Túlélők viadala (2013)

Snowpiercer

Raphouse   2021. 02. 14.

Érdekes film. Kicsit vontatott, kicsit hosszú, de ez a disztópikus világ felkeltette az érdeklődésemet. Ez olyan film, hogy a karaktereket nem tudod megszeretni, mert pár mondat után már csak a hullájukat látod, a főhőssel sem igazán tudtam azonosuln... több»

indingo   2016. 02. 16.

Már régebben láttam, de marhára tetszett! Sokan mondják, hogy Az éhezők viadalának férfi változata. Hát nem tudom. A vonat vagonjai mind mind mások, mint Madách Az Ember tragédiájában. Arra már nem emlékszem, hogy a vonat hogy is tud menni ha minden megfagyott.

Deku   2017. 08. 16.

Nem ez a kedvenc filmem Chris Evans-tól az egyszer biztos. A történet több helyen is erősen sántít míg a színészek játéka is hatalmas bukta volt. Nagyon nem tetszett.

dailyfilmsan   2018. 08. 06.

Ez valami nagyon nagy hülyeség volt. Nem is nagyon tudtam eldönteni hogy most ezt komolyan gondolják vagy ez egy paródia. Nem is értem hogyan tudta ez a forgatókönyv bevonzani ezeket a színészeket. Ha ráakadtál erre a filmre és hezitálsz, hogy ááá lehet jó mert jók a színészek benne...segítek nem jó ne nézd meg!

Sabnock Sanatory   2020. 08. 11.

Ázsiai rendező, aki nem lépte túl a saját árnyékát. Vontatott és unalmas. Klisékkel tarkított, ezerszer leírt és megrendezett történet, ráadásul nagyon gyér a színészek játéka. Újabb érthetetlen film, amit az apokaliptikus mivolta sem húz ki a csávából.

Szilonka   2017. 10. 16.

Chris Evans mostanában az egyik kedvencem. Ez a film is egy jól sikerült darab. Nagyon megérintett a története. Felkavaró és izgalmas, nagyon elgondolkodtató.

TomÁcs   2018. 04. 15.

Voltak nem a legjobban kivitelezett dolgok a filmben, de ezeket elnéztem neki. Tetszett a zárt tér, jól koncentrálta a történetet. Izgalmas volt és rejtélyekkel teli.

A Snowpiercer Jacques Lob, Benjamin Legrand és Jean-Marc Rochette francia képregénysorozatán alapul. Rochette cameózik is a filmben, és a vonat hátuljában látható rajzok szintén az ő keze munkáját dicsérik.

Jake Gyllenhaal és Dustin Hoffman is esélyesek voltak bizonyos szerepekre.

Ez volt Bong Joon-ho első angol nyelvű filmje.

(ps)

A protein kockákat tengeri hínárból és cukorból készítették. Tilda Swinton szerette, de Jamie Bell ki nem állhatta az ízét.

(ps)

Az utolsó jelenetet Ausztriában forgatták.

(ps)

A vonat több mint 500 méter hosszú a filmben.

(ps)

Tilda Swintont két óráig sminkelték a felvételek előtt.

(ps)

A tanárnő terhesként való ábrázolása Ko Ah-Sung ötlete volt.

(ps)

Bong Joon-ho nak, a rendezőnek fenntartásai voltak azzal kapcsolatban, hogy Chris Evans mennyire illik a főszerepbe. Szerinte Chris túl izmos egy nyomorban tengődő karakterhez. A filmesek trükkös kameraállásokkal és utómunkálatokkal igyekeztek Chris karakterét kevésbé izmosnak ábrázolni a filmben.

(ps)

A Snowpiercer egy izgalmas, látványos, szokatlan és elgondolkodtató akciófilm, mely beleeszi magát agytekervényeinkbe. Egyszerre disztópikus történet, mozgalmas akciófilm, komor dráma és elmélkedésre ösztönző társadalomkritika. Az IMDb -n az eddig voksoló 210 ezer szavazó 7,0 pontra értékelte a filmet (ami egyértelműen jó minősítésnek számít) ám nálunk a 8 pontot is megkapja, mert sztorija sokkal többet ér egy szimpla tucat-akciófilmnél. több»