Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Túlélők viadala (2013)

Snowpiercer

Kósa Bence   2021. 06. 28.

Ez egy mestermű. Biztos, hogy túlzok, de ez akkor is egy remek film. Chris Evans, Ed Harris és szegény Jhon Hurt a film csúcspontjai. A film egy alternatív jövőben játszódik, ahol az egyetlen lakható hely egy vonat. A vonaton fel vannak osztva a társadalmi rétegek. Ha kedved van a filmhez, nézd meg!

indingo   2016. 02. 16.

Már régebben láttam, de marhára tetszett! Sokan mondják, hogy Az éhezők viadalának férfi változata. Hát nem tudom. A vonat vagonjai mind mind mások, mint Madách Az Ember tragédiájában. Arra már nem emlékszem, hogy a vonat hogy is tud menni ha minden megfagyott.

Deku   2017. 08. 16.

Nem ez a kedvenc filmem Chris Evans-tól az egyszer biztos. A történet több helyen is erősen sántít míg a színészek játéka is hatalmas bukta volt. Nagyon nem tetszett.

Sabnock Sanatory   2020. 08. 11.

Ázsiai rendező, aki nem lépte túl a saját árnyékát. Vontatott és unalmas. Klisékkel tarkított, ezerszer leírt és megrendezett történet, ráadásul nagyon gyér a színészek játéka. Újabb érthetetlen film, amit az apokaliptikus mivolta sem húz ki a csávából.

dailyfilmsan   2018. 08. 06.

Ez valami nagyon nagy hülyeség volt. Nem is nagyon tudtam eldönteni hogy most ezt komolyan gondolják vagy ez egy paródia. Nem is értem hogyan tudta ez a forgatókönyv bevonzani ezeket a színészeket. Ha ráakadtál erre a filmre és hezitálsz, hogy ááá lehet jó mert jók a színészek benne...segítek nem jó ne nézd meg!

Szilonka   2017. 10. 16.

Chris Evans mostanában az egyik kedvencem. Ez a film is egy jól sikerült darab. Nagyon megérintett a története. Felkavaró és izgalmas, nagyon elgondolkodtató.

Norbert93   2020. 05. 29.

A társadalom vonatja

Egyedi és kultikus film darab - nem kevés és nyílt társadalomkritikával - ami néha kicsit húz azért a B kategória felé, de úgy gondolom, hogy a Bong Joon Ho kihozta belőle amit kitudott, ennyi fért bele és kész. A többi sajnos nem rajta múlott, de erősen hozzájárult a film egyediségéhez. Kultikus darabnak tartom, de vannak gyengeségei.

A Snowpiercer Jacques Lob, Benjamin Legrand és Jean-Marc Rochette francia képregénysorozatán alapul. Rochette cameózik is a filmben, és a vonat hátuljában látható rajzok szintén az ő keze munkáját dicsérik.

Jake Gyllenhaal és Dustin Hoffman is esélyesek voltak bizonyos szerepekre.

Ez volt Bong Joon-ho első angol nyelvű filmje.

(ps)

A protein kockákat tengeri hínárból és cukorból készítették. Tilda Swinton szerette, de Jamie Bell ki nem állhatta az ízét.

(ps)

Az utolsó jelenetet Ausztriában forgatták.