Közösség

Vélemény:

 

81 Logan - Farkas

(2017)

X-men film lehet másabb is

 
mfos   2019.01.06 13:53
1

Szerintem nagyon nézhető film! Több kritikát olvastam a filmről, voltak mindenfélék. Kicsit félve, de annál inkább várakozva kezdtem neki a megnézésének és nem kellett csalódnom, új érzések kerítettek hatalmukba (egy szuperhősös film esetén ez kicsit új számomra, vagy legalábbis Thor óta) szóval betalált a film. Érdekes és ezzel éppen kiemelkedik az eddigi x-men filmek közül, hogy nem az akciókra van kihegyezve, hanem az elmúlásra, elvesztésre. Szerintem amit Patrick Stewart, Hugh Jackman és a Kalibánt megszemélyesítő színész alakít, az hatalmas ezen a téren! Jól bemutatják azt az életkort amiben élnek és élesen szembeállítják a korábbi -fiatalabb, aktív- életükkel. Mindezt megspékelik a berobbanó tapasztalatlan, energikus fiatalság nevelésével. Egyrészt nagyon jól visszaadja Xavier eredeti célját (tanítani), másrészt a valós mindennapok eme részét is tökéletesen visszaadja! Mindezek tök érdekesek egy szuperhősös filmben. :) Természetesen a többi színész is nagyot alakít, a háttértörténet szerintem pont elegendő mindenre, érezhetően az előbb leírtak voltak a célpontban, míg belerakták azt egy megfelelő történetszálba. Nem teljesen 100% azért a film, mert néhány kisebb-nagyobb hibát, vagy ellentmondást felfedezni véltem a filmben (nem emlékszek: nem vágták le Rozsomák adamantium karmait a Farkas 2-ben?), de szinte teljesen jó a film. Inkább mélysége van neki, mint az x-menektől megszokott pörgőssége.