Hét nővér (2017)

Seven Sisters

Zuzu   2021. 02. 21.

Számomra érdekes volt, de elvesztem, hogy most melyik nővér dobta fel a többit. Hiányérzetem van a film végén, valami hiányzott belőle.

szucszoli   2018. 05. 15.

Sajnos ez tipikusan egy olyan hálivúdi gesztusú tömegfilm, aminek szinte minden lényeges állítása egy szedett-vedett tákolmány, ami tele van logikai ellentmodásokkal, kidolgozatlan társadalmi háttérrel, konzerv-előemésztett érzelmi vonulattal. Gyakor... több»

Deku   2018. 02. 14.

Rémesen unalmas volt, és ez még akkor finom megfogalmazás. Nem volt benne egy röpke izgalom sem. Rémes, de tényleg ez olyan érzést adott, hogy arra nincs jó szó. Kimondhatatlanul nem tetszett. És akkor még finom és nőies is voltam.

Varga_Júlia   2018. 03. 02.

Szájbarágós, didaktikus és elnagyolt történet - és természetesen nyakon öntve némi giccsel és sallangokkal. Eléggé sajnáltam, hogy ennyire nem lett jó, mert a trailer alapján érdekelt is - csak aztán megnéztem. Nem értettem a dramaturgiát, nem értet... több»

indingo   2017. 10. 26.

Tök jó, hogy még ki se jött a film, de már számtalan helyen meg lehet nézni felirattal. Az ötletet díjazom, mert tetszett, de szerintem a nagypapának ezerszer le kellett volna buknia. Senkinek sem tűnt fel a temérdek étel és ruha vásárlása?

Diesel   2018. 05. 29.

Igen csak erős alkotás lett! Maga a történet egy valós társadalmi probléma lehetséges megoldását vázolja elénk. Ez a probléma a túlnépesedés. Sokszor kezdünk bele mi lenne ha... Érezni, hogy a rendező tényleg végig gondolta és felépített egy érdekes ... több»

Bazzzsi   2017. 10. 22.

Nagyon elgondolkodtató alkotás, sok kérdést vet fel az emberben. Van mondanivalója. Érdekes a története, nem túl sablonos és akciódús is. Az utóbbi idők legjobb sci-fije.

Lara Decaro
Robert Wagner
Lara Decaro
Willem Dafoe

A film összbevétele 27 975 429 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 32 252 220 forintot termelt. A hazai mozik összesen 24 296 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Nem megerősített, hogy szándékos volt-e az egybeesés. A hét iker Karen Settmanként él a társadalomban, nevüket a hét egyes napjai után kapták. Olaszul a hét így hangzik: settimana.

(Miska bácsi)

Az egész filmet Romániában vették fel.

(Miska bácsi)

Felnőtt korukra a lányokat könnyen megkülönböztethetjük hajstílusuk alapján: Vasárnap lófarokban hordja a haját, Hétfőé hosszú és hullámos, Kedd vörös, Szerdáé középhosszú, Csütörtöknek rövid, Péntek kötött sapkát hord, Szombat pedig platina szőke.

(Queenakasha)

Eredetileg Morten Tyldum lett volna a rendező, de ő végül a Kódjátszmát választotta következő filmjének.

(Queenakasha)

A film eredeti címét (What happened to Monday) az utómunkálatok során cserélték le Seven Sistersre, de mikor a Netflix megvette a filmet, visszacserélte.

(Queenakasha)

A Hét nővér egy képileg és tartalmilag is jól megkomponált alkotás, melynek egy jelen korban is létező és aktualitást élvező probléma áll a középpontjában, amely a túlnépesedés, és ezáltal az individuum halála. több»

Mégis ez a mű szinte minden téren egy kihagyott ziccer, árnyéka annak, ami lehetett volna - vagy éppen árnyéka a hasonló alapötletből kiinduló disztópiáknak. több»

Nagyon ajánlom azoknak a Hét nővér című filmet, akik egy elgondolkodtató és vérprofi akció-sci-fi-re vágynak vagy csak a csalódtak az elmúlt év hasonló alkotásaiban és nem mellesleg a kiváló színészek által, jól ábrázolt érzelmekre is számíthatnak egy mesterségesnek tűnő társadalomban. több»