik a szokásos, könnyed szórakozásukra vágynak. A Logan méltó lezárása lett Farkas történetének. Keserűségében és beletörődésében enyhén nosztalgikus és kicsit szentimentális, viszont pont ezekkel az összetevőkkel lett tökéletes ez a búcsú. 8,5/10
VOX.hu - Logan: Farkas
Nagyon kellett már, hogy a hollywoodi filmstúdiók végre ne rettenjenek meg a magasabb korhatár-besorolástól, és az áttörésben kétségtelenül a tavalyi Deadpoolé az érdem. A Logan végre egy felnőtteknek szóló mozi, ami csak nyomokban emlékeztet a szuperhősfilmekre, és épp ettől olyan jó. 95/100
Smoking Barrels: Logan - Farkas
Mindent egybevéve azonban a Logan az utóbbi évek egyik masszív topligás szuperhősfilmjévé vált. A történet szenzációs ívet ír le, tele van emlékezetes dumákkal és képsorokkal, és őszintén szólva ez a film nem csak a Farkas-filmeket zárta le, de simán pontot tehetne az X-men mozik végére is. Spoilerezés nélkül annyit elárulok, hogy szem nem marad szárazon!

8.5/10

Hugh Jackman 17 éven keresztül (2000-2017) alakította Farkast.

(GedyPapa)

A filmben látható X-Men képregény valójában nem is jelent meg, külön a film kedvéért készítették el.

(GedyPapa)

Hugh Jackman valóban átsprintelt az erdőn, nem használtak kaszkadőrt.