Elysium - Zárt világ (2013)

Elysium

Jodie Foster

H.a.n.n.a   2020. 11. 07.

Egy nagyon korrekt film, amely egy olyan jövőt mutat be, ahol még élesebben szétválnak a gazdag és szegény rétegek.

rbernadett   2015. 05. 13.

Nagyon jó színészek egy nagyon rossz filmben. Némi túlzással újkori robotzsaru. Szeretem Matt Damont de ezt most nem hittem el neki. Jodie Fosternek jól állnak ezek a szerepek, de sajnos egy személyben kevés volt ahhoz, hogy megmentse a filmet. Időpocsékolás.

indingo   2016. 11. 18.

Remek film, az elején féltem, hogy sok értelmetlen akció jelenet lesz benne, de szerencsére nem. A története nagyon elgondolkodtató.

Sabnock Sanatory   2020. 07. 11.

Matt Damon teljesen hiteltelen és gyenge karakter volt ebben a kínszenvedős moziban. Valahogy se füle, se farka érzés, és ez nem is változik a végéig. Felejtős, unalmas.

Orosz István   2016. 05. 28.

Nagyon jó film nagyon sok olyan dolgot mutat be ami elgondolkodtató,vagy éppen meg is történhet. A föld egy nyomornegyed a gazdagok fent az űrben gondtalanul. Ám főhősünk mégis eljut a lehetetlen helyre élete feláldozásával segít a lenti embereknek. Egy nem happy end-el végződő sztori. De sttól még nagyon jó.

Bazzzsi   2017. 10. 22.

Ennél a filmnél jöttem rá, hogy MAtt DAmon tényleg sok oldalú és tehetsége színész. Előtte is kedveltem, de valahogy itt átszakadt a gát. A film története érdekes, sok kérdést vet fel és holott egy távoli jövőben játszódik mégis a társadalom kép valahol a mai feltúrbózott mása.

TomÁcs   2018. 04. 16.

Történetben nem kaptunk újat, készült már hasonló, de még így is egy jó film összességében. Nincsenek benne logikai buktatók, látványos és izgalmas a sztori.

57-en halnak meg a filmben.

(Norbi)

Diego Luna úgy írta alá a produkcióhoz a szerződést, hogy előtte nem olvasta a forgatókönyvet, mivel annyira nagy rajongója a rendezőnek.

(dittee)

Delacourt karaktere (Jodie Foster) eredetileg férfi lett volna.

(ZeroHero)

Diego Luna nagy rajongója a rendezőnek, Neill Blomkampnak. A színész vakon megbízott Blomkampban, ezért úgy szerződött le a filmhez, hogy el sem olvasta a forgatókönyvet.

(pisti18)

A film rendezője, Neill Blomkamp és a főszereplő, Sharlto Copley is dél-afrikai származású.

(pisti18)