Lonka   2020. 03. 05.

Nagyon tetszett a film, nem is tudom eddig hogy kerülte el a figyelmemet. Látványos, izgalmas, remek karakterek.

indingo   2020. 02. 23.

Egy érdekes futurisztikus világot mutat be a film. Egy olyan világ, ahol a vezetőség érzelemmentességet követel meg a lakóktól. Ami zavart, hogy Bale tök egyedül elbánik az egész bagázzsal.

Deku   2017. 07. 25.

Christian Bale-lel az élen nem vártam mást a filmtől. Totálisan állati lett imádtam és bátran mondhatom, hogy nagyon eltudott varázsolni. Szerintem az egyik legjobb film amit valaha láttam. Több ilyen alkotás kellene.

NGN   2020. 01. 12.

Érzelemmentes utópia

Érdekes elgondolás a film részéről, hogy csak úgy lehet meggátolni a háborúkat, hogy kiirtjuk az emberekből az érzelmeiket. Van alapja ennek az egész sztorinak, de, ha ezt megtesszük, nem azt áldozzuk fel, amiért valóban emberek vagyunk? Létezik egy... teljes kritika»

Sabnock Sanatory   2019. 08. 31.

Nem rossz film,és én szeretem az effajta filmeket,de ez nem hagyott nagyon mély nyomot bennem.Természetesen Christian Bale ,és Sean Bean jól játszottak, de úgy nagyjából ennyi.Egy hideg sör mellett elviselhető.

hsanya182   2015. 05. 03.

Kedvenc filmem. Nemcsak egy jó akció film, mellette nagyon elgondolkodtató, jó e lenne az embernek, ha egy érzelem mentes tökéletes álvilágban élne. :)

harnas1207   2018. 11. 30.

Nagyon erős a sztorija. Christian Bale meg csak jó lehet. A harci technikás bugyutaság talán nem kellett volna bele, de ezt leszámítva ez egy nagyon jó film.

Christian Bale
Christian Bale

5.3 millió dolláros bevételt generált a jegypénztárak adatai alapján, 20 millió dollárból jött létre.

A Rotten Tomatoes oldalán 38%-ot kapott 84 kritika alapján.

A pisztoly kata valójában egy nem létező, csupán kitalált fegyverforgató harcművészeti stílus.

Bár sok jelenetben ül a volánnál, Taye Diggs a forgatás idején nem rendelkezett jogosítvánnyal.

(SódóGA)

A filmben két színésznő játssza Preston feleségének szerepét. Az ítélethozatalról szóló jelentben szereplő színésznőt ugyanis nem lehetett utolérni a letartóztatási jelenet forgatásakor.

(SódóGA)

A filmhez a rendező Kurt Wimmer találta ki a harcművész-stílusú fegyverkezelési technikát a hátsó kertjében.

(SódóGA)

A közhiedelemmel ellentétben a filmben egyetlen trükkjelenetet sem vettek fel kábelekkel és biztosítókötelekkel.

(SódóGA)

A filmben egy berni pásztor kölyökkutya szerepel, aki sok hangot és zajt csap, de ezeket valójában nem a kutya adta ki, hanem egy kutyahangokra specializálódott színész.