Túlélők viadala (2013)

Snowpiercer

Periodista   2021. 12. 03.

Szórakoztat és elgondolkodtat, pedig látványakció

Bong Joon-ho dél-koreai rendező egy különleges filmet készített 2013-ban, a Snowpiercer forgatásainak befejeztével, mely eredeti műfajához és látványakció jellegéhez képest sokkal többet jelent és hordoz. A disztopikus alaphelyzettel - a Föld kihalt hómezővé válásával és az egyetlen túlélésre alkalmas hely megjelölésével (mely egy folyamatosan száguldó vonat) - a forgatókönyv olyan alapszituációt teremt, melyben a szerelvény egy modern társadalom szimbóluma. A diktatórikus körülmények egy torz jövőt mutatnak nekünk, ahol a reménytelen elnyomottak soha nem emelkedhetnek fel, azaz nem kerülhetnek a vonat elejébe. Ám mégis van remény: Curtis (Chris Evans) összefogja és megszervezi a kisemmizetteket, és élükre állva megindul a mozdonyért. Kocsiról, kocsira haladva törnek előre a szabadságért. Jók az akciójelenetek, különösen a legvéresebb verekedés okoz megdöbbenést, amikor Curtisék egy egész vagonra való, állig felfegyverzett és éjjellátókkal rendelkező gyilkossal küzdenek meg rögtön azt követően, hogy a vonat egy sötét alagútba ér (és kialszanak a fények). Nagy kedvencem ez a film, mert ezernyi árnyalata, jelentése van, noha elvben egy szimpla akciófilm (mondjuk annak is óriási). Értékelésem: 90%.

Laca//Ho/rr/oR//   2021. 10. 15.

Így nem szeretnék túlélni... Egy látványos alkotás pár megválaszolatlan kérdéssel a nyakán

Érdekes megvilágítás volt egy effajta társadalmi rendszer felépítése és bemutatása egy rengeteg vagonból álló szuper vonaton, melyet a fagy ellen építettek a Föld apokaliptikus jégkorszaka végett. Először is egy remek és nem mindennapi ötlet volt egy... teljes kritika»

indingo   2016. 02. 16.

Már régebben láttam, de marhára tetszett! Sokan mondják, hogy Az éhezők viadalának férfi változata. Hát nem tudom. A vonat vagonjai mind mind mások, mint Madách Az Ember tragédiájában. Arra már nem emlékszem, hogy a vonat hogy is tud menni ha minden megfagyott.

Deku   2017. 08. 16.

Nem ez a kedvenc filmem Chris Evans-tól az egyszer biztos. A történet több helyen is erősen sántít míg a színészek játéka is hatalmas bukta volt. Nagyon nem tetszett.

Sabnock Sanatory   2020. 08. 11.

Ázsiai rendező, aki nem lépte túl a saját árnyékát. Vontatott és unalmas. Klisékkel tarkított, ezerszer leírt és megrendezett történet, ráadásul nagyon gyér a színészek játéka. Újabb érthetetlen film, amit az apokaliptikus mivolta sem húz ki a csávából.

dailyfilmsan   2018. 08. 06.

Ez valami nagyon nagy hülyeség volt. Nem is nagyon tudtam eldönteni hogy most ezt komolyan gondolják vagy ez egy paródia. Nem is értem hogyan tudta ez a forgatókönyv bevonzani ezeket a színészeket. Ha ráakadtál erre a filmre és hezitálsz, hogy ááá lehet jó mert jók a színészek benne...segítek nem jó ne nézd meg!

Szilonka   2017. 10. 16.

Chris Evans mostanában az egyik kedvencem. Ez a film is egy jól sikerült darab. Nagyon megérintett a története. Felkavaró és izgalmas, nagyon elgondolkodtató.

A vonat belső terét a Barrandov Stúdió műtermeiben építették.

(qwer)

40 millió dolláros költségvetésével a koreai filmtörténet addigi (2013) legdrágább filmje volt.

(qwer)

A Snowpiercer Jacques Lob, Benjamin Legrand és Jean-Marc Rochette francia képregénysorozatán alapul. Rochette cameózik is a filmben, és a vonat hátuljában látható rajzok szintén az ő keze munkáját dicsérik.

Jake Gyllenhaal és Dustin Hoffman is esélyesek voltak bizonyos szerepekre.

Ez volt Bong Joon-ho első angol nyelvű filmje.

(ps)