A tökéletes trükk

Christian Bale
Michael Caine
Scarlett Johansson
Hugh Jackman

A két bűvész, az elegáns Robert Angier és a zseniális Alfred Borden a XX. század Londonjának legünnepeltebb varázslói. A múltban barátok voltak, de egy baleset tönkreteszi kapcsolatukat, és egymás legnagyobb ellneségeivé válnak. Legfőbbb vágyunk, hogy legyőzzék a másikat, versengésükben… Több

Forgatókönyvíró: Jonathan Nolan, Christopher Nolan
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2007.01.04. | HBO Max (2024.03.09.)

2024.02.17 Ари Шандор

Bármikor megnézem...

A forgatókönyv, a díszlet, a rendezői és színészi munka... én semmiben nem találok semmi kivetnivalót. Lehet, hogy elfogult vagyok... de nekem nagyon tetszik, ezért elnézést, ha valakinek más a véleménye... C. Bale, H. Jackman, M. Caine amúgy is húzónevek... Szóval aki nem látta, egyszer mindenképp nézze meg... szerintem...

Bale és Jackman. Jó színészek, de itt most ebben a felejthető filmben nem tudtak maradandót alkotni. A film mondanivalója, hogy mindenáron, és mindent fel kell áldozni a cél érdekében. Ennyi, megnéztem, és többet nem is fogom.

2018.01.11 Shelby07

Nagyon elgondolkodtató, hihetetlen fordulatokkal. Nagyszerű film, nem egyszer nézhető film, végig élveztem.

2016.05.19 Yosihiro

Nem semmi film azt hiszem ez mindenképp egy olyan kikapcsolós film amit látni kell. remek szinészi alakítások és káprázatos trükkök! csak ajánlani tudom aki tudja nézze meg azt hiszem ezzel mindent elmondtam és az 5 csillag is magáért beszél :) Üdv YOI

2019.04.06 Puncs

Nagyon érdekes, izgalmas film, néhol kicsit sokkoló is. Végig fordulatos, remek a színészi játék és a díszlet is. Simán többször nézős, még sokadik megnézés után is feltűnik benne valami kis apróság, egy újabb összefüggés. Nekem nagyon tetszett.

A film költségvetése 40 millió dollár volt és jelenleg 109 millió bevételnél tart világszerte.Szerző: Bob

Christopher Nolan számos jelenetben kézi kamerát és természetes fényeket használt, hogy a film légköre természetes és organikus legyen.Szerző: ps

A filmet sokban ihlette Chung Ling Soo, a kínai bűvész, aki valójában William Ellsworth Robinson volt. William állítólag 19 éven keresztül képes volt fenntartani Chung Ling Soo álcáját, természetesen a színpadon kívül is.Szerző: ps

A filmben Tesla és Edison rivalizálása párhuzamba állítható Borden és Angier rivalizálásával.Szerző: ps

(2019. 08. 27.)
Kinek ajánljuk: bárkinek, akit egy kicsit is érdekel a századfordulós London rejtélyes világa és az arra jellemző hangulat, amit korábban már oly’ sokszor sikeresen filmvászonra vittek. Több

(2017. 03. 12.)
Szerintem A tökéletes trükk akkor igazán tartalmas remekmű, ha nem csak a hatalmas egók egymásnak feszülését, hanem a cél érdekében történő feláldozások méretét is képesek vagyunk elismerni, végtére is az ember életének legfontosabb céljaiért áldozni kell. Arról pedig mindenki maga dönt, hogy ennek érdekében bepiszkolja e a kezét, és hogy aki ezt m... Több
Érkezés
2016