Hét nővér (2017)

Seven Sisters

Hét nővér
Légy a nap kommentelője, és NYERJ mozijegyet minden nap! Tudj meg többet itt!

Lonka   2019. 08. 18.

Nem látom a filmben prognosztizáltaknak a megvalósításának nagy valószínűségét, de ettől függetlenül a film rendben volt. Teremt egy világot, szabályokat, és aki megszegi a szabályokat azt meg kell bűntetni.

szucszoli   2018. 05. 15.

Sajnos ez tipikusan egy olyan hálivúdi gesztusú tömegfilm, aminek szinte minden lényeges állítása egy szedett-vedett tákolmány, ami tele van logikai ellentmodásokkal, kidolgozatlan társadalmi háttérrel, konzerv-előemésztett érzelmi vonulattal. Gyakorlatilag csak úgy lehet ezt a filmet élvezni, ha az ember teljesen kikapcsolja a józan eszét és nem gondolja át, hogy a látottak mennyire működnek a film saját belső rendszerében. Ugyanis már a film társadalmi háttere felvet bizonyos kérdéseket: Egy modern, felvilágosult társadalomban, ahol egy Öszödi-beszéd után egy kisebb polgárháborús helyzet alakul ki, valahogy elég hiteltelenül fest a filmnek azon állítása, hogy egy vállalat teljességgel emberellenes törvénye nyomán a kutya nem lázad fel, vagy nem megy ki tüntetni, illetve egyáltalán nem omlik össze ez a társadalom! Én elhiszem, hogy a történelem számtalan példával szolgál emberiségellenes tettekre, ahol a nép birkaként ment a vágóhídra, de ezzel sajnos nem lehet kimagyarázni, hogy a film alkotója nem vette a fáradtságot arra, hogy rendesen kidolgozza a film társadalmi hátterét. Az sem teljesen világos, hogy a főhőseink, akik szemmel látható módon egy menő irodaházban dolgozó középosztálybeliek (nappalijukban csúcsszámítógépekkel), hogyan lehet, hogy patkányhús evésre kényszerülnek? Akkor mit eszik ennek a társadalomnak az a valóban szegény rétege, akiket a film gyakorlatilag hajléktalanokként ábrázol? Fűrészport? Vagy rovarokat, vagy mit? Dühítő, hogy a film 2/3-a haszontalan akciózásra megy el, de nem tud választ adni ezekre a kérdésekre! INNÉT KEZDVE SPOILEREZEK: Ha már a haszontalan akciózás szóba került: Magyarázza el nekem valaki, hogy a begyűjtést miért végzi egy állig felfegyverkezett zsoldoshadsereg? Hát könyörgöm: arról volt szó, hogy ez a vállalat gyerekek begyűjtését végzi, akiket némi (teátrális) noszogatás hatására el lehet venni a szüleiktől. Na, most akkor miért csap le a hét nővérre egy zsoldoshadsereg? Értitek? Egy olyan hadsereget küldenek pár csajra, mintha ezek életveszélyes tömeggyilkos terroristahadvezérek lennének, akikkel szemben nem túlzás a többszörös túlerő! Továbbá Willem Dafoe döntése sem hagyott nyugodni: Ugye az egyik kislány elveszíti az egyik ujjpercét és erre a Willem Dafoe kitalálja, hogy akkor vágjuk le a másik hatnak is? Most kérdem én: nem lett volna sokkal ésszerűbb döntés, ha nem teszünk teljesen feleslegesen testi-lelki fogyatékossá hat gyereket annak az egy kislánynak az érdekéért, aki egyébként maradhatna otthon is a hét minden napján? Végül is, ha valaki heti 6 napot be van zárva a négy fal közé, annak a helyzetén mit rontana, ha még plusz egy napot be lenne zárva? Egyáltalán miből feltételezi a Willem Dafoe, hogy ezeknek 20 év múlva (amikor felnőnek) nem lesz olyan testi/lelki vonása, amit nem lehet majd sminkeléssel, és/vagy csonkítással eltakarni, mert az a körülöttük élőknek azonnal feltűnne? Röhelyes. Ez a film egy katasztrófa! Annyi hamis és irreális ellentmondással van tele, hogy az átbűzlik a filmvásznon. Az igazat megvallva, ez a film csak arra jó, hogy ízekre lehessen szedni. Vegyük például azt az alapfelvetést, miszerint kb 30 éve be vannak zárva ezek a csajok és az életük lényegében egy üres vegetálás. Namost miután lebuknak és már csak egy páran maradnak, hirtelen ad-hoc jelleggel felcsapnak ezek a hétköznapi nők akcióhősnek és kitalálják, hogy ezt a rendszert meg kell buktatni, mert élhetetlen!? Hogy mi? Hát könyörgöm: 30 év alatt egyszer nem gondolkodnak el erről és most hirtelen egyik pillanatról a másikra kitalálják, hogy meg kell hekkelni ezt a rendszert és a köznép tudtára kell adni azt a gyalázatos hazugságot, amire évtizedek óta senkinek nem sikerült rájönnie? 30 éve működik egy olyan elnyomó rendszer, amiben gyerekeket szakítanak el a szüleiktől és egy szülő sem volt kíváncsi személyesen arra az eljárásra, aminek alávetik a tőlük elvett gyerekeket? Csinálnak egy másfél perces reklámspotot erről az eljárásról és kész, ezzel a gagyival be van etetve a nép, akik ebbe úgy beletörődnek, mint egy coca cola reklámba? Színészileg sem tudom sokra értékelni, hogy vettek egy viszonylag jó színésznőt és lemásolták még hatszor. Miért volt annyira fontos, hogy heten legyenek? Kevésbé lett volna működőképes ez a koncepció, ha csak ketten, vagy hárman lettek volna és így nem tudták volna őket a hét minden napjáról elnevezni? Én úgy érzem, hogy igen, van az a színvonalú film, ahol túlságosan szőrszálhasogató dolog lenne belekötni jelentéktelen dolgokba, de ehhez teljesülnie kell bizonyos mimimális feltételeknek. A fenti példákon túl mondjuk épkézláb, kidolgozott karaktereknek, amivel ez a film nem tud szolgálni.

Deku   2018. 02. 14.

Rémesen unalmas volt, és ez még akkor finom megfogalmazás. Nem volt benne egy röpke izgalom sem. Rémes, de tényleg ez olyan érzést adott, hogy arra nincs jó szó. Kimondhatatlanul nem tetszett. És akkor még finom és nőies is voltam.

Diesel   2018. 05. 29.

Igen csak erős alkotás lett! Maga a történet egy valós társadalmi probléma lehetséges megoldását vázolja elénk. Ez a probléma a túlnépesedés. Sokszor kezdünk bele mi lenne ha... Érezni, hogy a rendező tényleg végig gondolta és felépített egy érdekes történetet, amiben egy már már fasiszta kormányt láthatunk, amely erőszakkal tartatja be akaratát. Olvastam egy olyan kritikát, hogy ez az a fajta film aminek elég megnézni a trailerét, vagy elolvasni a tartalmát. Hát én ezzel egyáltalán nem értek egyet! Érdekes igazán elgondolkodtató, és végig izgalmas filmet láthatunk egy nem várt csavarral a végén! Szép kerek a történet nincsenek elvarratlan szálak. A színészi játékok is teljesen rendben voltak. A jelenetek szépen kidolgozottak és látványosak. Egyáltalán nem éreztem lassúnak vagy szájba rágósnak. Végig izgalmas volt és lekötötte a figyelmem. Mindet összevetve egy nagyon korrekt kis filmet láthatunk amit megnézünk akkor belegondolhatunk, hogy ajaj ez akár egy 5-10 év múlva akár meg is történhetne. Ez az amitől igazán jó ez a film!

Varga_Júlia   2018. 03. 02.

Szájbarágós, didaktikus és elnagyolt történet - és természetesen nyakon öntve némi giccsel és sallangokkal. Eléggé sajnáltam, hogy ennyire nem lett jó, mert a trailer alapján érdekelt is - csak aztán megnéztem. Nem értettem a dramaturgiát, nem értettem a karaktereket, nem értettem, mi értelme van egyáltalán a történetnek? Mit akartak nekem ezzel mondani? Sajnos nem állítottak szembe két olyan pólust, ami között reális lett volna a konfliktus, és túl nagy kérdéseket szerettek volna beleszuszakolni egy emiatt széteső sztoriba. Noomi Rapache-t kedvelem, és nem volt egyszerű dolga: csak épp a rendezés miatt nem hozhatta ki a maximumot magából.

Lara Decaro
Robert Wagner
Marwan Kenzari
Lara Decaro
Willem Dafoe

A Hét nővér egy képileg és tartalmilag is jól megkomponált alkotás, melynek egy jelen korban is létező és aktualitást élvező probléma áll a középpontjában, amely a túlnépesedés, és ezáltal az individuum halála. 80/100 több»

Mégis ez a mű szinte minden téren egy kihagyott ziccer, árnyéka annak, ami lehetett volna - vagy éppen árnyéka a hasonló alapötletből kiinduló disztópiáknak.

6/10 több»

Nagyon ajánlom azoknak a Hét nővér című filmet, akik egy elgondolkodtató és vérprofi akció-sci-fi-re vágynak vagy csak a csalódtak az elmúlt év hasonló alkotásaiban és nem mellesleg a kiváló színészek által, jól ábrázolt érzelmekre is számíthatnak egy mesterségesnek tűnő társadalomban. 8,5/10 több»

A film összbevétele 27 975 429 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 32 252 220 forintot termelt. A hazai mozik összesen 24 296 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Nem megerősített, hogy szándékos volt-e az egybeesés. A hét iker Karen Settmanként él a társadalomban, nevüket a hét egyes napjai után kapták. Olaszul a hét így hangzik: settimana.

(Miska bácsi)

Az egész filmet Romániában vették fel.

(Miska bácsi)

Felnőtt korukra a lányokat könnyen megkülönböztethetjük hajstílusuk alapján: Vasárnap lófarokban hordja a haját, Hétfőé hosszú és hullámos, Kedd vörös, Szerdáé középhosszú, Csütörtöknek rövid, Péntek kötött sapkát hord, Szombat pedig platina szőke.

(Queenakasha)