Norbert93   2020. 10. 05.

Óramű pontosságú

Ha válaszolnom kellene, hogy láttam-e már fordulatosabb és átgondoltabb filmet, akkor lehet az mondanám, hogy még nem. A film gyakorlatilag teljes egészében hibátlan: a karakterek, az őket megszemélyesítő színészek, a díszletek, a kosztümök, az atmoszféra, a cselekmény, gyakorlatilag minden tökéletes a maga módján és minden részlete illik a gondosan eltervezett "gépezetbe". Tökéletes példája annak, hogy egy jól megírt és jól összerakott film majdnemhogy bármilyen témában meg tudja fogni az embert, ugyanis sohasem vonzott a bűvészek világa, ennek ellenére a film magába szippantott.

Shelby07   2018. 01. 11.

Nagyon elgondolkodtató, hihetetlen fordulatokkal. Nagyszerű film, nem egyszer nézhető film, végig élveztem.

Puncs   2019. 04. 06.

Nagyon érdekes, izgalmas film, néhol kicsit sokkoló is. Végig fordulatos, remek a színészi játék és a díszlet is. Simán többször nézős, még sokadik megnézés után is feltűnik benne valami kis apróság, egy újabb összefüggés. Nekem nagyon tetszett.

indingo   2018. 03. 17.

Sose felejtem el, amikor először láttam. Annyira ingergazdag volt a film, hogy csak kapkodtam a fejem. Egy remek történet, amely az időben is kószál, pazar színészek, némi történelem, meghintve egy kis misztikummal.

rbernadett   2015. 09. 08.

Nagyon - nagyon szeretem ezt a filmet, mert hosszú idő után ez volt az első film, aminek sikerült meglepnie. Annak idején, amikor először láttam szinte nulla elvárásaim voltak vele szemben, aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy teljesen a képerny... több»

Deku   2017. 07. 08.

Nem olyan régen volt szerencsém megnézni a filmet és azt kell mondjam, hogy bámulatos. Remekül elszórakoztatja a nézőt, nem egy főnyeremény de mégis magával ragad.

Berto49   2018. 01. 12.

Két illuzionista életre-halára szóló harca a múlt századi Londonban, két nagyszerű színész főszereplésével. Hugh Jackman és Christian Bale teljesítménye méltó a legnagyobb elismerésre. Annak ellenére, hogy majdnem minden jelenetét stúdióban vették fe... több»

Christian Bale
David Bowie
Andy Serkis
Michael Caine
Christian Bale
Michael Caine
Scarlett Johansson
Hugh Jackman

A film költségvetése 40 millió dollár volt és jelenleg 109 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob)

Christopher Nolan számos jelenetben kézi kamerát és természetes fényeket használt, hogy a film légköre természetes és organikus legyen.

(ps)

A film Christopher Priest azonos című regénye alapján készült.

(ps)

A filmet sokban ihlette Chung Ling Soo, a kínai bűvész, aki valójában William Ellsworth Robinson volt. William állítólag 19 éven keresztül képes volt fenntartani Chung Ling Soo álcáját, természetesen a színpadon kívül is.

(ps)

A filmben Tesla és Edison rivalizálása párhuzamba állítható Borden és Angier rivalizálásával.

(ps)

A film (és a regény) eredeti címe a "The Prestige," ami megfelel a magyarban is ismert presztizs-nek, csakhogy az író a presztizst jelentő buvésztrükkön túl a latin "praestigium"-ra is utal, ami "illúziót" jelent.

(ps)

A forgatás Los Angeles-ben és Hollywoodban zajlott, többnyire stúdióban, de Nolan képes volt LA utcáiból viktoriánus Londont varázsolni.

(ps)

Csak egyetlen díszletet építettek meg a stúdióban, a többi jelenetet a stúdióbn található még le nem bontott díszletek között, vagy stúdión kívül oldották meg.

(ps)

Nolan alaposan végigtanulmányozta Tesla munkásságát, hogy a minél pontosabban tudja megjeleníteni a feltaláló találmányait.

(ps)

A filmnek, akárcsak egy bűvésztrükknek, három része van, az ígéret, a fordulat és a jutalom.

(ps)

Szerintem A tökéletes trükk akkor igazán tartalmas remekmű, ha nem csak a hatalmas egók egymásnak feszülését, hanem a cél érdekében történő feláldozások méretét is képesek vagyunk elismerni, végtére is az ember életének legfontosabb céljaiért áldozni kell. Arról pedig mindenki maga dönt, hogy ennek érdekében bepiszkolja e a kezét, és hogy aki ezt megteszi, az tekinthető-e rossz embernek.

9/10 több»

Kinek ajánljuk: bárkinek, akit egy kicsit is érdekel a századfordulós London rejtélyes világa és az arra jellemző hangulat, amit korábban már oly’ sokszor sikeresen filmvászonra vittek. több»