Looper - A jövő gyilkosa (2012)

Looper

Looper - A jövő gyilkosa

Yosihiro   2020. 12. 31.

Looper

Az időutazás nekem már azt jelentené, hogy nincs jövő. A jelen több billió szálon futna, és mindig ismétlődne azzal az eltéréssel, amit megváltoztatunk a múltban. Ez azzal a következménnyel járna, hogy az idősík elpusztulna, vagyis megszűnne a létezé... teljes kritika»

mamiéstöti2   2018. 12. 06.

Futurisztikus film, melyben sajátságos szabályok határolják be a behatárolhatatlan univerzumot. Egy-két jelenet egész egyedire sikerült.

indingo   2019. 02. 01.

A jövőn lehet-e változtatni vagy inkább a jelenben kell cselekedni. Lehetne a mottója is a közepéig elég vontatott unalmas és kicsit zavaros filmnek. A közepétől kezd mondanivalója is lenni , de így is csak azt szűrhetjük le ez a film egy borzalmas jövőképet fest és ezt elég káoszosan vázolja elénk.

dulkap   2015. 07. 19.

Hát nagyon úgy fest, hogy én a kisebbséghez fogok tartozni. Én untam a filmet az egészét tekintve. Pedig nagyon jól indul és a történet is érdekes. A kivitelezés viszont nem tudott lekötni. Semmi feszültséget, izgalmat nem éreztem és inkább mondanám ... több»

dailyfilmsan   2019. 03. 20.

Nekem valamiért nem jött be ez a film, csak a vége, az egy jó ötlet volt. Amúgy nem a leggyorsabb film. Bruce Willis egyik legrosszabb alakítása szerintem. Az egész olyan művi, nem hatott valósnak semmi benne.

andor50   2015. 02. 26.

Imádom ezt a filmet, Joseph Gordon Levitt nagyon tehetséges. Aki még nem látta a filmet az nézze meg, mert az előzetes kb a sztori egyharmadára utal, a többit még csak nem is sejteti. Nagyon érdekes a sztori és érzelmi síkon is remekül működik. Nálam 5/5.

harnas1207   2019. 03. 28.

Igazi meglepetés volt ez a film. Egy pillanatig sem hittem, hogy élvezni fogom, és csalódnom kellett. Bruce Willis talán legjobb filmje. Az időutazós filmek közül is az egyik legjobb, amit láttam. Csak ajánlani tudom!

Joseph Gordon-Levitt és Bruce Willis két évvel később újra együtt játszottak a Sin City: Ölni tudnál érte (2014) című filmben, bár közösen jelenetük nem volt.

(Yosihiro )

Ez a film a harmadik együttműködés Rian Johnson rendező és Joseph Gordon-Levitt színész között, az első a Beépülve (2005), a második pedig a Szélhámos fivérek (2008).

(Yosihiro )

A hihetetlenül nagy méretű „GAT” pisztolyok igazi lőfegyverek, és nem csak a filmhez készített kellékek. A Magnum Research BFR (Big Frame Revolver) 45–70 kaliberű, amelyet eredetileg az amerikai hadsereg használt 1873-ban. A BFR súlya nagyjából 2,25 kg.

(Yosihiro )

A Joe által vezetett piros autó egy Mazda MX5 (más néven Miata). Ezt a modellt 1990 és 1998 között gyártották. Ez összhangban van Joe 20. századi ruházatával.

(Yosihiro )

A film 2044 és 2074 között játszódik.

(Yosihiro )

A filmben lévő éttermet a Louisiana állambeli Thibodaux kisvárosban (New Orleanstól hatvan mérföldre nyugatra) építették fel, az összes belső/külső étkezős jelenetet itt vették fel. A helyiek azt kérdezték a forgatócsoporttól, hogy mikor nyílik az új étkező. Ami valójában sosem nyílt meg. Később Rian Johnson rendező megtudta, hogy az épület még az Isaac hurrikánt is átvészelte, ami 2012 szeptemberében tombolt.

(Yosihiro )

A forgatókönyv eredetileg arra kérte Joe-t, hogy költözzön Párizsba, amikor idősebb lesz, ezért a korai jeleneteket próbálta franciául megtanulni. Rian Johnson azonban hamar rájött, hogy nincs pénzük Párizsban forgatni. Fontolóra vette hát New Orleanst Párizs helyett, de ezt az elképzelést elvetette. A film kínai forgalmazója felajánlotta, hogy kifizeti a Sanghajban való filmezést, és Johnson elfogadta az ajánlatot.

(Yosihiro )

63-an halnak meg a filmben.

(Norbi)

A Looper a harmadik film, melyben Bruce Willis fiatalkori önmagával találja szemben magát (12 majom, A kölyök, 1995)

A forgatókönyvíró és rendező, Rian Johnson 2002 óta gyűjtögette az ötleteket a filmjéhez.