Hét nővér

Lara Decaro
Robert Wagner
Lara Decaro
Willem Dafoe

A nem is olyan távoli jövőben a túlnépesedést megakadályozandó, a világ kormányai bevezetik a Csak-egy-gyerek törvényt, amelynek értelmében a családoknak mindössze egy gyerekük lehet. Az állam különleges megfigyelési hálózattal igyekszik betartatni a jogszabályt, s mindenkitől elveszik a többedik… Több

Ország: Egyesült Királyság, Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2017.11.23.

2021.11.22 mafabfan

Noomie Rapace nem tud hibázni, 7 karakter egy filmben való alakítása közben sem.

2018.05.15 szucszoli

a nap véleménye

Sajnos ez tipikusan egy olyan hálivúdi gesztusú tömegfilm, aminek szinte minden lényeges állítása egy szedett-vedett tákolmány, ami tele van logikai ellentmodásokkal, kidolgozatlan társadalmi háttérrel, konzerv-előemésztett érzelmi vonulattal. Gyakor... Több

2018.03.02 Varga_Júlia

Szájbarágós, didaktikus és elnagyolt történet - és természetesen nyakon öntve némi giccsel és sallangokkal. Eléggé sajnáltam, hogy ennyire nem lett jó, mert a trailer alapján érdekelt is - csak aztán megnéztem. Nem értettem a dramaturgiát, nem értet... Több

2017.10.26 indingo

Tök jó, hogy még ki se jött a film, de már számtalan helyen meg lehet nézni felirattal. Az ötletet díjazom, mert tetszett, de szerintem a nagypapának ezerszer le kellett volna buknia. Senkinek sem tűnt fel a temérdek étel és ruha vásárlása?

2018.02.14 Deku

Rémesen unalmas volt, és ez még akkor finom megfogalmazás. Nem volt benne egy röpke izgalom sem. Rémes, de tényleg ez olyan érzést adott, hogy arra nincs jó szó. Kimondhatatlanul nem tetszett. És akkor még finom és nőies is voltam.

A film összbevétele 27 975 429 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 32 252 220 forintot termelt. A hazai mozik összesen 24 296 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Nem megerősített, hogy szándékos volt-e az egybeesés. A hét iker Karen Settmanként él a társadalomban, nevüket a hét egyes napjai után kapták. Olaszul a hét így hangzik: settimana.Szerző: Miska bácsi

Az egész filmet Romániában vették fel.Szerző: Miska bácsi

Felnőtt korukra a lányokat könnyen megkülönböztethetjük hajstílusuk alapján: Vasárnap lófarokban hordja a haját, Hétfőé hosszú és hullámos, Kedd vörös, Szerdáé középhosszú, Csütörtöknek rövid, Péntek kötött sapkát hord, Szombat pedig platina szőke.Szerző: Queenakasha

Eredetileg Morten Tyldum lett volna a rendező, de ő végül a Kódjátszmát választotta következő filmjének.Szerző: Queenakasha

Értékelés: 8.5/10
(2017. 11. 22.)
Nagyon ajánlom azoknak a Hét nővér című filmet, akik egy elgondolkodtató és vérprofi akció-sci-fi-re vágynak vagy csak a csalódtak az elmúlt év hasonló alkotásaiban és nem mellesleg a kiváló színészek által, jól ábrázolt érzelmekre is számíthatnak egy mesterségesnek tűnő társadalomban. Több

(2017. 11. 17.)
A Hét nővér egy képileg és tartalmilag is jól megkomponált alkotás, melynek egy jelen korban is létező és aktualitást élvező probléma áll a középpontjában, amely a túlnépesedés, és ezáltal az individuum halála. Több

Értékelés: 6.5/10
(2017. 11. 30.)
Üldözés, bunyó, bunyó, üldözés, kis lelkizés, egy kis szex, némi filozófia. A Hét nővér nem gondolja túl saját magát, és a zsáneren belül simán abszolválja a megbízható közepest. Több

(2017. 11. 19.)
Mégis ez a mű szinte minden téren egy kihagyott ziccer, árnyéka annak, ami lehetett volna - vagy éppen árnyéka a hasonló alapötletből kiinduló disztópiáknak. Több

(2018. 11. 29.)
Seven Sisters (2017)
"A "Hét nővér" egy igen szórakoztató, kalandos utazás egy lehetséges, negatív jövőképben, amelynek megtekintését csak ajánlani tudom, apró, logikátlanságai ellenére is. A befejezés pedig teret enged sok filozofálgatásnak a testvéri szeretet, családi kötelékek kohéziójáról." Több